Jak przechowywać obuwie? Poznaj 5 zalet wysuwanej półki na buty!

Drzwi wejściowe zatarasowane tonami obuwia, eleganckie czółenka wymieszane z zabłoconymi kozakami, a w dodatku do każdego buta trudno znaleźć parę? Jeśli dobrze pamiętasz ten obraz z własnego mieszkania i spędza Ci on sen z powiek, to znaczy, że nie znasz jeszcze inteligentnych sposobów porządkowania garderoby w skandynawskim stylu. Najwyższa pora to nadrobić! Buty są przecież najlepszym przyjacielem kobiety, a o przyjaciół powinniśmy troszczyć się najlepiej, jak potrafimy.

O nasze szpilki, trampki, sandały, baleriny czy sztyblety pomoże zadbać marka ELFA, która od ponad 70 lat specjalizuje się w funkcjonalnych systemach przechowywania. Tradycja wysokiej jakości łączy się w nich z nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę swoich czasów. Wśród tych ostatnich znajdziemy uniwersalną, wysuwaną półkę na buty, która zastąpi te dotychczasowe, przeznaczone na buty płaskie i na obcasie. Dziś przedstawiamy wszystkie jej zalety i podpowiadamy, jak wykorzystać je w aranżacji własnego wnętrza!

półka na buty, wysuwana półka na buty, system przechowywania, przechowywanie garderoby

1. Jedna półka na każdy but!

Tradycyjna szafka czy regał to tylko doraźne rozwiązanie problemu nieuporządkowanych butów. Całą kolekcję naszego obuwia pomieściłby tylko spory mebel. Na taki nie zawsze mamy miejsce, a na głębokich półkach trudno sięgnąć po wybraną parę butów. Najlepszym sposobem na ich przechowywanie jest system organizacji przeznaczony do zawieszania na ścianach, na którym zamocujemy wysuwaną półkę na buty. Jej największą zaletą jest uniwersalność – na półce możemy przechowywać zarówno buty na płaskiej podeszwie, jak i na obcasie. Dwa poziomy półki są przeznaczone na 6 par butów, które możemy dowolnie posegregować, np. według rodzaju obuwia lub jego właściciela.

2. Komfort przede wszystkim

Wysuwana półka na buty to nie tylko możliwość przechowywania każdego rodzaju obuwia, ale i komfortowego korzystania z niego na co dzień. Czystych butów potrzebujemy przecież czy słońce, czy deszcz. Nowa półka marki ELFA doskonale sprawdzi się przy każdej pogodzie, nawet podczas jesiennej pluchy czy przedwiosennych roztopów, kiedy wracamy do domu z mokrymi albo zabłoconymi podeszwami. Brudne buty wystarczy położyć na półce wykonanej z siatki mesh. Lekki i bardzo wytrzymały materiał przepuszcza powietrze, pozwalając butom szybko wyschnąć, a nam łatwo usunąć pozostałe zabrudzenia. Wysuwany mechanizm umożliwia natomiast swobodne sięganie po wybraną parę obuwia. Półka jest tak skonstruowana, że wszystkie umieszczone na niej buty są dla nas widoczne. Teraz bez problemu znajdziemy i wyciągniemy więc nawet szykowne buciki na złotej szpilce, które zakładamy tylko na specjalne okazje.

3. Organizacja obuwia dopasowana do Twoich potrzeb

Sekret skandynawskiego funkcjonalizmu tkwi m.in. w tym, że każdy mebel możemy zaprojektować indywidualnie, czyli tak, by jak najlepiej spełniał nasze potrzeby. Systemy przechowywania ELFA można samodzielnie konfigurować na wiele różnych sposobów. Wysuwana półka na buty pasuje do każdego systemu, dzięki czemu możemy stworzyć nasz idealny regał. Liczbę półek i ich rozmieszczenie warto dopasować do rozmiaru kolekcji naszego obuwia. Jeśli buty są naszą ulubioną częścią garderoby i mamy ich wiele, półki możemy zamocować jedna nad drugą i stworzyć cały regał przeznaczony na obuwie. Niewielki zbiór może natomiast sąsiadować z inną odzieżą w ramach jednego systemu przechowywania – wtedy półkę lub półki warto umieścić na samym dole. Brud i kurz z butów opadnie przez ażurową powierzchnię prosto na podłogę, którą będziemy mogli szybko i łatwo posprzątać.

Poznaj inne sposoby na przechowywanie butów >>

4. Sypialnia, przedpokój, garderoba – przechowuj buty tam, gdzie chcesz!

Swobody w aranżacji wnętrz nigdy za wiele – wysuwane półki na buty nie tylko możemy dowolnie rozmieścić w ramach systemów przechowywania, ale same te systemy ulokować w dogodnym dla nas pomieszczeniu. Buty będą dobrze się czuły zarówno w przedpokoju, jak i w sypialni czy garderobie. Możemy też przechowywać różne rodzaje butów w osobnych pomieszczeniach. W przedpokoju najlepiej trzymać sezonowe obuwie, które aktualnie nosimy i chcemy mieć pod ręką. Elegancka i przytulna sypialnia to miejsce stworzone dla szykownych butów na specjalne okazje. W garderobie zaś możemy przechowywać rzadziej używane obuwie lub to, które przyda nam się o innej porze roku. Każde pomieszczenie, w którym zastosujemy montowany na ścianie system przechowywania z półką na buty, bez wątpienia stanie się bardziej przestronne i harmonijne, bo nie tylko uporządkujemy nasze rzeczy, ale i uwolnimy miejsce na podłodze.

5. Półka na buty jako niebanalny element wystroju wnętrza

Najprostsze rozwiązania są najlepsze – po co inwestować w dekoracje do przedpokoju, skoro mogą nimi być same buty? Otwarty system przechowywania sprawia, że półki stają się niewidzialne, bo pierwsze skrzypce grają znajdujące się na nich odzieżowe „eksponaty”. Podobnie będzie z półką na buty, którą możemy potraktować jako tło dla naszej kolekcji szpilek, czółenek, sandałów czy botków. Jeśli jednak bliższy jest nam minimalizm i nie lubimy mieć zbyt wielu rzeczy na wierzchu, system przechowywania możemy też zasłonić przesuwanymi drzwiami, a ich front dobrać do stylu aranżacji danego wnętrza. Wybierzmy też kolor półki na buty – biały lub platynowy, by nasz system przechowywania był spójny z całością aranżacji.

Tak jak każdy but ma swoją parę, tak każdy problem aranżacyjny znajduje idealne rozwiązanie. W przypadku przechowywania i organizacji obuwia najlepszym wyjściem jest zastosowanie uniwersalnej, wysuwanej półki na buty, która świetnie wpisze się w charakter nowoczesnego i funkcjonalnego wnętrza. Ażurowa półka jest też łatwa do utrzymania w czystości, podobnie jak porządek wśród naszych butów na każdą okazję. Wystarczy tylko po nie sięgnąć i… ruszać w drogę!

>> ELFA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze