Festiwal Otwarte Mieszkania pod patronatem Homebook.pl

Krakowskie wydarzenie jest zaproszeniem do wchodzenia w światy osób, których nie znamy. Zachęcamy do przekraczania, wydawałoby się - nieprzekraczalnego, progu prywatności mieszkania czy domu, by następnie doświadczyć fascynacji odkrywania czyjegoś wnętrza i świata.

Będzie to możliwe dzięki gościnności ponad trzydziestu mieszkanek i mieszkańców Krakowa, którzy podczas dwóch majowych weekendów (11-12 oraz 18-19 maja) otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych dla wszystkich zainteresowanych. Otwarte zostaną między innymi: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka czy Willa Spissów zaprojektowana przez słynnego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Po każdym z wnętrz uczestników oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty staje się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, podczas którego chcemy otwierać nie tylko wnętrza, ale także ludzi na siebie nawzajem. Oprócz tego w ramach Festiwalu będzie można uczestniczyć między innymi w spacerze po dachach Kazimierza czy wyjątkowym koncercie - improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem, a także zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich, - oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej na tydzień przed Festiwalem. www.fomkrakow.pl

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze