Jak wykończyć dom od zewnątrz? Wszystko, co musisz wiedzieć o stolarce

Dla wielu budujących dom po raz pierwszy, każdy etap jest ważny, często też nie jest pozbawiony stresujących sytuacji – w końcu to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji w życiu. Radosny entuzjazm pojawia się kiedy gołym okiem widać pierwsze efekty – pnące się mury domu. To jednak również czas ważnych decyzji, dotyczących stolarki, która finalnie zamknie stan surowy budowy. Jak wykończyć dom i nie zwariować? Podpowiadamy.

Stolarka – co to właściwie jest?

Na ogół mianem stolarki określa się elementy budowlane, wykonane z drewna lub jego substytutu. Innymi słowy są to wszystkie wyroby, które składają się na segmenty wykończenia budynku. Planując zamknięcie stanu surowego domu i montaż stolarki otworowej, trzeba przygotować się na niemałą inwestycję - okna, drzwi zewnętrzne, a także, jeśli w bryłę domu jest wbudowany garaż, bramę.

Trudno być specjalistą i znać się na wszystkim, zwłaszcza, jeśli na co dzień nie jesteśmy związani z branżą budowlaną. Często decyzję o tym, gdzie ulokujemy kilkadziesiąt tysięcy złotych przeznaczonych na stolarkę, podejmujemy przez pryzmat rekomendacji znajomych, informacji z forów internetowych czy grup na Facebooku. Oczywiście to nie błąd, jednak wybierając produkt, który ma służyć na długie lata, warto wziąć na warsztat też kilka innych czynników i podejmować decyzję po dokładnych oględzinach rynku.

Zobacz wszystkie produkty KRISPOL >>

W poszukiwaniu stolarki idealnej

Od ponad 4 lat Polska jest największym eksporterem stolarki budowlanej. Szacuje się, że na naszym rodzimym rynku funkcjonuje 2 tys. producentów okien, drzwi, bram czy rolet oraz ich dostawców. Oznacza to tyle, że komplet solidnej stolarki z powodzeniem można zakupić w polskiej firmie. Marka KRISPOL, która funkcjonuje w branży już od 30 lat, proponuje wygodne rozwiązanie - komplet stolarki od jednego producenta. Taki wybór ma swoje zalety. Przede wszystkim decydując się na jedną firmę mamy gwarancję spójności kolorystycznej. W punktach sprzedaży KRISHOME można również liczyć na fachową pomoc. Dobór właściwych produktów jest bardzo ważny – zwłaszcza, jeśli inwestycja ma spełniać warunki wymagającego budownictwa energooszczędnego. Dodatkowym atutem jest możliwość ustalenia jednego terminu dostawy dla całego zamówienia. Inwestorzy często zapominają o sprawdzeniu okresu gwarancji, jaką daje producent. KRISPOL oferuje swoim klientom aż 5 lat takiej ochrony. To najlepsze potwierdzenie trwałości produktu dla klienta.

Stolarka a trendy designu

Inwestor oprócz znakomitych parametrów technicznych i funkcjonalnych rozwiązań, oczekuje również efektu końcowego, który zachwyci. Dobrze dobrana stolarka stanowi spójną całość z elewacją budynku, pokryciem dachu. Dawniej inwestorzy kierowali się tylko aktualną modą, w związku z czym przez wiele lat, większość z nas posiadała okna w kolorze białym czy klasycznym brązie. Dzisiaj design traktujemy jako jeden z równie kluczowych elementów. W tym sezonie królują odważne czernie i minimalistyczne betony, które komponują się z domami w stylu industrialnym i nowoczesnym. Kolejny sezon chętnie wybierane są również odcienie szarości – modny antracyt jest nie tylko efektowny, ale też łatwo utrzymać go w czystości. Popularne odcienie brązu skłaniają się ku jego jasnym odcieniom, ale też haptyczności, czyli zachowaniu naturalnego rysunku drewna – przykładowo okleina Woodec Dąb Turner, którą w swojej ofercie ma firma KRISPOL wiernie imituje drewno. Inwestorzy często decydują się również na wybór dwóch różnych kolorów – od zewnątrz dobierając go do elewacji, od wewnątrz do aranżacji.

Wykończenie domu to nie lada wyzwanie – wybór komponentów od jednego producenta może je znacznie ułatwić, a tym samym przyspieszyć moment zamknięcia stanu surowego budynku. Warto postawić na sprawdzoną polską markę, która oferuje produkty najwyższej jakości i zapewnia długi okres gwarancji, jak KRISPOL. Dzięki temu nasz dom będzie prezentował się pięknie przez wiele lat.

>> KRISPOL<<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze
Kompozyt łączy piękno drewna i praktyczność sztucznego materiału, deski z dobretarasypl na elewacji, ogrodzeniu i tarasie z daleka wyglądają jak drewniane a są wytrzymalsze bez impregnowania.
  • Dodano 18 dni temu