Rozmowy przy stole: Martyna z janki.home

Jesteście ciekawi, jak mieszka znana instagramerka? Niezwykłe wnętrza Martyny Janczyńskiej nie bez powodu przyciągają rzesze obserwujących. Profil janki.home śledzi na Instagramie już ponad 58 tysięcy osób i liczba ta stale rośnie! Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci stworzyła dom, który mieści się w Anglii, ale czuć w nim zarówno brytyjską klasę, jak i skandynawskie inspiracje oraz przytulną, polską duszę. Autorka aranżacji uwielbia szarości, ale jej serce skradły… różowe piwonie nad łóżkiem córki. Z Martyną Janczyńską rozmawiamy m.in. o jej rodzinie, ulubionych wnętrzach i aranżacji pokoi dzieci. Jak radzi sobie z utrzymaniem porządku wśród licznych dekoracji i w towarzystwie wesołej gromadki? O tym również przeczytacie w naszym wywiadzie!

Opowiedz, proszę, coś o sobie i swoich zainteresowaniach.

– Mam na imię Martyna, od ośmiu lat mieszkam w Anglii razem z mężem i dziećmi. Interesuję się dekoracją i aranżacją wnętrz. Obecnie zajmuję się domem, ale to właśnie z aranżowaniem wnętrz wiążę swoją przyszłość.

Co według Ciebie tworzy domową atmosferę?

– Przede wszystkim ludzie, którzy w tym domu mieszkają. Stawiam też na liczne dodatki i dekoracje, aby dom był przytulniejszy.

Czy od samego początku miałaś jasno określoną wizję tego, jak będzie wyglądał Wasz dom?

– Oczywiście, że nie. Ciągle się uczę, ciągle coś zmieniam. Bardzo lubię otaczać się szarościami i jasnymi kolorami. To właśnie w takich barwach urządzam dom, bo w ich towarzystwie najlepiej się relaksuję.

>##### **Masz w domu przedmiot albo mebel, który darzysz szczególną sympatią?**

>– Nie mam takiego przedmiotu, jednak ...
Masz w domu przedmiot albo mebel, który darzysz szczególną sympatią?

– Nie mam takiego przedmiotu, jednak mogę powiedzieć, że najbardziej w całym domu lubię piwonie w pokoju najmłodszej córki.

A macie w domu miejsce, w którym spędzacie czas całą rodziną?

– Oczywiście, tym miejscem jest salon. To tutaj jemy wspólne posiłki przy stole, oglądamy razem filmy, gramy w gry planszowe.

Pokój każdej Twojej pociechy jest wyjątkowy! Czy Pola, Staś i Amelka brali udział w projektowaniu swoich pokoi?

– Amelka sama wybrała tapetę, dywan oraz kolor ścian do swojego pokoju. Jest już dość duża, więc zawsze pytam ją o zdanie co do dekoracji w jej przestrzeni. Staś marzył o półkach, na których mógłby ułożyć swoją kolekcję klocków LEGO. Tata spełnił więc jego życzenie i wyczarował dwie półeczki. Resztą zajęłam się ja. Staśka również pytam o zdanie, zanim udekoruję jego pokój. Na szczęście zawsze jest zachwycony. A Pola... Pola jest jeszcze dość mała, więc aranżacją jej pokoju zajęłam się sama. Mam nadzieję, że się jej podoba, bo chętnie spędza czas w swojej sypialni.

Jak radzisz sobie z utrzymywaniem porządku? Masz na to jakieś sprawdzone sposoby?

– Przede wszystkim – organizacja. Lubię otaczać się porządkiem, lubię dbać o dom. Zwykle sprzątam na bieżąco, ale zdarza się, że wstaję wcześniej niż domownicy lub idę spać później niż wszyscy, żeby zrobić porządki. Dzieci angażuję w nie przez zabawę. Pola, Staś i Amelka mają swoje pokoje, więc to dość ułatwia sprawę zabawek na parterze.

Nowy rok, nowe... no właśnie! Masz jakieś plany dotyczące mieszkania, które zrealizujesz w tym roku?

– Planujemy wymienić meble w salonie, tapetę w przedpokoju i... no właśnie. Jesteśmy nieprzewidywalni. W jednej chwili pada hasło i działamy!

Dziękujemy za rozmowę!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Wywiady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Wywiady
Komentarze
Bardzo fajnie 😁😘
  • Dodano rok temu
Rddzj
  • Dodano rok temu