Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Urządzamy kuchnię w stylu francuskim. Jakie meble wybrać?

Francuskie aranżacje od lat są uznawane za kwintesencję szyku i świetnego stylu. Niektórym z nich bliżej do pałacowego look’u rodem z paryskich kamienic, inne oscylują wokół sielskiej prowansalskiej estetyki. Urządzając kuchnię we francuskim klimacie możesz zatem wybierać do woli wśród stylistycznych rozwiązań! Poniżej prezentujemy kilka odmiennych aranżacji, gdzie w roli głównej występują eleganckie meble, jakich nie powstydziłaby się sama Julia Child!

Meble kuchenne w stylu francuskim - jakich modeli unikać?

Meble idealne do kuchni w stylu francuskim powinny być przede wszystkim subtelne! Wnętrze urządzone w tego typu estetyce uwielbia bowiem jasne, pastelowe kolory, łagodne formy i wysokojakościowe, naturalne wykończenia. Podczas wyboru mebli unikaj czerni, ciemnych brązów i odważnych, mahoniowych wariacji. Nie ma tu także miejsca na materiały takie jak PCV, metal czy akryl. W kuchni w stylu francuskim najchętniej rozgoszczą się jasne, drewniane meble o delikatnie zdobionych frontach.

Zegar Old Town Wood Kare Design

Zegar Old Town Wood Kare Design

594 zł
<h2 id="kuchnia-w-stylu-francuskim-jaki-typ-mebli-wybrac">Kuchnia w stylu francuskim - jaki typ mebli wybrać?</h2>
<p>Kuchnia w stylu francuskim z pewnością pokocha zabudowę meblową w kolorze <strong>białym, kremowym czy jasnobeżowym</strong>. Drzwiczki górnych szafek mogą kusić subtelnym, <strong>szklanym wypełnieniem</strong> - jednolitym lub podzielonym efektownymi szprosami. Aby dodać im charakteru, warto zamontować wewnątrz szafek oświetlenie typu LED - wówczas zabudowa nabierze dodatkowej lekkości. Frezy lub ozdobne listwy na szafkach? Jak najbardziej! Dzięki nim fronty meblowe zawsze prezentują się bardziej szykownie. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na uchwyty - najlepiej wybrać te w ciepłym, miodowym odcieniu.</p>

Kuchnia w stylu francuskim - jaki typ mebli wybrać?

Kuchnia w stylu francuskim z pewnością pokocha zabudowę meblową w kolorze białym, kremowym czy jasnobeżowym. Drzwiczki górnych szafek mogą kusić subtelnym, szklanym wypełnieniem - jednolitym lub podzielonym efektownymi szprosami. Aby dodać im charakteru, warto zamontować wewnątrz szafek oświetlenie typu LED - wówczas zabudowa nabierze dodatkowej lekkości. Frezy lub ozdobne listwy na szafkach? Jak najbardziej! Dzięki nim fronty meblowe zawsze prezentują się bardziej szykownie. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na uchwyty - najlepiej wybrać te w ciepłym, miodowym odcieniu.

<h2 id="dekoracje-w-stylu-francuskim">Dekoracje w stylu francuskim</h2>
<p>Meble w stylu francuskim powinny nawiązywać do pałacowej estetyki, jednak pamiętaj, aby unikać barokowego przepychu. Lekko frezowanym frontom mogą towarzyszyć zatem nienachalne ozdoby - <strong>pilastry, rozety i gzymsy</strong>. Okap z kolei może być zwieńczony imponującą, drewnianą obudową, która doda całości nieco rustykalnego charakteru. Oprócz tego, mile widziane będą tu dekoracyjne półeczki czy atrapy szuflad - warto bowiem pamiętać, że kuchnia z francuskim rodowodem uwielbia <strong>symetrię!</strong></p>

Dekoracje w stylu francuskim

Meble w stylu francuskim powinny nawiązywać do pałacowej estetyki, jednak pamiętaj, aby unikać barokowego przepychu. Lekko frezowanym frontom mogą towarzyszyć zatem nienachalne ozdoby - pilastry, rozety i gzymsy. Okap z kolei może być zwieńczony imponującą, drewnianą obudową, która doda całości nieco rustykalnego charakteru. Oprócz tego, mile widziane będą tu dekoracyjne półeczki czy atrapy szuflad - warto bowiem pamiętać, że kuchnia z francuskim rodowodem uwielbia symetrię!

Styl francuski - stół i krzesła

Urządzając kuchnię z francuskim rysem nie zapominaj o komplecie jadalnianym! Jeżeli Twoja kuchnia jest przestronna, koniecznie zadbaj o stylowy stół i krzesła. Ten pierwszy może być prostokątny lub owalny - ważne jedynie, aby jego blat wspierał się na delikatnych toczonych nóżkach. Mebel o okrągłym blacie z kolei, może zachwycać pojedynczą, rzeźbioną nogą. Krzesła w stylu francuskim powinny być wykończone wysokojakościową tapicerką. Świetnie, jeśli meble będą ozdobione eleganckim pikowaniem, które fantastycznie odnajduje się w pałacowych przestrzeniach.

Kuchnia w stylu francuskim - stylowe antyki

Pamiętaj, że styl francuski uwielbia wysmakowane dodatki! Urządzając kuchnię w tej konwencji zadbaj więc nie tylko o zabudowę kuchenną i kącik jadalniany, ale i mniejsze sprzęty. Do kuchni możesz zatem śmiało zaprosić zegar stojący ozdobiony efektowną przecierką czy wiklinowy kufer, w którym ukryjesz kuchenne tekstylia. Oprócz tego warto postawić na dodatek „z epoki” - leciwa serwantka o kryształowych drzwiczkach czy rzeźbiony bufet pamiętający koniec XIX wieku to idealni kandydaci!

Kuchnia w stylu francuskim jest pełna ciepła i uroku. Oprócz szykownych mebli główną rolę odgrywają tu lekkie tekstylia, delikatna porcelana oraz lampy ozdobione sznurami efektownych kryształków. To aranż idealny dla romantycznych dusz oraz osób, które stronią od chłodnych, minimalistycznych przestrzeni.


Inne artykuły w tej kategorii