Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
KRISPOL Sp. z o.o.
KRISPOL Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Okna aluminiowe – dlaczego warto w nie zainwestować? 5 zalet stolarki aluminiowej

Jakie okna wybrać do domu – plastikowe czy aluminiowe? Jeśli ostatnia propozycja trochę Cię zaskoczyła, to jesteś w odpowiednim miejscu! Choć okna aluminiowe jeszcze do niedawna były domeną przestrzeni usługowych i kojarzyły się głównie z galeriami handlowymi, bankami, hotelami i biurowcami, to dziś coraz częściej pojawiają się w domach jednorodzinnych. Dlaczego stolarka aluminiowa jest tak popularna? Sprawdź, jakie zalety mają aluminiowe okna i przekonaj się sam!

1. Okna aluminiowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne

Największą zaletą stolarki aluminiowej jest jej solidność. Okna aluminiowe są trwałe i maksymalnie odporne na warunki atmosferyczne, w tym wilgoć, zmiany temperatury i obciążenia wiatrem. Aluminium charakteryzuje się niewielkim ciężarem, nie koroduje i jest podatne na obróbkę, dlatego idealnie sprawdza się w produkcji wytrzymałych profili i ram okiennych. To okna długowieczne, z którymi bez problemu zrealizujesz nawet najśmielsze wizje i marzenia architektoniczne.

2. Stolarka aluminiowa ma doskonałe właściwości izolacyjne

Spotkałeś się kiedyś ze stwierdzeniem, że aluminium jest zimne, a przez aluminiowe okna ucieka dużo ciepła? To MIT! Rozwój technologii umożliwił produkcję nowoczesnych systemów okiennych przystosowanych do budownictwa mieszkaniowego. Dziś stolarka aluminiowa spełnia zarówno wymagania estetyczne, jak i funkcjonalne, ma doskonałe właściwości izolacyjne i jest pełni energooszczędna. Nawet duże przeszklenia uzyskują bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej!

Podstawą takiej stolarki jest rama złożona z systemu aluminiowych profili oraz uszczelek i przekładki termicznej, od której w dużym stopniu zależy poziom energooszczędności okna. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest również stopień izolacyjności termicznej. Im niższa wartość współczynnika, tym mniejsze straty ciepła i lepszy komfort termiczny, a to przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania. Okna aluminiowe KRISPOL FEN86A mogą osiągać współczynnik przenikania ciepła Uw równy nawet 0,8 [W/m2K].

3. Aluminiowe profile to idealna podstawa dla dużych przeszkleń

Wielkogabarytowe przeszklenia to już nie tylko marzenie, a domena nowoczesnego budownictwa. Jeśli marzysz o domu w modernistycznym kształcie i o dużych oknach, przez które wpadać będzie mnóstwo światła – stolarka aluminiowa to coś dla Ciebie. Tutaj nie ma prawie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wymiary!

Dzięki temu imponujące przeszklenia mogą zagościć w całym domu, sprawiając, że taras i ogród staną się naturalnym przedłużeniem salonu. Wielkogabarytowe okna pozwalają uzyskać panoramiczny widok oraz optycznie zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem.

Takie projektowanie wpisuje się w trend łączenia stref i tworzenia otwartych przestrzeni z widokiem na zieleń i przestrzeń wokół domu. Lekkie i wytrzymałe aluminium umożliwia tworzenie imponujących, szklanych fasad, które spełniają rygorystyczne kryteria termoizolacyjności.

Wielkogabarytowe przeszklenia stosuje się zazwyczaj od południowej lub południowo-zachodniej strony budynku, w pełni wykorzystując potencjał promieni słońca, które operują tam najmocniej i najdłużej. Idealnym dopełnieniem dla aluminiowych okien w dużych formatach są żaluzje fasadowe, które pozwalają elastycznie kontrolować ilość światła wpadającego do środka.

4. Okna aluminiowe można łatwo dopasować do każdego projektu

Duże, aluminiowe okna wyglądają pięknie i na pewno zostaną z nami na dłużej – domy pełne przeszkleń w ostatnim czasie zdecydowanie zachwycają inwestorów. Co ważne, w przypadku okien KRISPOL, kolor profili można dopasować do pozostałych elementów stolarki i elewacji domu, wybierając z gamy ponad 200 odcieni RAL, a także można je okleinować.

KRISPOL Sp. z o.o.

OKNA ALUMINIOWE FEN 86A


Dzięki technologii okleinowania z łatwością stworzysz też kolorystyczny komplet, miksując okna aluminiowe oraz te wykonane z PVC, tym samym optymalizując koszty budowy. Na jakiej zasadzie łączyć okna? Dla wielkogabarytowych i nietypowych konstrukcji polecane jest aluminium, dla standardowych – PVC.

Okleina ma jeszcze jedną zaletę – umożliwia nie tylko wykonanie okien w jednolitej kolorystyce, ale również w dwóch różnych kolorach od wewnątrz i od zewnątrz, czyli Bikolor. Stolarkę dopasujesz więc zarówno do bramy, drzwi, żaluzji fasadowych czy rolet, jak i do wystroju wnętrz i to zupełnie niezależnie.

5. Stolarka aluminiowa potrafi chronić przed włamaniem

Domy pełne przeszkleń muszą spełniać wiele wymagań, aby skutecznie izolować od warunków panujących na zewnątrz, a przede wszystkim – zapewniać bezpieczeństwo.

Złodzieje dostają się do domów najczęściej przez okna i drzwi tarasowe, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń antywłamaniowych. Wybór aluminiowych okien, nawet tych wielkogabarytowych, nie musi wiązać się ze zwiększonym ryzykiem włamania – solidne konstrukcje stanowią trudną do pokonania przeszkodę. Warto wybrać okucia certyfikowane w jednej z klas odporności na włamanie, co często jest warunkiem warunek ubezpieczania domu i majątku.

Okna dobrze jest też wzmocnić dodatkowo, doposażając stolarkę w komponenty, takie jak: grzybki, zaczepy antywłamaniowe i zaczepy magnetyczne (kontaktrony) oraz klamki antywłamaniowe.

Jesteś na etapie wyboru nowych okien? W naszym kraju najpopularniejszą opcją wciąż pozostają okna PVC. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten trend będzie się zmieniał i to właśnie okna aluminiowe staną się przyszłością budownictwa. Solidność, bezpieczeństwo i minimalistyczny design stolarki aluminiowej sprawiają, że każdy budynek prezentuje się nowocześnie i oryginalnie.


Artykuł powstał we współpracy z marką KRISPOL.


Inne artykuły w tej kategorii