Dlaczego zestaw higieniczny jest lepszy od zwykłego bidetu? Odpowiadamy!

Funkcjonalność łazienki to wypadkowa odpowiedniego rozplanowania przestrzeni, a także wyboru odpowiedniego wyposażenia, które ułatwi codziennie użytkowanie. Z biegiem lat oraz wzrostem świadomości, coraz większą wagę przykłada się do higieny, a co za tym idzie – poszukujemy rozwiązań, które zapewnią maksymalny poziom czystości i komfortu wszystkim członkom rodziny. Do gry wkraczają więc nowoczesne toalety myjące i bidety. Pierwsze rozwiązanie wiąże się jednak z dużymi kosztami, a na drugie często brakuje miejsca w niewielkich wnętrzach. W takim wypadku warto zainwestować w kompromisowe rozwiązanie, czyli uniwersalny zestaw higieniczny. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy razem z marką Kludi.

mała czarno biała łazienka z zestawem higienicznym zamiast bidetu

Zestaw higieniczny do łazienki – co to jest?

Zestaw higieniczny to komplet, w którego skład wchodzą: bidetta, czyli specjalna słuchawka natryskowa z wężem, dostosowana do montażu w bezpośrednim sąsiedztwie deski WC. Dodatkowo, podtynkowe i natynkowe elementy natryskowe oraz przyłącze kątowe. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie odświeżenie, bez konieczności posiadania bidetu. Z tego względu sprawdza się szczególnie dobrze w małych łazienkach – zestaw higieniczny nie zajmuje dużo miejsca, a jego funkcjonalność znacznie przewyższa klasyczne rozwiązania. W przeciwieństwie do bidetu, zestaw higieniczny nie wymaga prowadzenia dodatkowego ujścia do kanalizacji – jedyne, czego potrzebujesz to dopływ z zimną oraz ciepłą wodą.

Zestaw higieniczny – najważniejsze zalety

mała czarno biała łazienka z zestawem higienicznym zamiast bidetu
 • Kompleksowe rozwiązanie, które posłuży do wykonania wielu codziennych zadań.
 • Komfort i wygoda użytkowania, którą zapewnia funkcjonalna rączka natrysku umieszczona na elastycznym wężu. Dzięki temu – w porównaniu do bidetu – znacznie zwiększa się strefa użytkowania zestawu.
 • Oszczędność miejsca: nie trzeba montować miski bidetowej, a korzystanie z praktycznej funkcji natrysku higienicznego możliwe jest nawet w małej łazience czy toalecie.
 • Ekonomiczny zakup, który nie wymaga inwestowania w przyłącza, miskę bidetową, zawory kątowe oraz baterię bidetową, gwarantując tym samym spore oszczędności podczas urządzania łazienki.
 • Elegancki design, który sprawdzi się w każdym wnętrzu – od ponadczasowej klasyki do modnego minimalizmu.
 • Prosty i szybki montaż.

Czy zestaw higieniczny jest lepszy od bidetu?

Zestaw higieniczny, poza najważniejszą funkcją natrysku higienicznego, pozwala na dodatkowe zastosowania, których nie umożliwia tradycyjny bidet. Wąż natrysku pozwala na o wiele większą swobodę niż klasyczna bateria bidetowa, może więc okazać się niezbędną pomocą przy pielęgnacji osób starszych, niepełnosprawnych czy z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Co więcej, taki zestaw może ułatwić sprzątanie – czyszczenie toalety z użyciem strumienia bieżącej wody będzie szybkie i dokładne. Elastyczny wąż pozwoli także bez problemu napełnić wodą duże naczynia – np. wiadro czy konewkę. Będzie również przydatny przy myciu przedmiotów codziennego użytku, pozwalając na opłukanie zabłoconych butów, a nawet w pielęgnacji zwierząt domowych – kiedy trzeba szybko umyć łapy pupila po powrocie ze spaceru. W porównaniu do bidetu zestaw higieniczny jest więc bardziej funkcjonalny, a także zajmuje o wiele mniej miejsca.

mała minimalistyczna łazienka z zestawem higienicznym zamiast bidetu

Zestaw higieniczny – jaki wybrać?

Wybierając wyposażenie do łazienki, której remont przeprowadzamy raz na kilka lat, warto wybierać produkty wysokiej jakości. Marka KLUDI jest od lat wyróżniana licznymi nagrodami w dziedzinie jakości, funkcjonalności, ergonomii, designu i ekologii. Wybór zestawu higienicznego marki KLUDI jest więc gwarancją doskonałej funkcjonalności oraz wyjątkowego wzornictwa, które podkreśli charakter nowoczesnych łazienek.

W ofercie dostępne są 4 modele zestawu – dwa w serii KLUDI BOZZ i dwa w serii KLUDI ZENTA SL. Dzięki kompletności serii możemy swobodnie dobrać armaturę do swojej łazienki, zyskując pewność, że całość będzie prezentowała się harmonijnie i stylowo.

Zestawy higieniczne KLUDI wyróżniają:

 • Ergonomiczna rączka natrysku, która jest niewielka, dzięki czemu idealnie mieści się w dłoni. W rączkę wbudowany jest przycisk, który pozwala na wygodne i intuicyjne sterowanie wypływem wody, tak, by jak najlepiej dopasować go do konkretnych potrzeb.
 • Wygodny uchwyt zintegrowany z przyłączem kątowym, przez który do rączki doprowadzana jest woda. Takie rozwiązanie zajmuje niewiele miejsca i redukuje ilość elementów montażowych.
 • Wysokiej jakości wąż natrysku jest elastyczny, a jego długość (125 cm) zapewnia większy zasięg i wygodne użytkowanie.
 • Estetyczny element natynkowy wyposażony jest w wygodny uchwyt, który pozwala na precyzyjną regulację temperatury i wypływu wody.
 • Element podtynkowy został wykonany z odpornego na korozję mosiądzu, gwarantując wyjątkową trwałość.
mała czarno biała łazienka z zestawem higienicznym zamiast bidetu

Zestaw higieniczny to doskonały wybór dla właścicieli niewielkich łazienek, ale nie tylko – jego wysoka funkcjonalność sprawia, że równie dobrze sprawdzi się jako uzupełnienie toalety w przestronnym salonie kąpielowym. Bidetta wraz z innymi elementami zestawu będzie przydatna na co dzień – począwszy od utrzymania wysokiego poziomu higieny osobistej, aż po pomoc w sprzątaniu i wykonywaniu codziennych obowiązków. To uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience!

>> KLUDI <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze