Zmywarka do naczyń – czy warto ją mieć? Obalamy 5 mitów na temat zmywarek

Mogłoby się wydawać, ze zmywarki już dawno znalazły sobie miejsce w polskich domach. Oszczędność czasu, efektywność i „praca w tle” to zalety, które docenia coraz więcej osób. Mimo to, na temat tych urządzeń nadal krąży kilka mitów, z którymi wypadałoby się rozprawić raz na zawsze.

zmywarka do zabudowy

1. Mam tak mało naczyń, że bardziej opłaca mi się zmywać ręcznie…

Niezależnie od tego, czy zmywamy jeden talerz czy cały komplet, zmywanie ręczne jest najmniej ekonomicznym sposobem na wykorzystanie wody, jaki można sobie wyobrazić. Wypełniona po brzegi zmywarka Beko zużyje w programie referencyjnym około 9 litrów wody, a jej załadowanie (i wyładowanie) zajmie nam 5-10 minut. Dla porównania, zmycie tej samej ilości naczyń ręcznie pochłonie nie tylko ok. 30 minut naszego czasu, ale również… niemal 90 litrów wody. Już samo porządne umycie jednego odstanego garnka potrafi zużyć kilka dobrych litrów wody, zanim naczynie zostanie doprowadzone do porządku.

zmywarka do zabudowy

2. Zmywarka może i zużywa mniej wody, ale przecież działa na prąd…

Owszem. Tyle, że nowoczesna zmywarka wykorzystuje na jeden cykl około 0,9 kWh, co przełoży się na koszt rzędu 50 groszy. To znacznie mniej, niż wyniesie każdorazowa oszczędność płynąca z mniejszego zużycia wody. Do tego dojdzie również niemal pół godziny wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na inne obowiązki, spędzenie czasu z rodziną czy po prostu na odpoczynek. Jeśli bardzo zależy nam na jak najniższych kosztach użytkowania zmywarki, możemy opóźnić jej start tak, by włączyła się w nocnym planie taryfowym.

3. Detergenty do zmywarki też kosztują

Jasne, ale płyn do naczyń i niezbędne gąbki również. Nowoczesna zmywarka potrafi zadbać o to, by płyn wykorzystywany do zmywania był zużywany jak najefektywniej. Przykładowo, pojemnik na detergent w zmywarkach z technologią Beko AutoDose uzupełnimy tylko raz na kilkanaście cykli zmywania, a urządzenie samodzielnie dobierze idealną ilość płynu, dostosowaną do wybranego programu.

4. Samemu lepiej umyję naczynia

Na pewno? Przede wszystkim, zmywarka ogrzeje wodę do temperatury, w której zmywanie ręczne będzie przynajmniej niekomfortowe, a czasem wręcz niemożliwe. Nowoczesne ramiona myjące w zmywarkach Beko zapewnią o wiele większe ciśnienie pracy niż to, którym możemy potraktować naczynia w zlewie. Usilne skrobanie? Zmywarka jest w stanie z powodzeniem zastąpić tę żmudną czynność dłuższym czasem pracy w wysokiej temperaturze. Wreszcie, nowe rozwiązania technologiczne, takie jak na przykład dodatkowe ramię myjące Beko AquaIntense, zadbają o to, by nawet najbardziej oporny brud odpuszczał bez większych trudności.

5. W zmywarce nie umyję dużych garnków i innych naczyń

Wręcz przeciwnie. Konstrukcja nowych zmywarek pomyślana jest tak, by można w nich było skutecznie umyć nawet duże garnki. Ba! W zmywarkach Beko z funkcją TrayWash umyjemy nawet do trzech blach z pełnowymiarowego piekarnika! Wszystko to jest możliwe dzięki systemowi składanych drabinek, a także trzystopniowej regulacji koszy Beko Acrobat, dzięki której w dolnym koszu zmywarki zmieścimy nawet ulubiony gar do rosołu. Nie musimy również martwić się o to, że duże naczynia będą myte nierównomiernie. Najnowsza technologia Beko CornerIntense sprawi, że mocny strumień wody dotrze do każdego zakamarka zmywarki, nie pomijając jej rogów.

5. Instalacja zmywarki jest kłopotliwa

Na pewno nie bardziej, niż marnowanie 30 minut dziennie na zmywanie ręczne. Na zmywarkę o szerokości 45 cm znajdzie się miejsce nawet w najmniejszej kuchni – wystarczy tylko ujęcie wody. Ponadto, instalacja nowej zmywarki do zabudowy Beko to temat, który możemy załatwić samodzielnie. Dzięki zawiasom SlideFit sami bezproblemowo dopasujemy front meblowy, korzystając przy tym tylko z podstawowych narzędzi.

zmywarka do zabudowy

Zmywarka to obecnie jeden z najważniejszych, domowych sprzętów. Jej obecność poprawia komfort codziennego funkcjonowania, a także pozwala oszczędzić czas i zasoby. Czy warto w nią zainwestować? Oczywiście, że tak! Zmywanie naczyń w zmywarce jest bardziej opłacalne i wygodniejsze. Nowoczesne sprzęty są nie tylko energooszczędne, ale również dbają o optymalne wykorzystanie detergentów i skutecznie domywają nawet duże garnki. Bez problemu zainstalujemy je samodzielnie, a później... wystarczy włożyć naczynia do środka i zapomnieć o mozolnym zmywaniu ręcznym!

>> BEKO <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze