Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Wydarzenia

Premiera Homebook Design vol. 8 – najpiękniejsze polskie wnętrza na kartach nowego albumu

30 projektów, 311 stron i nieskończona liczba inspiracji – to wszystko czytelnicy znajdą w najnowszym Homebook Design vol. 8. To kolejne, ósme zestawienie najbardziej wyjątkowych wnętrz autorstwa polskich pracowni współpracujących z platformą Homebook.pl, które w tym wydaniu łączy idea funkcjonalności. Niezwykłe projekty można jednak nie tylko podziwiać, ale i posłuchać ich historii – książka została opublikowana także w formie audiobooka.

homebook design vol 8

U podstaw idei nowego albumu stanęła refleksja nad zmieniającym się stylem życia i ewoluującymi potrzebami, będącymi bezpośrednim skutkiem pandemii. Wszystko to wpłynęło na ukształtowanie się zupełnie nowej definicji domu, który stał się synonimem komfortu i bezpieczeństwa, a także – zaczął łączyć w swoim pojęciu nieskończoną liczbę ról – od miejsca pracy i nauki, po przestrzeń relaksu oraz rozrywki.

- Dopasowanie do potrzeb, wygoda, realizacja wielu zadań jednocześnie – choć funkcjonalność ma wiele twarzy, ich wspólnym mianownikiem jest uczynienie życiowej przestrzeni jak najbardziej przyjazną codziennej egzystencji. W nowym wydaniu albumu Homebook Design przyglądamy się najpiękniejszym wnętrzom właśnie z tej perspektywy. Nie rezygnując z przyjemności płynącej z podziwiania projektów nietuzinkowych i ujmujących stylem, próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy pragmatyzm i estetyka mogą iść ze sobą w parze – mówi Ewelina Saja, redaktorka naczelna albumu Homebook Design.

Realizacja potrzeb nie wyklucza wyjątkowego designu

Jaki jest więc funkcjonalny dom? Taki, który „pomaga” swoim mieszkańcom w codziennym życiu i który idealnie odpowiada na ich potrzeby. Chwilowe trendy, modne kolory, nowe sprzęty – to wszystko rzeczy drugorzędne. Najważniejsze to mieszkać w przyjaznej i skrojonej na swoją miarę przestrzeni.

Ten pragmatyzm nie ogranicza się jednak wyłącznie do minimalistycznych i prostych rozwiązań. Twórcy albumu Homebook Design przekonują, że bez względu na gust oraz indywidualne preferencje – stworzenie wnętrza zarówno praktycznego, jak i zachwycającego nietuzinkowym stylem jest w pełni możliwe.

Posłuchaj opowieści o najpiękniejszych wnętrzach

Na łamach nowego albumu Homebook Design znalazły się wnętrza zaprojektowane m.in. z myślą o osobach pracujących zdalnie i rodzinach z dziećmi, a także tych, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań, ułatwiających codzienne życie. W przypadku każdego z wnętrz kluczowymi kwestiami okazały się pragmatyzm oraz komfort.

W ten sposób twórcy albumu chcieli podkreślić inkluzywność desigu, przekonując, że nawet najbardziej wymagający styl życia oraz indywidualne potrzeby nie wykluczają sięgania po wyjątkowe i estetyczne rozwiązania projektowe.

Wychodząc naprzeciw idei dostępności designu, redakcja albumu stworzyła także jego wersję audio, dedykowaną osobom niewidomym i niedowidzącym. Audiobook jest dostępny bezpłatnie na stronie nowego wydania książki.

Najnowszej edycji Homebook Design patronują redakcje Elle Decoration, Label Magazine, Czas na Wnętrze, WhiteMAD, Wp.pl, Magazif.com oraz PLN Design.

Album jest dostępny w salonach Empik oraz na stronie sprzedaży homebookdesign.pl od 15 listopada.


Inne artykuły w tej kategorii