Trwają Sel Days w Selsey! Rabaty do -50%, raty 0%! Znajdź coś dla siebie!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Livingroom Official Livingroom Official
Opublikowany:  

Smartwatche, smartphony, smartMEBLE? Czy mebel może być smart?

Czasy, gdy mebel tapicerowany pełnił jedynie funkcje siedzenia, bądź łóżka do spania, a na dodatek miał się podobać wszystkim, odeszły do lamusa. Teraz klienci salonów meblowych sami decydują, jak ma wyglądać kanapa, narożnik czy fotel, który zagości w ich domu. Marka livingroom, chcąc dogodzić nawet tym najbardziej wymagającym, oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają dopasować wygląd, układ i funkcje mebla pod konkretnego użytkownika.

Każdy z nas ma inne upodobania oraz preferencje dotyczące mebla i jego wygody. W Salonach Livingroom oferowane modele można spersonalizować nie tylko pod względem wyboru tapicerki, ale również pod kątem elementów wykończenia (tj. rodzaje stopek, podłokietników), doboru sprężystości siedziska, wielkości mebla czy innych dodatkowych funkcji.

Dostosuj mebel do swoich potrzeb

By kanapa w salonie służyła nie tylko jako zwykłe miejsce do siedzenia przy stoliku kawowym, ale była również świetnym miejscem wypoczynku, doskonałym rozwiązaniem jest regulowana głębokość siedziska. Funkcja ta pozwala na zwiększenie powierzchni siedzenia tak, abyś mógł się wygodnie rozsiąść do pozycji półleżącej, zapewniającej przyjemny relaks.

Jeśli jesteś fanem wypoczynku w pozycji leżącej, idealnie sprawdzą się funkcje regulowanego podnóżka i oparcia. Za pomocą przycisku, w prosty sposób możesz ustawić preferowany kąt nachylenia pleców oraz wysokość uniesienia nóg. Jeszcze większy relaks i idealne odprężenie zapewni pozycja kardio, w której linia nóg znajduje się powyżej linii serca. Takie ułożenie zalecane jest często przez fizjoterapeutów osobom cierpiącym na bóle kończyn dolnych.

Pozostając w temacie prozdrowotnych funkcji mebla, warto wspomnieć o możliwości regulacji części lędźwiowej oparcia. Ta funkcja podpiera dolną część pleców i tym samym pomaga w pełni się rozluźnić i odprężyć kręgosłup. Jest ona bardzo przydatna, szczególnie jeśli często odczuwasz dolegliwości bólowe po zbyt długim siedzeniu przy komputerze.

By mebel w pełni spełniał Twoje wymagania dotyczące wygody, zwłaszcza gdy relaksujesz się przed telewizorem, musi on zapewniać idealne podparcie głowy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się regulowany zagłówek. Odpowiednie ustawienie jego kąta nachylenia pozwala na wygodne oglądanie telewizji bez konieczności napinania karku.

Funkcja ułatwiająca wstawanie

Co jeszcze mogą meble? Mogą ułatwić wstawanie. To funkcja zastosowana głównie w fotelach marki livingroom, która przez stopniowe pochylenie się w przód ułatwia powrót do pozycji stojącej. Jest ona szczególnie przydatna osobom starszym lub przy kontuzjach.

Podgrzewane siedzisko czy relaksujący masaż?

Wciąż narzekasz na zimno i chłód podczas siedzenia? Wyposaż swój fotel w dodatkowe funkcje podgrzewania siedziska. Wystarczy, że wybierzesz jeden z 3 poziomów mocy, a ciepło płynące z fotela otuli ciało i pozwoli na jeszcze głębsze odprężenie. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, między innymi kiedy wrócisz przemarznięty ze zbyt długiego spaceru. Zalecane jest też osobom starszym, które odczuwają temperaturę otoczenia jako niższą, niż jest w rzeczywistości.

Tempo życia, nerwy i stres towarzyszące każdego dnia powodują różnego rodzaju spięcia. Jednym ze sposobów ich zniwelowanie jest masaż, który teraz może wykonać fotel. Nie ma chyba nic bardziej relaksującego niż masaż we własnym salonie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wejście USB zawsze pod ręką

Cenisz sobie nie tylko wygodę, ale i funkcjonalność przestrzeni wokół? Możesz wyposażyć mebel w praktyczne wejście USB, które ułatwi ładowanie sprzętu bez konieczności wstawania. Telefon, tablet czy zwyczajny czytnik ebooków, będzie mógł Ci towarzyszyć w chwili popołudniowego relaksu lub w czasie przedłużającej się wieczornej telekonferencji.

Poprzez zastosowanie różnorodnych technologii i funkcji meble marki livingroom świetnie dopasowują się do otoczenia, a przede wszystkim potrzeb ich użytkowników. To pewnie kwestia czasu, gdy kanapy czy fotele same będą odczytywały nasz nastrój i dopasowywały się do danej sytuacji. Póki co, w meblach livingroom użytkownik sam decyduje, jaką funkcję wybrać, by zwiększyć komfort siedzenia, zrelaksować się czy zniwelować ból. A szeroka paleta opcji do wyboru pozwala stworzyć mu mebel prawdziwie w sposób smart.


Artykuł powstał we współpracy z marką livingroom.


Inne artykuły w tej kategorii