Komfortowe meble wypoczynkowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Poradnik

Często szukając odpowiedniej sofy czy narożnika patrzymy jedynie na to, aby gabarytowo i kolorystycznie pasował do naszego wnętrza. Zapominamy zupełnie o tym, że taki mebel oprócz cech wizualnych powinien spełniać znacznie ważniejsze zadanie. Musi zapewnić nam komfort i wygodę siedzenia. Na co więc zwrócić uwagę kupując sofę, aby dawała nam pełnię szczęścia z wypoczynku?

Komfort siedzenia

Elastyczność siedziska jest bardzo istotnym elementem w odczuwaniu komfortu.Głównie przez tą cechę oceniamy czy dany mebel jest dla nas wygodny czy nie. Mając na uwadze różne upodobania co do sprężystości wypełnienia siedziska, w Salonach Livingroom klient ma możliwość wyboru opcji, która najbardziej mu będzie odpowiadać.

Regulowana głębokość siedziska

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią zarówno wygodnie rozsiąść się na kanapie w pozycji półleżącej jak i siedzieć prosto, choćby przy piciu herbaty. W wybranych modelach mebli marki Livingroom głębokość siedziska regulowana jest przestawnym oparciem. W bardzo prosty i szybki sposób można przesunąć oparcie do przodu i w ten sposób zmniejszyć głębokość siedzenia. Innym rozwiązaniem jest wysuwne siedzisko, które może zwiększyć głębokość siedzenia nawet o 25cm.

Regulowane oparcie

Funkcja pozwala obniżyć oparcie do pozycji półleżącej. W takim ustawieniu nasz organizm czuje się komfortowo i zaczynamy się relaksować. Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza w fotelach marki Livingroom jest elektrycznie lub ręcznie sterowana poduszka lędźwiowa, która dopasowuje się do dolnej partii kręgosłupa dając mu optymalne odprężenie.

Regulowany podnóżek

Nic tak nie odpręża jak uniesienie nóg. Dzięki takiej pozycji krążenie się poprawia, a nogi odzyskują lekkość. W Livingroom znajdziesz zarówno fotele jak i sofy z regulowaną ręcznie lub elektrycznie funkcją relaks.

Znajdź idealne meble do swojego wnętrza >>

Regulowany podłokietnik

Dla zapewnienia komfortu i wygody siedzenia marka Livingroom stworzyła ruchome podłokietniki, które wedle potrzeby można podnieść lub obniżyć. Daje to użytkownikowi możliwość jeszcze lepszego dopasowania mebla do swoich potrzeb.

Zagłówek

Pozwala odprężyć mięśnie karku, a także całego ciała. Oparcie głowy na zagłówku, po ciężkim dniu pracy pozwoli nam szybciej zregenerować siły. W ofercie Livingroom w zależności od modelu występują zagłówki regulowane, które z łatwością można przestawiać.

Każdy z nas ma swoje upodobania i pozycje, w których jest mu najwygodniej wypoczywać, więc nie zapominajmy o tym wybierając właściwy mebel dla siebie. W Salonach Livingroom dzięki bogatej ofercie modeli, funkcji, tapicerki i wypełnień meble dopasowują się do Ciebie, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania. Meble marki Livingroom dają gwarancję jakości i niezawodności. Są nowoczesne i designerskie, bo Livingroom to wygoda w pięknej formie.

>> LIVINGROOM <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Meble
Zobacz więcej artykułów w kategorii Meble
Komentarze