Produkty Homla od dziś na Homebook – zobacz ofertę!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Electrolux Electrolux
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zmywarka do zabudowy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Zmywanie to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Przypalone garnki, przyschnięty tłuszcz i trudne w usuwaniu osady dały się we znaki już niejednemu użytkownikowi kuchni. Na te problemy jest jednak skuteczna metoda – zmywarka! To rewolucyjny wynalazek, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie już życia. Nie dość, że z mistrzowską precyzją eliminuje niechciane zabrudzenia, to też ogranicza rachunki za wodę i energię. Co warto wiedzieć przed zakupem zmywarki i jakie funkcje ułatwią codzienne zmagania?

Intuicyjna obsługa to podstawa

Zmywarki to zaawansowane technologicznie narzędzia. Ilość dostępnych programów może niekiedy przyprawić o zawrót głowy, a wybór tego najlepszego staje się niemałym dylematem. Electrolux raz na zawsze wyeliminował ten problem. W zmywarkach QuickSelect sterowanie jest dziecinnie proste i polega wyłącznie na wybraniu czasu, który chcesz przeznaczyć na zmywanie oraz dodatkowych opcji, a to wszystko jednym ruchem palca. Możesz dodatkowo zdecydować, czy będziesz zmywał wyłącznie szklanki czy może mocno zabrudzone garnki – system sam dobiera pozostałe parametry, tak aby naczynia po wyjęciu ze zmywarki lśniły czystością, a przyschnięty brud stał się przeszłością.

By utrzymać zmywarkę w doskonałej formie, warto korzystać z programu Machine Care, który przedłuża żywotność, a także zwiększa efektywność zmywarki, usuwając osad i kamień z wnętrza urządzenia. Co więcej, czytelny Ecometr widoczny na panelu sterowania poinformuje również o innych, istotnych parametrach, takich jak zużycie wody oraz energii.

Zmywaj za jednym razem nawet 15 kompletów naczyń!

Mała czy duża zmywarka? Oto jest pytanie! Żeby na nie odpowiedzieć, warto zacząć od określenia potrzeb domowników oraz oszacowania powierzchni, jaką mamy do dyspozycji. Gdy urządzamy większą kuchnię, lepszym wyborem będą rozwiązania o szerokości 60 cm. Polecane są tym, którzy w kulinarnym królestwie spędzają sporo czasu, gotując smaczne posiłki dla całej rodziny, bardzo często przyjmują gości albo zwyczajnie – cenią wygodę. Załadujemy do nich nawet do 15 kompletów naczyń, a więc w mgnieniu oka posprzątamy po kolacji ze znajomymi czy obiedzie, bez konieczności kilkukrotnego uruchamiania urządzenia.

Zmywarka z podnoszonym koszem dolnym – koniec ze schylaniem!

Mimo że korzystanie ze zmywarki ogranicza konieczność ręcznego mycia do niezbędnego minimum, to podczas wkładania i wyjmowania naczyń można się nieźle natrudzić. Ta kuchenna gimnastyka nie każdemu wychodzi na dobre. Ciągłe schylanie się nie jest jednak problemem w przypadku zmywarek Electrolux ComfortLift®. Urządzenie wyposażone jest w dolny kosz podnoszony do ergonomicznej wysokości, co zapewnia łatwy załadunek i rozładunek bez konieczności schylania się. Innowacyjny mechanizm zapewnia płynne działanie systemu.

Idealnie suche naczynia zaraz po zmywaniu

Zmywarka to dyskretny sprzymierzeniec czystych naczyń. Dzięki wkomponowaniu jej w bryłę mebli za pomocą takich samych frontów jak w pozostałej części aranżacji wystrój cechują spójność i harmonia. Jednak nawet najbardziej efektowną aranżację zniweczyć mogą zniszczone blaty i fronty, które uległy działaniu gorącego powietrza wydostającego się z otwartej podczas suszenia zmywarki. Taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca w przypadku zmywarek Electrolux z systemem AirDry!

Drzwi zmywarek uchylają się automatycznie na 10 cm za pomocą zamka Diamond Lock w momencie, w którym temperatura jest na tyle obniżona, by nie uszkodzić mebli. Rozwiązanie to oznacza błyskawiczne i naturalne wysychanie naczyń, a także pełne bezpieczeństwo blatów i frontów mebli. Skuteczność systemu potwierdziło laboratorium Electrolux, które przetestowało zmywarki z systemem Air Dry w 10-letnim użytkowaniu w zestawieniu z różnorodnymi materiałami meblowymi.

Jeszcze większy komfort użytkowania

Wygoda to podstawa w urządzaniu domu – właśnie dlatego kuchennym must have jest zmywarka! Aby zagwarantować domownikom maksymalną dawkę komfortu, dobrze jest nieco bliżej przyjrzeć się oferowanym udogodnieniom. Wyjmowany kosz zapewni łatwy dostęp do sztućców. Oświetlenie wewnętrzne pomoże w szybkim załadunku i rozładunku naczyń, a inteligentne uchwyty SoftGrip i stabilizatory SoftSpikes jeszcze lepiej zatroszczą się o cenne szkło. W górnym koszu zastosowano prowadnice ComfortRails wzbogacone o specjalne amortyzatory, które eliminują dodatkowo możliwość uszkodzenia kruchych naczyń czy przedmiotów znajdujących się w zmywarce. Ograniczają obijanie elementów o siebie, nawet w przypadku gwałtowniejszego wysunięcia. Przydatne będą też funkcja opóźnienia startu czy wyświetlacz TimeBeam®, który prezentuje informacje o czasie trwania mycia na podłodze. Dzięki niemu planowanie domowych czynności okaże się jeszcze sprawniejsze, a określenie zakończenia cyklu zmywania już nigdy nie będzie zagadką!

Energooszczędna zmywarka – zmywaj tanio i wydajnie

Zmywając naczynia w zmywarce, nie tracimy cennego czasu oraz troszczymy się o środowisko naturalne. Inwestycja w urządzenia tego typu oznacza również oszczędności związane z efektywnością oraz ekonomicznym działaniem. Warunek jest jednak jeden – wysoka klasa energetyczności, określana symbolem A+++! W urządzeniach Electrolux z technologią AirDry oznacza to mniejsze zużycie nie tylko w programach Eco, lecz także tych intensywnych przeznaczonych do usuwania bardzo brudnych naczyń. Zmywarka wzbogacona jest o funkcję AutoOff, która nie wykorzystuje energii pomiędzy cyklami. System automatycznie odcina dostęp do niej po 5 minutach od zakończenia cyklu.

zmywarka do zabudowy

Technologia AirDry to także ekologiczny sposób na suche naczynia bez zacieków oraz smug. Drzwi zmywarki – wyposażone w zamek Diamond Lock – w końcowej fazie cyklu suszenia uchylają się automatycznie na szerokość 10 cm. Dzięki temu następuje naturalna wymiana powietrza, gwarantując jednocześnie znacznie efektywniejszy proces schnięcia niż w tradycyjnych systemach. Z praktycznego punktu widzenia to także koniec groźnej, buchającej pary po otwarciu zmywarki oraz koniec z czekaniem, aż szklanki, talerze i garnki całkowicie wyschną.

Zmywarka do zabudowy ComfortLift EEC87300L

Zmywarka do zabudowy ComfortLift EEC87300L

3999 zł
Zmywarka do zabudowy seria 900 ComfortLift AirDry KECA7300L

Zmywarka do zabudowy seria 900 ComfortLift AirDry KECA7300L

4599 zł
Zmywarka do zabudowy EEM48320L seria 700 MaxiFlex AirDry

Zmywarka do zabudowy EEM48320L seria 700 MaxiFlex AirDry

1799 zł
Zmywarka do zabudowy EEM48221L seria 700 MaxiFlex AirDry

Zmywarka do zabudowy EEM48221L seria 700 MaxiFlex AirDry

1899 zł

Zmywarka perfekcyjnie dopasowana do wystroju wnętrza

Zmywarka do zabudowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko ze względu na jej ogromny potencjał aranżacyjny. Schowana pod blatem i zamaskowana tym samym frontem, co pozostała część szafek, wprowadza do wnętrza porządek i gwarantuje spójny efekt wizualny w postaci jednolitego ciągu mebli. Nie musimy się jednak decydować na jej zakup wyłącznie wtedy, gdy aranżujemy całkowicie nową kuchnię. Dzięki systemowi PerfectFit w zmywarkach Electrolux możliwe jest perfekcyjne dopasowanie produktu do niemal każdych warunków.

PerfectFit to przesuwne zawiasy ślizgowe pozwalające na łatwy montaż i dostosowanie do wnęki o dowolnej wysokości, bez konieczności przycinania cokołu. Dzięki temu stylistyka pomieszczenia zostanie zachowana, a my pozbędziemy się przykrego obowiązku mycia naczyń. Wystarczy dokupić odpowiedni front i gotowe! Bez remontu. Prosto i szybko.

Zmywarka do zabudowy to kuchenny niezbędnik – zwłaszcza dla tych, którzy nie pałają miłością do usuwania zaschniętego tłuszczu, cenią swój czas i chcą osiągnąć stylistyczną harmonię w kulinarnym królestwie. Urządzenie poza idealnie czystymi naczyniami może jednak oferować znacznie więcej udogodnień. Przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na moc, pojemność czy poziom generowanego hałasu. Innowacyjne funkcje, jakie znajdziemy w rozwiązaniach marki Electrolux, także są na wagę złota! Dzięki nim codzienne obowiązki będą miałyznacznie przyjemniejszy przebieg.


Inne artykuły w tej kategorii