Tylko teraz! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Odkurzacz bezprzewodowy – sposób na wygodne sprzątanie czy zbędny wydatek? Sprawdzamy

Dobry odkurzacz to niezbędny element domowego wyposażenia, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie sprzątanie. By odkurzanie było jak najbardziej efektywne i szybkie, powinniśmy wybrać sprzęt dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze są bez wątpienia odkurzacze tradycyjne, jednak ich użytkowanie pozostawia wiele do życzenia, szczególnie w kwestii wygody. Wyciąganie ze schowka, szukanie kontaktu, manewrowanie między plączącym się kablem, a także konieczność przełączania z gniazdka do gniazdka to czynności, które są nie tylko męczące, ale również sprzyjają irytacji – szczególnie jeśli sprzątanie to dla nas przykry obowiązek, z którym wolelibyśmy uporać się szybko i bezboleśnie. Alternatywą dla tradycyjnych urządzeń, są pionowe odkurzacze bezprzewodowe, jednak są one zazwyczaj droższe od klasycznych odkurzaczy, co skłania potencjalnych nabywców do refleksji – czy faktycznie sprzątanie z ich pomocą jest łatwiejsze i szybsze, czy to jedynie zbędny wydatek? Razem z marką Bosch sprawdzamy, czy warto zainwestować w odkurzacz bezprzewodowy.

Bez przewodów = bez problemów

pionowy odkurzacz bezprzewodowy

Po pierwsze, odkurzacz bezprzewodowy, jak sama nazwa wskazuje, nie ma kabli – sprawia to, że można używać go w każdym miejscu, bez względu na to, czy znajduje się tam gniazdko elektryczne. Możemy zapomnieć więc o gorączkowym przełączaniu wtyczki z gniazdka do gniazdka, gdy chcemy poodkurzać cały dom. Co więcej, nie musimy przejmować się splątanym kablem i uważać na to, by nie zahaczać nim o meble. Mobilność to ogromna zaleta odkurzaczy bezprzewodowych i nawet zagorzały miłośnik tradycyjnych odkurzaczy przyzna, że trudno o wygodniejszy sposób na sprzątanie.

Odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem nie zawsze jest wygodne. Zdarza się, że przygarbieni z trudem przeciągamy ciężkie urządzenie, dodatkowo pokonując splątane kable. Pionowy odkurzacz bezprzewodowy Athlet jest poręczny i lekki, dzięki nisko osadzonemu środkowi ciężkości z łatwością manewruje się nim podczas sprzątania – bez wysiłku i bez nerwów. Odkurzacz ten nie tylko działa niezależnie od obecności gniazdek, ale także ma elastyczne końcówki ssawki. Dzięki temu niezawodnie odkurza i z łatwością porusza się wokół mebli, docierając do zakamarków pod sofą, kredensem czy szafą.

Odkurzacz, którego nie trzeba chować

W porównaniu do tradycyjnych modeli odkurzaczy, pionowe urządzania pozbawione przewodów są kompaktowe i nie zajmują wiele miejsca. Nie musimy więc szukać dla nich specjalnych schowków, co często jest kłopotliwe, szczególnie w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Jeśli wybierzemy model, który charakteryzuje się ciekawym wyglądem, taki odkurzacz nie będzie wymagał chowania – warto spojrzeć na odkurzacze Bosch Athlet. Nowoczesna, elegancka konstrukcja, wysoka jakość zastosowanych materiałów, a także minimalistyczne wzornictwo sprawia, że odkurzacze Athlet możemy z powodzeniem eksponować w każdym miejscu domu. Po taki odkurzacz możemy wygodnie sięgnąć w każdej chwili.

Skuteczne odkurzanie

Mitem dotyczącym odkurzaczy bezprzewodowych jest niższa efektywność pracy, w stosunku do odkurzaczy zasilanych sieciowo. Odkurzacz Athlet został wyposażony w efektywny i trwały system separacji kurzu, a także w technologie zoptymalizowanej aerodynamiki przepływu powietrza HighPower Airflow System. To zapewnienie dużego przepływu powietrza, przy niewielkim oporze aerodynamicznym, co w efekcie oznacza dokładne i skuteczne czyszczenie przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej. Odkurzacz Athlet jest równie szybki i wydajny, jak tradycyjny odkurzacz, a przy tym zapewnia większy komfort pracy.

Co więcej, wyposażony został również w zaawansowane technologie, dzięki którym sprzątanie jest jeszcze prostsze i dokładniejsze. Wśród nich warto wyróżnić szczotkę AllFloor HighPower, dzięki której możemy używać go na wszystkich rodzajach podłóg – bez przeszkód przejdziemy więc od kuchni, poprzez korytarz, salon i sypialnię, a także łazienkę. Jest skuteczny zarówno na dywanach, jak i płytkach czy panelach, a specjalistyczna szczotka AllFloor HighPower zbiera brud i kurz jeszcze staranniej, niż przetestowany pod tym kątem odkurzacz przewodowy*. Prędkość pracy szczotki to ok. 5000 obrotów na minutę, co zapewnia doskonałe rezultaty odkurzania wszystkich rodzajów podłóg. Końcówkę szczotki można zdjąć jednym ruchem i dokładanie ją wyczyścić – dzięki temu zawsze będzie maksymalnie skuteczna.

Wytrzymała bateria

Szukając porad dotyczących wyboru odkurzacza bezprzewodowego, możemy natknąć się na stwierdzenie, że urządzenia te pracują bardzo krótko – ten problem nie występuje jednak w odkurzaczach Bosch Athlet, ponieważ w ich konstrukcji została zastosowana technologia litowo-jonowa, która wcześniej sprawdziła się już w wydajnych elektronarzędziach, a także w e-rowerach. Akumulatory, w które wyposażone są odkurzacze Athlet charakteryzuje przede wszystkim długi czas pracy – nawet do 75 minut (w zależności od wybranego modelu). Z pewnością zdążymy więc odkurzyć całe mieszkanie, bez obawy, że urządzenie szybko się rozładuje. Dodatkową zaletą jest również krótki czas ładowania, po zaledwie 3 godzinach bateria naładowana jest w 80%, a 3-stopniowy, elektroniczny system zabezpieczeń chroni akumulator przed przeładowaniem, przegrzaniem, czy zupełnym rozładowaniem. Nie musimy więc martwić się tzw. efektem pamięci, czyli zjawiskiem powodującym utratę pojemności akumulatora.

Łatwa obsługa i czyszczenie

Bajecznie prosta obsługa sprawia, że odkurzacz bezprzewodowy Athlet sprawdzi się w każdym domu. Urządzenie wyposażone zostało w SmartSensor Control, który sam poinformuje nas, kiedy powinniśmy wyczyścić filtr. Dzięki temu nigdy nie zapomnimy o tej czynności, a nasz odkurzacz będzie pracował efektywnie przez wiele lat. Warto również wspomnieć o tym, że sam filtr nigdy nie będzie wymagał wymiany – dlatego nie poniesiemy żadnych związanych tym dodatkowych kosztów. Dlaczego? Innowacyjne filtry zastosowane w odkurzaczach Bosch Athlet to tzw. filtry zmywalne, które zostały wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu wystarczą na cały cykl życia urządzenia! Czyszczenie filtra jest higieniczne i szybkie, ponieważ opiera się o system Rotation Clean. System za pomocą sensorów zasygnalizuje nam, kiedy należy wyczyścić filtr. By to zrobić, wystarczy wyjąć pojemnik na kurz i kilkukrotnie obrócić czerwone pokrętło – w efekcie drobinki kurzu opadną na dno pojemnika, a my będziemy mogli z łatwością wysypać je do śmieci.

Nie tylko do odkurzania podłóg

Ogromną zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że mogą służyć nie tylko jako urządzenie do sprzątania podłóg. Pomocne będą dodatkowe akcesoria. Wśród wyposażenia standardowego lub dodatkowego odkurzaczy Athlet znajdziemy między innymi wygodny pasek na ramię, dzięki któremu z łatwością przeniesiemy odkurzacz tam, gdzie chcemy. Przydatna może okazać się także ssawka do mebli tapicerowanych w rozmiarze XXL, która pozwala na szybkie odkurzenie mebli, a także długa ssawka szczelinowa, która umożliwia dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Takie akcesoria pomogą nam utrzymać w czystości nie tylko podłogi, ale również meble tapicerowane, szuflady, wysoko zawieszone półki, a także wnętrze samochodu.

Odkurzacz bezprzewodowy to sposób na wygodne sprzątanie, czy jedynie zbędny wydatek? Z pewnością posiada on zalety, których brakuje tańszym, tradycyjnym urządzeniom – wśród nich warto wyróżnić mobilność, brak konieczności chowania, a także wyjątkowy komfort obsługi. Nowoczesne odkurzacze Athlet wyposażone zostały w szereg innowacyjnych technologii, które ułatwiają ich użytkowanie – wytrzymała bateria pozwoli nam odkurzyć cały dom, a jej czas ładowania to tylko 3 godziny. Specjalistyczna szczotka pozwala na odkurzenie każdej powierzchni, a czyszczenie filtra jest zaskakująco szybkie i bezproblemowe. Odkurzacz Athlet to zatem nie tylko sposób na wygodne sprzątanie, ale również ułatwienie prozaicznych czynności związanych z użytkowaniem odkurzacza, dzięki czemu z pewnością sprawdzi się w każdym domu.


Artykuł powstał we współpracy z marką Bosch.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności