Wybieraj ulubione produkty i nie płać za ich dostawę! 🤩
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Kolor koralowy we wnętrzach – jak wygląda i jakie dodatki do niego pasują?

Kolor koralowy we wnętrzach dodaje energii, ciepła, pogody i miękkości. Koralowy kolor z jednej strony jest energetyczny, z drugiej ma w sobie dużo spokoju i łagodności. Jak wygląda kolor koralowy? Jakie dodatki warto do niego dobrać? Sprawdź!

kolor koralowy we wnętrzach
Fot. Dulux

Kolor koralowy – jak wygląda?

Jaki to kolor koralowy? Jak wygląda kolor koralowy? To dość nieoczywista barwa i każdy może zobaczyć w niej coś innego. W rzeczywistości jest to subtelna odmiana czerwonego: łagodna, rozbielona i poprawiona odcieniem pomarańczowego i różowego. Dzięki temu jest mieszanką z jednej strony energetyzującą, z drugiej zaś subtelną i łagodną. Sprawdza się zarówno jako kolor mebli, jak i dodatków.

To kolor pełen ciepła, pogody i miękkości. Z drugiej strony działa subtelnie pobudzająco, dzięki czemu mobilizuje do działania nawet w czasie najbardziej szarych i deszczowych dni.

Inspiracją dla powstania tej barwy były kolory przyrody. Koralowy we wnętrzach ma więc pewną symbolikę: reprezentuje to, co naturalne, harmonijne, nieskażone i bezpretensjonalnie piękne. Kolor koralowy (a właściwie Living Coral) został wybrany przez Instytut Pantone kolorem roku 2019, jednak do dziś pojawia się w trendach kolorystycznych.

Kolor koralowy – z czym najlepiej łączyć go we wnętrzach?

Chcesz wprowadzić do wnętrz kolor koralowy? Z jakim kolorem najlepiej go połączyć? Barwą dopełniającą koralu (czyli znajdującą się naprzeciwko niego w kole barw) jest niebieski. Dlatego kolor koralowy (zarówno jasny, jak i ciemny) doskonale komponuje się z odcieniami niebieskiego. W towarzystwie niebieskiego koral rozkwita, eksponując swoje brzoskwiniowe ciepło.

Jaki kolor pasuje do koralowego? To przede wszystkim:

Te odcienie sprawdzą się rewelacyjnie przede wszystkim na ścianach. Choć są nieco chłodne, to z drugiej strony są też świeże. W połączeniu z koralowym stworzą letnią kompozycję, kojarzącą się z zachodem słońca na nadmorskiej plaży.

Kolor koralowy – do jakich jeszcze kolorów pasuje?

Do czego jeszcze pasuje kolor koralowy? To:

  • granat – choć kolor ten może wydawać się dość ponury i poważny, to w duecie z koralowym w pięknym stylu zawładnie każdym pomieszczeniem. W połączeniu z koralowym granat zyska szlachetność i ciepło. Jeśli zdecydujesz się na to połączenie, niech granat będzie zdobił jedną ze ścian – tak, by stanowił centralny punkt aranżacji. Co zatem powinno być w kolorze koralowym? Postaw na dodatki w tym odcieniu: ozdobne poduszki, dywaniki, narzuty czy zasłony;
  • czerń – to wersja dla tych, którzy lubią eksperymenty i wyrafinowane połączenia. To zestawienie nieoczywiste, za to niezwykle eleganckie i porywające. Czarny kolor we wnętrzach lepiej jednak zarezerwować dla bardzo przestronnych pomieszczeń, by ich nie przytłoczyć;
  • szary – w zestawieniu z koralowym najlepiej sprawdzą się ciemne odcienie szarego. Efekt będzie podobny jak w przypadku czarnego. Zarówno czarny, jak i szary, nie muszą być barwami dominującymi. Mogą występować w formie dodatków, takich jak lampy, poduszki, dywany czy wzorzyste zasłony.

Kolor koralowy będzie również pięknie współgrać z:

  • brązem – brąz i koralowy to świetny duet! W połączeniu z koralem sprawdzi się zarówno jasny brąz, jak i ciemne, złociste drewno. W tym drugim połączeniu żywiołowa nuta koralu zostanie nieco poskromiona, za to wydobyty zostanie jego optymizm i ciepło;
  • beżem i różem – kolor koralowy w połączeniu z beżem i różem (zwłaszcza złamanym) to duet, który pozwoli stworzyć wnętrze ciepłe i przytulne, do którego aż chce się wracać!
  • złotem – efekt będzie podobny jak w powyższym przypadku, jednak złoto wprowadzi jeszcze więcej luksusu i wyrafinowania;
  • bielą – koralowy i biały? Jak najbardziej! Biały kolor wprowadzi poczucie czystości, świeżości i harmonii. Dodatkowo optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń, co jest szczególnie pożądane w przypadku małych lub dość ponurych pomieszczeń. W niewielkich wnętrzach pomaluj ściany na biało, a meble i dodatki dobierz w kolorze koralowym. Świetny efekt gwarantowany!
  • pomarańczą – pomarańczowy to jeden ze składowych kolorów barwy koralowej. Połączenie koralu i pomarańczy zapewni efekt wprost z nadmorskiej plaży o wschodzie lub zachodzie słońca. To świetne zestawienie do pomieszczeń niewielkich i ciemnych. Dzięki temu zostaną pięknie rozświetlone

Sprawdź także: Kolor czerwony – jak umiejętnie wprowadzić go do wnętrz?

Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Agamos koralowy welur na metalowych nóżkach

Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Agamos koralowy welur na metalowych nóżkach

409 zł
Wysyłka do 24h

Kolor koralowy we wnętrzach – jakie meble i dodatki wybrać?

Jakie dodatki pasują do koloru koralowego? Jeśli zdecydujesz się na koralowy jako barwę dominującą, do wnętrz wprowadź dodatki w kolorach, które się z nim świetnie komponują. Kolor koralowy – co pasuje do niego najlepiej?

W przypadku mebli najlepszym wyborem będzie:

  • sofa – niebieska, brązowa, beżowa, szara albo biała – wybór jest całkiem spory! Jeśli salon, w którym sofa ma się znaleźć, jest przestronny i dobrze doświetlony, możesz zaszaleć i postawić na ciemny mebel: czarny, ciemnoszary lub granatowy;
  • fotele – zasady są takie same, jak w przypadku sofy!
  • szafka – np. szafka nocna w ciemnym, kontrastowym kolorze na złotych nóżkach będzie strzałem w dziesiątkę!

Wybierasz koralowy jako dodatek i chcesz go wprowadzić właśnie w formie mebli i dodatków? To także doskonały wybór! W jasnych i przestronnych wnętrzach możesz śmiało postawić na ciemną ścianę, która będzie pięknym tłem dla koralowych mebli.

Jakie koralowe dodatki sprawdzą się najlepiej we wnętrzach? To przede wszystkim drobiazgi, takie jak ramki na zdjęcia czy obrazy, ale także większe elementy, jak dywan, zasłony, poduszki ozdobne, a także lampy.

Nie bój się eksperymentów: łącz ze sobą koral i odcienie niebieskiego, ale także wzory! Łącząc różne wzory i ornamenty, zyskasz dość egzotyczny efekt, kojarzący się z krajami arabskimi lub Indiami. Zaszalej także z fakturami i materiałami. Zamiast farby do ścian wybieraj wzorzyste tapety. Klasyczne obicia mebli zmień na szlachetne materiały, jak aksamit, len, bawełna czy jedwab.

Koralowy kolor ścian – gdzie się sprawdzi?

Gdzie sprawdzi się kolor koralowy? W zasadzie – wszędzie. Wszystko zależy od tego, z jakimi kolorami go zestawisz, a także jakie będą proporcje tych połączeń. Kolor koralowy na ścianie będzie świetną bazą w przestronnych pomieszczeniach, w których możesz zastosować ciemniejsze dodatki.

Farba w kolorze koralowym może znaleźć się na jednej ścianie, albo na wszystkich – wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych. Kolor koralowy w pokoju o mniejszym metrażu możesz śmiało wprowadzić w formie drobiazgów i wcale nie musi ich być dużo, by efekt był wręcz powalający.

Zobacz także: Jaki kolor pasuje do pomarańczowego we wnętrzach? Podpowiadamy

Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Agamos koralowy welur na metalowych nóżkach

Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Agamos koralowy welur na metalowych nóżkach

409 zł
Wysyłka do 24h
Łóżko kontynentalne 140x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy
5 / 5

Łóżko kontynentalne 140x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy

2859 zł
Łóżko kontynentalne 180x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy
5 / 5

Łóżko kontynentalne 180x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy

3059 zł
Łóżko kontynentalne 160x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy
5 / 5

Łóżko kontynentalne 160x200 cm Rubeuz z pojemnikami i topperem koralowe welur hydrofobowy

2959 zł

Kolor koralowy we wnętrzach – inspiracje i pomysły

Jak sprytnie zaaranżować salon, sypialnię, łazienkę lub kuchnię z wykorzystaniem koloru koralowego?

Kolor koralowy w salonie

Salon to serce każdego domu. Miejsce, w którym spędzasz rodzinne popołudnia, urządzasz imprezy dla znajomych, wygodnie zanurzasz się w fotelu z nową książką lub rozsiadasz się na kanapie, by obejrzeć ulubiony serial. Czy może być zatem lepsze wnętrze, w którym powinien zagościć energetyzujący koral? W aranżacji salonu możesz w pełni skorzystać z dualizmu tej barwy, z jej soczystości, promienności i otulającego ciepła. Towarzyska funkcja tego pomieszczenia pozwoli Ci urządzić je nieco bardziej ekstrawagancko i artystycznie – poszaleć z dodatkami oraz kompozycjami kolorów i wzorów.

W salonie rewelacyjnie sprawdzi się jasna kanapa (np. popielata lub beżowa), udekorowana poduszkami w kolorze koralowym. Jeśli masz kuchnię łączoną z salonem, w którym jest wyodrębniony kącik jadalniany, wybierz krzesła w kolorze koralowym.

Jeśli salon jest przestronny, śmiało możesz pomalować jedną ze ścian na ten kolor, a do tego dobrać meble w jasnych, neutralnych kolorach.

Kolor koralowy w sypialni

Miejsce, w którym układasz się do snu i szukasz azylu po burzliwym i wyczerpującym dniu, powinno koić, wyciszać i otulać miękkością kolorów i tekstur. W sypialni kolor koralowy możesz śmiało rzucić na ścianę za łóżkiem. W ten sposób stworzysz centralne miejsce w tym pomieszczeniu. W takim przypadku niech łóżko będzie w neutralnym kolorze. Za to pościel jak najbardziej może być również koralowa!

W sypialni świetnie sprawdzą się również koralowe zasłony, dywanik, lampka nocna, a nawet uchwyty do szafy!

Kolor koralowy w kuchni

Pogodna, napawająca optymizmem kuchnia może stać się czymś więcej niż tylko pomieszczeniem służącym do gotowania. Koral przywodzący na myśl dojrzałą, apetyczną brzoskwinię, to barwa stworzona do wnętrz mających związek z potrawami, owocami, warzywami, aromatem przypraw.

W małych kuchniach postaw na koral jako dodatek. Pomaluj ściany na biało, a fronty szafek na koralowy. Ten kolor sprawdzi się świetnie również jako detal, np. w postaci akcesoriów kuchennych, jak misy, pojemniki na owoce i warzywa, a także deski do krojenia czy podstawki. Koralowy będzie wyglądał świetnie także jako kolor garnków czy małego i dużego AGD!

Kolor koralowy w łazience

Kolor koralowy możesz wprowadzić z powodzeniem także do łazienki. Ponieważ to z reguły małe pomieszczenia, stawiaj na połączenia z jasnymi kolorami. Świetnie sprawdzi się mięta i biel. Pomaluj trzy ściany na jasnoniebieski kolor, a czwartą na koralowy – efekt będzie rewelacyjny!

Kolor koralowy możesz wprowadzić do łazienki także w postaci dodatków. Do jasnych ścian i mebli wybierz koralowe drzwi, ręczniki, dozowniki na mydło czy dywaniki.

Koralowa barwa we wnętrzu to wybór odważny i z pewnością nie dla wszystkich. Warto jednak dać jej szansę i pozwolić, by wprowadziła do mieszkania odrobinę ekstrawagancji. Koral może zagościć w pomieszczeniu zarówno w formie zdecydowanej – jako na przykład barwa ścian czy mebli – jak i jako ciekawy dodatek ożywiający aranżację. Koral znakomicie wypada w zestawieniu z roślinami – ich zieleń i witalność doskonale będą się komponować z jego brzoskwiniowym ciepłem i dodatkowo podkreślą związki koloru z naturą.


Inne artykuły w tej kategorii

Szary kolor ścian – z czym łączyć, jakie dodatki dobierać?

Szary kolor ścian – z czym łączyć, jakie dodatki dobierać?

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego we wnętrzach? Podpowiadamy

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego we wnętrzach? Podpowiadamy

Granat i złoto - eleganckie upiększenie

Granat i złoto - eleganckie upiększenie

Kolor szmaragdowy we wnętrzach – z czym łączyć szmaragd?

Kolor szmaragdowy we wnętrzach – z czym łączyć szmaragd?

Ściany ombre krok po kroku. Ten efekt się sprawdza!

Ściany ombre krok po kroku. Ten efekt się sprawdza!

Kolor petrol – jaki to kolor i z czym go łączyć we wnętrzach?

Kolor petrol – jaki to kolor i z czym go łączyć we wnętrzach?

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.