Nowoczesne piekarniki do zabudowy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Nowoczesna kuchnia coraz rzadziej ma okazję być miejscem beztroskich eksperymentów czy wielogodzinnych pogaduszek przy kawie. Dziś to wnętrze pełne innowacyjnych sprzętów, od których oczekujemy przede wszystkim na tyle szybkiego i sprawnego działania, by móc jak najefektywniej wykorzystać swój czas. Podobnie rzecz ma się z piekarnikiem, który powinien nie tylko niezawodnie służyć pieczeniu. Nowoczesny piekarnik do zabudowy ma również przyspieszyć ten proces, ułatwić nam utrzymanie go w czystości, a także stanowić designerski element, który harmonijnie wkomponuje się w charakter przestrzeni. O jakich jeszcze funkcjach warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę przed zakupem piekarnika? Podpowiadamy we współpracy z marką SIEMENS.

W jakie funkcje przyspieszające wyposażono piekarnik?

Jeśli w codziennym gotowaniu i pieczeniu liczy się dla Ciebie czas, przed zakupem piekarnika koniecznie przyjrzyj się związanym z tym funkcjom, w jakie wyposażono dany model. Wśród rozwiązań zastosowanych w piekarnikach SIEMENS iQ500 uwagę zwraca przede wszystkim niezwykle szybkie rozgrzewanie bez dodatkowego zużycia energii. Nagrzanie piekarnika do temperatury 175°C, przydatnej w przygotowaniu wielu potraw i ciast, zajmuje tylko 5 minut. Ciepło jest również optymalnie rozprowadzane wewnątrz piekarnika tak, że możesz piec kilka dań na dwóch lub trzech poziomach naraz bez obaw o ich przypalenie lub niedopieczenie. Zwróć też uwagę, jak interesujący Cię model radzi sobie z rozmrażaniem. Jeśli lubisz robić zapasy lub w Twojej zamrażarce zawsze znajduje się zestaw potraw „na czarną godzinę”, z pewnością szybko docenisz zalety funkcji coolStart. Dzięki inteligentnej fazie grzania przyrządzanie mrożonych potraw w piekarniku przebiega jeszcze szybciej i sprawniej.

Jak czyścić piekarnik?

Skoro udało nam się wybrać piekarnik, który pomaga skrócić czas przygotowywania potraw, zadbajmy też o to, by nie tracić go na uciążliwe czyszczenie urządzenia. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór piekarnika, który… czyści się sam! Jak to możliwe? Piekarniki SIEMENS wyposażone w funkcję activeClean za dotknięciem jednego przycisku zamieniają w popiół zaschnięte pozostałości po pieczeniu mięs czy ciast. Wszystko dzięki procesowi pirolizy, który wykorzystuje bardzo wysokie temperatury do rozpadu resztek na mniejsze cząstki. Tym sposobem unikasz uporczywego szorowania wnętrza piekarnika. Do Ciebie należy tylko wytarcie go szmatką.

Kup piekarnik SIEMENS i odbierz premię >>

Czy design piekarnika pasuje do aranżacji kuchni?

Piekarniki do zabudowy SIEMENS są montowane niezależnie od płyty grzewczej, mogą być zatem bez problemu umieszczone w wysokiej szafce lub we wnęce o wysokości 60 cm. Piekarnik możesz też zabudować np. z mikrofalówką lub zmywarką w jednym słupku. To rozwiązanie świetnie wpisze się w nowoczesne, minimalistyczne trendy – gładka ściana pełna wkomponowanych w nią sprzętów będzie się prezentować estetycznie i w naturalny sposób zaprowadzi w kuchni porządek i harmonię. Zadbaj też o to, by design piekarnika był na tyle uniwersalny, żeby pasował nie tylko do aktualnego wystroju kuchni, ale sprawdził się także w przypadku jego zmiany. Piękny wygląd i trwałość zapewnią wysokiej jakości materiały, takie jak szkło i stal szlachetna. Ciekawym urozmaiceniem i elementem podkreślającym nowoczesny charakter sprzętu mogą być natomiast podświetlane elementy. W piekarnikach SIEMENS to pokrętło lightControl, które podkreśla wybrany symbol grzania niebieskim światłem.

Jakie innowacje wyróżniają piekarnik?

Jeśli w Twojej kuchni przebywają dzieci, koniecznie zainteresuj się, czy wybrany piekarnik jest wyposażony w rozwiązania gwarantujące im bezpieczeństwo. Należy do nich np. funkcja coolGlass, która utrzymuje temperaturę na drzwiach nie wyższą niż 40°C oraz zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Dodatkowy komfort korzystania z piekarnika zapewnią Ci też prowadnice teleskopowe, które w prosty i szybki sposób możesz zamontować na każdej wysokości piekarnika. Przygotowanie dań okaże się zaś jeszcze prostsze, jeśli zdecydujesz się na piekarnik z systemem cookControl30, który zawiera 30 automatycznych programów pomocnych w idealnym przyrządzeniu ciast, mięs, ryb czy potraw z warzyw. To inteligentna, zintegrowana z piekarnikiem książka kucharska, którą warto mieć w swojej kuchennej „biblioteczce”.

Przed zakupem piekarnika do zabudowy dobrze jest zapoznać się z nowoczesnymi funkcjami, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie w kuchni. Rozwiązania, które przyspieszają przygotowywanie potraw, zapewniają utrzymanie piekarnika w czystości i pod wieloma względami gwarantują nam komfort i bezpieczeństwo, wyróżniają piekarniki do zabudowy SIEMENS iQ500. Kupując piekarnik tej marki objęty promocją do końca czerwca 2019 roku, dodatkowo otrzymasz 200 zł premii. Warto wykorzystać tę okazję i zaopatrzyć się w piekarnik, który przez długie lata posłuży nam swoim ponadczasowym designem i innowacyjnymi funkcjami.

>> SIEMENS <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów