Piekarnik parowy – dlaczego warto w niego zainwestować? Poznaj zalety innowacyjnego rozwiązania

Prosta obsługa i intuicyjność, dopracowane w każdym szczególe oraz ukierunkowane na człowieka produkty – to wszystko cechuje szwedzkie podejście do projektowania. Nowe, prawdziwie intuicyjne piekarniki parowe Electrolux zostały stworzone z myślą o użytkowniku - tak, aby korzystanie z nich nie wymagało wysiłku, dawało więcej przyjemności oraz pozwalało na odkrywanie smaków i przeżywanie nowych doświadczeń kulinarnych. Oprócz innowacyjnych technologii, gwarantujących wspaniałe efekty, urządzenia te pozwalają na wygodniejsze gotowanie oraz oszczędność czasu, a do tego ich cechą charakterystyczną jest również piękne i proste wzornictwo.

Piekarniki parowe, czyli sposób na intuicyjne gotowanie dla każdego

Dobrym przykładem takiego myślenia są piekarniki parowe Electrolux SteamBoost z funkcją Steamify®, która wyręczy Cię w sterowaniu ustawieniami piekarnika parowego. Wystarczy tylko określić temperaturę pieczenia, a piekarnik automatycznie dobierze optymalną ilość pary oraz dostosuje pozostałe parametry pracy, aby uzyskać pożądany rezultat. Gorące powietrze sprawi, że potrawa będzie krucha i apetycznie złocista z zewnątrz, natomiast para otaczająca potrawę, podkreśli smak znajdujący się w jej wnętrzu.

W jakiej temperaturze przygotujemy ulubione potrawy?

  • 50-95°C - gotowanie na parze
  • 100-125°C - duszenie na parze
  • 130-145°C - opiekanie z parą
  • 150-230°C - pieczenie z parą

W dowolnym momencie możemy nacisnąć przycisk informacji, aby wyświetlić więcej szczegółów dotyczących tego, co można przygotować w każdym zakresie temperatur.

Piekarniki parowe? Poproszę!

Piekarniki pozwolą Ci rozkoszować się doskonałym smakiem i konsystencją ulubionych dań, a przy tym dają Ci swobodę wyboru – możesz piec tradycyjnie z użyciem termoobiegu lub korzystać z zalet pary. Dodanie pary w trakcie pieczenia wydobywa najlepszy smak potrawy i podkreśla jej walory. Dania przygotowywane w piekarnikach parowych zachowują również więcej składników odżywczych, witamin i minerałów. Dzieje się tak dzięki temu, że są przygotowywane nawet o 20% szybciej. Piekarniki parowe Electrolux SteamBoost umożliwiają zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i wykorzystanie pary w trzech różnych trybach: gotowania na parze, odgrzewania i pieczenia. Stosując parę możesz obniżyć temperaturę pieczenia oraz zachować naturalną wilgotność potraw.

Jeszcze lepszy smak ulubionych potraw

Już wiemy, że pieczenie z wykorzystaniem pary pozwala na zachowanie pełni aromatu i smaku potraw. Para zamyka w środku naturalną wilgotność produktu, aby nawet po obróbce termicznej pozostał soczysty w środku. Piekarnik parowy Electrolux SteamBoost pozwala nam na wybieranie między odgrzewaniem, gotowaniem i pieczeniem parowym, dostosowując temperaturę i wilgotność do przygotowywanej potrawy. Opcje te pozwalają na wypiekanie idealnych ciast i chlebów, pieczenie mięs i zapiekanek, czy gotowanie na parze. Za każdym razem poziom pary dostosowujesz do swoich własnych potrzeb i upodobań, a w dowolnym momencie możesz nacisnąć przycisk informacji, aby poznać szczegóły nt. danego zakresu temperatur.

Zobacz wszystkie piekarniki parowe Electrolux >>

Intuicyjna obsługa

Skrócone menu to szybki dostęp do trzech najczęściej wykorzystywanych funkcji, dalsze dostępne są w rozwijanym menu. Dużym ułatwieniem jest również Connectivity, które w połączeniu z aplikacją MyElectrolux Kitchen pozwala na zdalne sterowanie procesem pieczenia i zmianę czasu pieczenia i temperatury nawet gdy przebywamy poza kuchnią. W trosce o najmłodszych domowników drzwi frontowe złożone zostały z kilku warstw szkła, dzięki czemu w trakcie pieczenia pozostają chłodne w dotyku.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją kulinarną przygodę przydatna okaże się termosonda, dzięki której zapomnisz o niedopieczonych czy przepieczonych potrawach. Termosonda pozwala kontrolować proces pieczenia. Wystarczy umieścić ją w potrawie, a gdy danie będzie już idealnie wypieczone sensor zasygnalizuje zakończenie procesu i wyłączy piekarnik. Po zakończeniu gotowania umycie piekarnika ułatwi funkcja pary, która zmiękcza zanieczyszczenia i pozwala bezproblemowo je usunąć.

Jeśli marzą Ci się smaczne, wyrośnięte i zdrowe dania, piekarnik parowy to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki niemu bez trudu przygotujesz potrawy, których smak zachwyci gości na co dzień i od święta. Wybierz jeden z piekarników Electrolux SteamBoost! Piecz tradycyjne z termoobiegiem lub dodaj pary i ciesz się doskonałym smakiem ulubionych potraw. Wybór należy do Ciebie.

>> ELECTROLUX <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
Reklama jest baaardzo uciążliwa, pojawia sie kilkadziesiat razy. NIE KUPIĘ TEGO PIEKARNIKA
  • Dodano rok temu