Przegląd piekarników parowych. Jaki model sprawdzi się w Twojej kuchni?

Piekarniki parowe to nowa, kuchenna moda. W odróżnieniu jednak od niektórych trendów kulinarnych, ten faktycznie ma szansę pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz walory smakowe potraw, które codziennie serwujemy sobie czy naszym domownikom. Przygotowanie potraw na parze pozwala im na zachowanie maksymalnej ilości składników odżywczych, a eliminacja tłuszczu pozwala wykluczyć zbędne i niekoniecznie zdrowe kalorie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup piekarnika parowego, warto dokładnie sprawdzić, jakie opcje mamy do wyboru.

piekarnik parowy

Pieczenie wspomagane parą

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z piekarnikami parowymi i zależy nam na opcji bardziej budżetowej, rozważmy zakup urządzenia oferującego pieczenie wspomagane parą. W takich piekarnikach, np. w modelach Beko BIS15300X czy BIS24300BDS, woda spływa na dno komory pieczenia, a para generowana samoistnie, jest po jej nagrzaniu. W ten sposób standardowe pieczenie połączone jest z wytwarzaniem pary, która wspomaga cały proces.

W modelach oferujących pieczenie wspomagane parą bez problemu przygotujemy soczyste mięso (na przykład z indyka) czy upieczemy puszyste pieczywo. Potrawy przygotowane w ten sposób będą zdrowe, bogatsze w smak i zdecydowanie delikatniejsze niż po zwykłym upieczeniu.

W tego typu piekarnikach pojemnik na wodę ma pojemność 300 ml i wyposażony w mechanizm „naciśnij i wyciągnij”. Resztę zrobi za nas urządzenie. Ponadto, piekarniki z funkcją wspomagania parą oferują także funkcję czyszczenia parowego, która przysłuży się ich żywotności, a szeroki wybór wariantów kolorystycznych ułatwi dopasowanie wymarzonego urządzenia do naszej kuchni.

Gotowanie na parze

Jeśli zależy nam na gotowaniu wyłącznie na parze, warto przyjrzeć się modelom z dyszą i generatorem pary. Przykładowo, piekarnik Beko BID14500BDS dysponuje jedną taką dyszą, a model Beko BIDM15500XDS aż czterema.

Zastosowanie dysz parowych daje tym urządzeniom dodatkowe możliwości. Przede wszystkim, otwiera przed nami wachlarz specjalnych programów, które nie tylko urozmaicą naszą dietę, ale także usprawnią domowe gotowanie. Zakres wykonywanych przez takie urządzenia zadań został poszerzony o pyszną, puszystą domową pizzę (dzięki programowi PizzaPro), możliwość wekowania, topienia czekolady (bez przypalania!) czy blanszowania, ale także o funkcję sterylizacji naczyń czy zdrowego, równomiernego rozmrażania, bez strachu o częściowe ugotowanie.

Zobacz wszystkie piekarniki parowe BEKO >>

Większa ilość dysz parowych to, oczywiście, większa efektywność, ale już w piekarnikach z jedną dyszą pojemnik na wodę dysponuje dużą pojemnością 1 litra, a mechanizm jego wysuwania jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo, modele te dysponują wysoką klasą energetyczną A+, która przełoży się na oszczędność w domowym budżecie.

Jeśli kogoś przeraża ilość funkcji dostępnych w piekarnikach Beko BID14500BDS czy BIDM15500XDS, to z pomocą przyjdzie intuicyjny, czytelny wyświetlacz elektroniczny z polskim menu, a także programy automatyczne, które ułatwią pierwsze kroki z urządzeniem.

piekarnik parowy

Niezależnie od wybranego wariantu piekarnika parowego, pyszne, zdrowe i bez trudu przygotowywane jedzenie znajduje się teraz w zasięgu każdego, bez potrzeby wydawania dużych kwot w restauracjach.

>> BEKO <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze