Lodówka – jaką wybrać? Zobacz, czym powinna charakteryzować się dobra lodówka

Zakup lodówki może okazać się nie lada wyzwaniem. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli oferujących cały wachlarz funkcji, mających na celu ułatwianie nam życia. Ważne, aby przy zakupie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania. Dziś bierzemy pod lupę jedną z ciekawszych marek dużego AGD – markę Grundig. Na jej przykładzie podpowiadamy, jakie rozwiązania warto wybrać, by cieszyć się idealnym połączeniem designu i funkcjonalności.

kuchnia w stylu industrialnym

Lodówka No Frost czy Duo-Cooling No Frost?

Wielu producentów lodówek lansuje obecnie ciekawe rozwiązania technologiczne. I tak na przykład lodówki No Frost, bardzo popularne od kilku lat,stopniowo wypierają lodówki statyczne, bo ratują nas przed zmorą częstego rozmrażania. Okazało się jednak, że i ten system ma swoje wady – użytkownicy narzekali na wysuszoną żywność i mieszające się zapachy. Czy istnieje lepsze rozwiązanie? Jak się okazuje, teraz już tak. W lodówkach Grundig zastosowano technologię Duo-Cooling No Frost, która zapewnia optymalną prędkość przepływu powietrza o odpowiedniej temperaturze. Czym różni się ona od zwykłego No Frost? To dwa niezależne systemy chłodzenia – osobne dla chłodziarki i zamrażarki. Dzięki temu powietrze, w każdej z nich, ma odpowiednią dla danej komory wilgotność, a zapachy nie mieszają się.

kuchnia w stylu industrialnym

Komora świeżości w lodówce – zawsze świeże owoce i warzywa

Innym rozwiązaniem, na które warto postawić przy zakupie lodówki, jest maksymalne przedłużenie świeżości warzyw i owoców. Z myślą o tym w lodówkach Grundig zostały wprowadzone technologie, dzięki którym będziemy mogli dłużej przechowywać ulubione produkty i cieszyć się ich doskonałym smakiem. Komora FullFresh+ dzięki utrzymywanej stałej temperaturze oraz wysokiej wilgotności dba o to, żeby produkty nie wysychały zbyt szybko. Z kolei Strefa VitaminCare za pomocą technologii Bluelight emituje specjalne niebieskie światło, które podtrzymuje proces fotosyntezy. Sprawia to, że nasze warzywa i owoce zachowują nie tylko smak, ale też ważne składniki odżywcze i witaminy. Wspomniane funkcje znajdziemy m.in. w modelu Grundig GQN21225X.

lodówka z komorą świeżości
srebrne agd w industrialnej kuchni

Energooszczędna lodówka – komfort, oszczędność i ochrona środowiska

W świetle nasilającego się kryzysu klimatycznego coraz więcej osób świadomie szuka rozwiązań ekologicznych. Urządzenia gospodarstwa domowego z optymalną efektywnością energetyczną nie tylko chronią środowisko, ale także oszczędzają pieniądze – mniejsze zużycie prądu przyczynia się do redukcji gazów cieplarnianych, jednocześnie zapewniając nam niższe rachunki.

Warto zwrócić uwagę na lodówki z wysoką klasą energetyczną (A++, A+++) i technologią EcoChamp, np. model Grundig GKN27930FXR. Wnętrze lodówki oświetlają listwy LED emitujące przyjemne dla oka światło. Ponieważ żarówki LED emitują mniej ciepła niż tradycyjne żarówki, są bardziej energooszczędne. Nowoczesny silnik inwerterowy napędzający sprężarkę poprawia stabilność temperatury i zapewnia oszczędność energii na poziomie nawet 25%, jednocześnie zapewniając bardzo niski poziom hałasu.

Tutaj znajdziesz swoją wymarzoną lodówkę >>

Estetyka i design, czyli lodówka dopasowana do stylu wnętrza

Funkcjonalność to nie wszystko. Kuchnia jest sercem każdego domu, spędzamy w niej dużo czasu i nie ma powodu, żeby szukać kompromisów między specyfikacją techniczną a estetycznym wyglądem sprzętów. Lodówki Grundig, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, są minimalistyczne i nowoczesne. Proste geometryczne formy, dostępne w kolorze czarnym lub inox, będą stanowić stylistyczną „kropkę nad i” każdej kuchni. Uniwersalna prostota wykończenia sprawia, że z powodzeniem dopasują się do współczesnych aranżacji w różnych stylach – od nowoczesnych, przez industrialne, skandynawskie, aż po klasyczne

sreb

Wybór idealnej lodówki nie jest prosty – oferta rynkowa jest tak szeroka, że trudno zdecydować się na jeden produkt. Zanim wyruszymy na poszukiwania wymarzonego sprzętu, zastanówmy się, jakie funkcje powinien posiadać, a także, jaki model najlepiej dopasuje się do aranżacji naszej kuchni. Nowoczesne lodówki Grundig zostały wyposażone w udogodnienia, które znacząco poprawiają komfort przechowywania żywności, a dzięki wysokiej klasie energetycznej pozwalają na znaczną oszczędność zasobów. To inwestycja w doskonałą jakość oraz minimalistyczny design, które odnajdą się w każdym wnętrzu.

>> GRUNDIG <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze