6 zalet nowoczesnych lodówek do zabudowy – ostatnia Cię zaskoczy!

Lodówka to najważniejszy punkt na zakupowej liście tych, którzy urządzają kuchnię. W odróżnieniu od ekspresu do kawy czy nawet piekarnika to sprzęt, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienną rutynę. Posiadanie chłodziarki jest więc koniecznością – pytanie tylko w jakie rozwiązanie zainwestować; wolnostojące czy do zabudowy? Pierwsze, mimo że można przestawić dosłownie wszędzie, to niezbyt wpisuje się w wystrój modnej przestrzeni, a drugie?

zabudowa kuchenna z lodówką

1. Sprzęt AGD starannie ukryty

Nie da się ukryć, że lodówkę do zabudowy można... skrzętnie ukryć. To sprzęt, który nie wyróżnia się na tle mebli kuchennych, a co za tym idzie, zapewnia wrażenie spójności. Dzięki zastosowaniu takiego samego frontu, co w pozostałej części aranżacji, pomieszczenie zyskuje bardziej reprezentacyjnego charakteru. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w nowoczesnych projektach, gdzie prostota i oszczędna stylistyka przyczyniają się do budowania przestronności. Takie umiejętne wkomponowanie podstawowego wyposażenia AGD gwarantuje więc schludny, ciekawy efekt wizualny.

2. „Cicho sza”

Lodówka pracuje przez 365 dni w roku, wydając bliżej niesprecyzowane odgłosy – dla jednych są one tłem, które nie zakłóca domowych przyjemności, dla innych to dźwięki, które potrafią skutecznie przeszkadzać w popołudniowej drzemce. Głośność pracy to kluczowy czynnik odróżniający lodówki do zabudowy od tych wolnostojących. W przypadku pierwszych jest ona nawet o kilka decybeli niższa, bo front tłumi wszelkie hałasy. W propozycjach Beko za cichą pracę odpowiada również sprężarka inwerterowa z wentylatorem BLDC. Jej niska prędkość obrotowa nie obniża wydajności i emituje hałas na minimalnym poziomie. Jeśli więc należysz do osób szczególnie wrażliwych na specyficzne pomruki lodówki albo urządzasz kuchnię połączoną z salonem, urządzenie w zabudowie może okazać się strzałem w dziesiątkę!

nowoczesna kuchnia z zabudowaną lodówką

Większą wydajność systemu chłodzenia, a także higienę i funkcjonalność zapewnia też zastosowana w lodówkach Beko ściana Metal Wall. Ta stworzona z metalu powierzchnia dłużej utrzymuje temperaturę i jest łatwa w czyszczeniu, a po otwarciu drzwi zachwyca niebanalnym wyglądem!

Sprawdź lodówki do zabudowy BEKO >>

3. Bez rozmrażania

Lodówki stojące w kącie kuchni i wymagające raz na jakiś czas gruntownego rozmrażania to dziś już przeszłość. Teraz, zarówno w urządzeniach wolnostojących, jak i tych do zabudowy, oferowane są innowacyjne funkcje, które raz na zawsze zażegnają problem zaszronionych ścianek. W propozycjach Beko za ten proces odpowiedzialna jest funkcja NeoFrost, która wyposażona jest w dwa obiegi powietrza. Dzięki temu żywność nie ulega wysuszeniu, zapachy nie mieszają się, a chłodzenie napojów odbywa się dwa razy szybciej niż w klasycznych lodówkach z system NoFrost.

lodówka dopasowana do zabudowy

4. 24 godziny oszczędzania każdego dnia

Dwa obiegi powietrza i mnóstwo praktycznych funkcji w lodówkach do zabudowy Beko nie wiążą się z horrendalnymi rachunkami i nieekonomicznym zużyciem. Wręcz przeciwnie! Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED, innowacyjnej sprężarki oraz nowoczesnych i zaawansowanych technologii produkty wyróżnia wysoka klasa efektywności energetycznej A+ czy A++. Biorąc pod uwagę fakt, że lodówka działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, te dodatkowe plusy przy oznaczeniu na etykiecie energetycznej przekładają się na nawet kilkadziesiąt złotych oszczędności w skali całego roku.

5. Pojemnościowe pozory

Mitem dotyczącym lodówek do zabudowy jest ich mniejsza pojemność. Jeszcze do niedawna konieczność ukrycia sprzętu AGD w kuchennej szafce wymagała ograniczenia rozmiarów urządzenia, a to z kolei rzutowało na ilość rzeczy, które można schować w lodówce. Beko jednak zrywa z tymi założeniami! Lodówki do zabudowy oferowane przez producenta dostępne są w wielu rozmiarach do wyboru (nawet w wysokości 193 cm) i są o 25% bardziej pojemne od innych modeli w segmencie in-built. Dzięki temu zawsze znajdziesz miejsce na świeże owoce i warzywa, ulubione napoje oraz smaczne przekąski.

lodówka do zabudowy

6. Słoneczna strona... lodówki

A co gdyby lodówka nie służyła wyłącznie do przechowywania, ale też przedłużała świeżość produktów i zapobiegała utracie witamin? To możliwe! Beko w tym celu stworzyło technologię HarvestFresh™. To innowacja wykorzystująca trzy aktywne kolory – niebieski, zielony oraz czerwony – które imitują cykl świetlny, w tym czas ciemności, i gwarantują ciągłość procesu fotosyntezy. Co to oznacza w praktyce?

W specjalnej szufladzie z HarvestFresh™ owoce i warzywa nadal przechodzą procesy biologiczne, mimo że zostały zerwane jakiś czas temu. Odpowiednia kombinacja dobranych świateł starannie odtwarza naturalne warunki środowiska, czego efektem jest to, że niedojrzałe jeszcze egzemplarze pomidorów, jabłek czy papryki mogą nabrać rumianych barw, a te nadające się do zjedzenia dłużej zachowują składniki odżywcze oraz minerały niezbędne dla człowieka. Dzięki takiej funkcji dostarczysz swojemu organizmowi solidną porcję witamin (m.in. A oraz C), bo według badań technologia HarvestFresh™ pozwala znacznie dłużej utrzymać ich poziom. Świeżość produktów jest też gwarancją technologii Everfresh+, która dokładnie reguluje wilgotność powietrza w komorze lodówki.

Trzy kolory technologii HarvestFresh™ tworzą pełny cykl słoneczny. Niebieski wyznacza czas pobudki i nakreśla początek procesu fotosyntezy. Zielony to okres całkowitego nasłonecznienia, a czerwony powolnego przejścia w fazę spoczynku. Mieszanka świateł o odpowiednich odcieniach oraz ciemności, określającej nadejście nocy, a także optymalna wilgotność to więc gwarancja zachowania całkowitej równowagi przyrodniczej w... Twojej lodówce!

nowoczesna lodówka do zabudowy

Działa cicho, nie obniżając jakości życia. Nie wymaga rozmrażania. Jest oszczędna oraz bardziej pojemna od innych modeli. Idealnie wtapia się w linię mebli, nie odwracając uwagi od pozostałej części wystroju. Lodówka do zabudowy, bo o niej mowa, to sprzęt, który ma mnóstwo zalet. Mimo że jej nie widać, skrywa w sobie wiele korzystnych funkcji, a dzięki zaawansowanej technologii, takiej jak HarvestFresh™ w rozwiązaniach Beko, stanie się naturalnym inkubatorem dla owoców i warzyw. Taka alternatywa to więcej zdrowia, więcej miejsca i więcej pieniędzy w portfelu!

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów