Bert – leśny domek w kształcie Minionka, który pokocha każde dziecko!

Studio architektoniczne Precht z Austrii zaprojektowało niezwykły modułowy domek leśny, który urzeka nie tylko nawiązaniem do bliskości z naturą, ale również ciekawym kształtem. Inspiracją do jego stworzenia stał się Minionek, charakterystyczny żółty bohater popularnej bajki dla dzieci.

Bert - domek w kształcie Minionka

Modułowy domek Bert, który przypomina Minionka

Nowy projekt studia Precht już w chwili odsłonięcia zyskał ogromną sympatię zarówno środowiska architektonicznego, jak i wielbicieli nieoczywistego designu z całego świata. Za sprawą okrągłych okien domek przypomina sympatycznego stworka z bajki „Minionki”, który nosi charakterystyczne grube okulary. Warto zaznaczyć, że to podobieństwo nie jest dziełem przypadku. Inspiracją do stworzenia modułowej konstrukcji były właśnie filmy animowane. Również nazwa projektu, czyli Bert, została zaczerpnięta z uwielbianej przez dzieci i dorosłych Ulicy Sezamkowej.

Bert - domek w kształcie Minionka

Moduły wykonywane w fabryce

Głównym zamysłem projektu innowacyjnego domku leśnego były moduły, które mają być wykonywane w fabryce, a następnie montowane na określonym przez inwestora miejscu. Architekci zadbali również o dowolność pozwalającą „postawić” konstrukcję na wiele różnych sposobów. Możemy więc się zdecydować na obiekt parterowy, jak również wersję rozbudowaną, będącą ciekawym pomysłem dla branży turystycznej.

Stal zamiast drewna

Koncepcja pokazowa domku Bert została wykonana z drewna, jednak jak sugeruje Chris Precht, współzałożyciel austriackiego studia architektonicznego, nie ma żadnych przeszkód, aby moduły były wykonane ze stali.

Domek w zgodzie ze środowiskiem

Aby leśny domek był obiektem możliwie jak najbardziej przyjaznym dla środowiska, architekci ze studia projektowego Precht sugerują wykorzystanie energii naturalnej oraz rozwiązań przyjaznych przyrodzie, tj. paneli fotowoltaicznych. Równie ciekawym pomysłem jest instalacja toalet kompostujących z systemem zamiany odchodów na kompost.

modułowy domek w kształcie Minionka
Tu znajdziesz inne projekty domów energooszczędnych >>

Co znajdziemy w środku minionkowego domku?

W zależności od wykorzystanych modułów i wybranej modyfikacji w leśnym domku znajdziemy kuchnię, sypialnię, łazienkę, korytarze, bibliotekę oraz salon. Przy chęci rozbudowy układ pomieszczeń można dowolnie zmieniać, tworząc coraz bardziej zaawansowane konstrukcje. Dzięki zastosowaniu dużych okien i balkonów, możemy podziwiać otaczającą nas naturę, natomiast drewniane wykończenie sprawia, że pomieszczenia są niezwykle przytulne i rodzinne.

Bert - domek w kształcie Minionka

Pracownia architektoniczna Precht

Pracownia architektoniczna Precht powstała w 2017 roku. Jej założyciele, Chris i Fei Tang Precht niejednokrotnie udowodnili, że architektura przyszłości to budownictwo w zgodzie z naturą. Prywatnie również są miłośnikami ekologicznych rozwiązań. Świadczy o tym ich wcześniejszy projekt obudowy budynków, który pozwalałyby na wertykalną uprawę własnych warzyw i roślin w centrach nawet najbardziej zatłoczonych miast.

Modułowy domek Bert ma się pojawić w sprzedaży wiosną 2020 roku. I choć jego cena nie jest jeszcze znana, można się spodziewać, że nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na jego zakup. Koncepcja leśnej tuby w kształcie Minionka może się jednak okazać rewolucyjnym pomysłem, który pomoże nam nieco inaczej spojrzeć na standardową architekturę.

Źródło zdjęć: studio architektoniczne Precht

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Domy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Domy
Komentarze
xz$!!°°°5 £C â
  • Dodano 5 dni temu