Suszarka, która zadba o Twoje ubrania – jaka powinna być?

Znów czekasz na słoneczną pogodę, by móc bez przeszkód wywiesić pranie? Ile razy w trakcie letniej mżawki zdarzyło Ci się w pośpiechu zbierać „już prawie” suche ubrania? Masz dosyć plątaniny sznurków na balkonie oraz metalowych konstrukcji, które zajmują miejsce w ciasnym przedpokoju? To znak, że suszarka bębnowa powinna znaleźć się w Twoim domu!

Suszarki bębnowe to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Mimo że działają szybko i cicho, są ekonomiczne oraz praktyczne, a liczba ich zwolenników wciąż wzrasta, nadal krąży wokół nich wiele mitów. Czy warto im wierzyć? Dziś wspólnie z ekspertem, marką Siemens, obalamy część mylnych opinii, odpowiadając równocześnie na pytanie: jakich cech i funkcji szukać?

pralka i suszarka

Po pierwsze: nie gniecie i nie niszczy ubrań

Bluzka skurczona z rozmiaru M do XXS i szalik, który stracił na jakości? To tylko mity! Suszarki kondensacyjne wyposażone są w inteligentne czujniki, które stale kontrolują poziom temperatury oraz wilgotności wewnątrz bębna. W praktyce wygląda to tak, że technologia autoDry dostępna w urządzeniach marki Siemens precyzyjnie mierzy poziom ciepła, chroniąc odzież przed przesuszeniem i zapobiegając „zbieganiu się” tkanin. Jej zadaniem jest również rozpoznanie, kiedy pranie jest suche i gotowe do wyciągnięcia – bez narażania go na zniszczenie!

nowoczesna suszarka bębnowa

Poszczególne modele suszarek mogą być również wyposażone w specjalne kosze na obuwie i wełnę. Element ten, przymocowany poziomo do urządzenia, nie obraca się, dzięki czemu zyskamy pewność, że modny pulower nie rozciągnie się do ogromnych wymiarów, a jego włókna wciąż będą wyglądać, jak w dniu zakupu. Co więcej, proces suszenia powoduje, że ulubiony bawełniany sweterek się nie mechaci, a biznesowa koszula – dzięki programom zapewniającym mniej zgnieceń – wymaga jedynie muśnięcia gorącą parą żelazka. Efekt? Koniec z suszeniem „na płasko” i koniec z godzinami straconymi podczas prasowania!

Inteligentne funkcje suszarek bębnowych dbają też o ubrania, które wymagają szczególnego traktowania. System softDry, dzięki specjalnym falistym łopatkom– zastosowanym w urządzeniach Siemensjeszcze łagodniej obchodzi się z materiałami. Konstrukcja bębna sprawia, że ubrania są delikatnie przesuwane po jego powierzchni, co oznacza, że możemy suszyć nawet jedwabne koszulki czy kaszmirowe szaliki, jeśli na metce producenci nie zamieścili informacji o zakazie suszenia w suszarce.

nowoczesna suszarka bębnowa

Po drugie: pracuje szybko i cicho

Każdy choć raz niespełna godzinę przed wyjściem zorientował się, że ulubiona sukienka albo biała koszula do garnituru akurat wisi na sznurku i raczej nie nadaje się do użycia. Co robić w takiej sytuacji? Pozostaje jedynie stanąć przed szafą, i – narzekając pod nosem, że znów nie mamy co na siebie włożyć – komponować nową stylizację albo... wybrać program szybkiego suszenia Super 40! Zoptymalizowana kontrola temperatury oraz specjalna faza schładzania powodują, że w zaledwie 40 minut ubranie będzie gotowe do założenia. Nie dość, że cały proces odbywa się w skróconym trybie, to także wykazuje niski poziom hałasu (około 64 dB), co pozwoli w ciszy dokończyć poranną kawę i naładować baterie przed zawodowym wyścigiem.

Dowiedz się więcej o suszarkach bębnowych Siemens >>

Po trzecie: nie „zżera” prądu

Największy mit dotyczący suszarek kondensacyjnych głosi, że to „domowi prądożercy”, którzy pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej. Warianty z pomocą ciepła to idealne rozwiązanie dla oszczędnych. Zużywają mniej prądu, ponieważ posiadają wysokie klasy efektywności energetycznej A++. Na niski poziom zużycia prądu ma wpływ także wymiennik ciepła. Gdy jest czysty zużycie energii jest niewielkie. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. SelfCleaningCondenser to unikalne rozwiązanie marki Siemens. Wymiennik ciepła czyści się automatycznie dzięki wykorzystaniu skroplonej pary pochodzącej z procesu suszenia – ekonomia i ekologia bez wysiłku!

pralka i suszarka

Po czwarte: jest praktyczna

Z uwagi na to, że do poprawnego działania wymagają jedynie podpięcia do gniazdka elektrycznego i nie potrzebują przyłączy wodnych, mogą stanąć zarówno w łazience, jak i pralni czy korytarzu. Niektóre modele suszarek marki Siemens posiadają funkcję Home Connect. Aplikacja pozwoli zdalnie uruchomić urządzenie, a z funkcją Easy Start łatwo dobierzemy odpowiedni program. Home Connect to nie tylko zarządzanie na odległość – z dowolnego miejsca na Ziemi. W razie potrzeby możemy zamówić możliwość zdalnego zaprogramowania, diagnostyki i naprawy urządzenia. Serwisant może online wykryć błąd czy usterkę i od ręki ją naprawić.To więc kolejny krok do stworzenia w pełni inteligentnego domu!

nowoczesna suszarka bębnowa

Idealna suszarka oszczędza czas, dzięki funkcjom szybkiego suszenia i braku konieczności wieszania ubrań na sznurku. Pracuje wydajnie i ekonomicznie, nie wpływając na wysokość rachunków za prąd, a do tego troszczy się, by każdy element garderoby wyglądał doskonale. Jest ekologiczna, innowacyjna, praktyczna i... niezbędna, gdy domowe obowiązki stają się zbyt uciążliwe!

>> SIEMENS <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze
Podoba mi sie !
  • Dodano 2 miesięce temu

Zobacz więcej produktów