🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Sufit w nowoczesnym salonie połączonym z kuchnią. Jak skutecznie wyciszyć duże wnętrze?

Akustyka w architekturze wnętrz to niezwykle ważny aspekt! Dzięki trosce o odpowiednią słyszalność we wnętrzu, fonia zostaje właściwie eksponowana, przez co domownicy mają szansę na pełne cieszenie się idealnie brzmiącymi dźwiękami. W dużych, nowoczesnych przestrzeniach, takich jak salon połączony z aneksem kuchennym jest to szczególnie istotne. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób sięga po innowacyjne rozwiązania umożliwiające kreowanie komfortu akustycznego. Jednym z nich są produkty firmy Knauf, pozwalające na zaprojektowanie sufitu, który redukuje echo i jednocześnie oczyszcza powietrze.

Dlaczego akustyka jest ważna?

W świetnie zaprojektowanym wnętrzu liczy się nie tylko doskonały design czy odpowiedni dobór kolorystyczny. Jak podkreślają architekci, akustyka jest kolejnym bardzo istotnym aspektem, który przez wiele osób bywa pomijany. Aby osiągnąć komfort akustyczny wystarczy wykorzystać nowoczesne systemy, które zapewniają odpowiednie parametry - zarówno w kwestii pochłaniania, jak i odbijania dźwięku. Dzięki właściwemu wykończeniu wnętrza można cieszyć się świetną słyszalnością dźwięku - zarówno mowy, jak i muzyki.

W nowym budownictwie coraz częściej brylują okazałe, przestrzenne wnętrza. Rezygnujemy z podziałów, burzymy ścianki, łączymy salon z kuchnią - wszystko po to, aby mieszkania były jaśniejsze, wizualnie większe i bardziej funkcjonalne. Niestety, w pomieszczeniach o dużej kubaturze bardzo często pojawia się problem pogłosu, czyli mówiąc potocznie - echa. Wbrew pozorom takie zjawisko może mieć bardzo duże znaczenie i negatywnie wpływać na komfort domowników. Salon połączony z kuchnią to strefa dzienno-wypoczynkowa, w której spędzamy najwięcej czasu. Wspólne gotowanie, rodzinne posiłki, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki - dla każdego z tych aspektów odpowiednie „rozłożenie” dźwięku we wnętrzu jest bardzo ważne. Dzięki sufitowi z płytą Knauf Cleaneo Akustik, która skutecznie redukuje echo, można cieszyć się odpowiednim natężeniem dźwięków we wnętrzu oraz pełnym komfortem rozmów z najbliższymi.

Jak zaprojektować komfortowy kącik telewizyjny?

Wiele osób organizuje w salonowym wnętrzu profesjonalne kino domowe. I nic w tym dziwnego - oglądanie ulubionych filmów w domowym zaciszu to czysta przyjemność! Aby salon połączony z kuchnią mógł stać się wygodnym centrum domowej rozrywki, zatroszczenie się o odpowiednią akustykę jest jak najbardziej wskazane. Dźwięk który niewłaściwie się odbija i rozchodzi, sprawia, że pogłos nieprzyjemnie „dudni” w całym mieszkaniu, a fonia jest fatalnie słyszalna w kąciku telewizyjnym. Aby wyeliminować zjawisko rozchodzenia i odbijania się dźwięku, wystarczy zaprojektować na suficie specjalną wyspę z płyty Knauf Cleaneo Akustik.

Płyty kartonowo-gipsowe, a komfort akustyczny

Warto pamiętać, że wszystkie twarde powierzchnie - w tym sufity - odbijają dźwięk. Ich specyfika ma ogromny wpływ na kształt tonów, jakie słyszymy, dlatego tak ważnie jest, aby były właściwie wykończone i ukierunkowane. Perforowane płyty kartonowo-gipsowe Knauf Cleaneo Akustik pozwalają na osiągnięcie pełnego komfortu akustycznego w aranżowanej przestrzeni. Produkt może pochwalić się rozmaitymi układami perforacji - uporządkowaną, rozrzuconą, kwadratową czy okrągłą.

Warto wiedzieć, że od konkretnego wzoru perforacji zależy procentowy udział otworów, a co za tym idzie – współczynnik pochłaniania dźwięku. Płyty Knauf Cleaneo Akustik gwarantują jego maksymalne wartości, czyli od 0,4 do 0,9. Różnorakie typy systemów umożliwiają zatem zaprojektowanie sufitu z podkreślonymi podziałami, widocznymi fugami lub fryzami (płyta Knauf Cleaneo Akustik o krawędziach SKi FF), a także z perforacją ciągłą na całej powierzchni, bez podziałów i fug – przy wyborze płyty Knauf Cleaneo Akustik Linear.

Płyty Knauf Cleaneo Akustik - komfort i design

W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na nietuzinkowe faktury i minimalistyczne formy, które cieszą oko i nawiązują do najnowszych designerskich trendów. Sufit podwieszany w formie wyspy o ciekawej perforacji, będący niebanalną dekoracją wnętrza, świetnie wpisuje się w ten nurt. Perforację można wybrać spośród rozmaitych - wyżej wspomnianych - wzorów. Można też dowolnie wkomponować oświetlenie w konstrukcję sufitu – punktowe (np. halogeny) czy liniowe (taśmy LED). Dodatkowo wyspy na suficie pomagają w umownym wydzieleniu konkretnych stref w pomieszczeniach – zarówno kuchennej, jak i salonowej.

Płyty sufitowe w kuchni pochłaniają zapachy

Projektując salon połączony z kuchnią należy wziąć pod uwagę nie tylko o odpowiednie rozchodzenie się dźwięków, ale i likwidację niechcianych zapachów. Podczas podróży kulinarnych pomiędzy salonem i kuchnią stale unoszą się rozmaite aromaty, dlatego warto pomyśleć o nowoczesnym sposobie na ich zniwelowanie. Naturalnie warto zainwestować w pochłaniacz, który skutecznie usuwa część zapachów, jednak nie zawsze bywa skuteczny w stu procentach. Aby wspomóc urządzenie warto postawić na specjalną wyspę sufitową wykonaną z płyty Knauf Cleaneo Akustik, która ma właściwości oczyszczania powietrza i pochłaniania zapachów dzięki zawartości zeolitu.

Projektowanie wnętrz to nie lada sztuka! Pod uwagę należy wziąć nie tylko design i ergonomię w pomieszczeniach, ale również ich właściwą akustykę. Odpowiednie rozchodzenie się dźwięku, a także wyciszenie niektórych wnętrz, gwarantuje domownikom komfort za dnia i zdrowy, spokojny sen w nocy. Systemy akustyczne Knauf są zatem doskonałym rozwiązaniem i sposobem na zaciszne mieszkanie będące oazą relaksu!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności