Budowa domu – na co zwrócić uwagę i w co warto zainwestować?

Wielu z nas choć raz w życiu marzy o wybudowaniu pięknego domu. Miejscu, które konotuje z oazą spokoju, miejscem rodzinnych spotkań, a może aranżacyjnym szaleństwem czy wybuchem nowoczesnego stylu. W skrócie: spełnieniu swoich marzeń. Dopóki projekt pozostaje w strefie celów, idyllicznie myślimy o samym procesie budowy i nie możemy doczekać się rozpoczęcia prac. Kiedy ten moment następuje, pojawiają się inwestorskie wyzwania, które nie jednej rodzinie spędzają sen z powiek. Czy można przejść spokojnie przez proces budowy domu? Sprawdź nasz poradnik.

nowoczesny dom

Inwestor laik kontra internetowe porady

Z badań wynika, że aż 63,4% inwestorów, wiedzę o budowie domu czerpie z internetu. Prawie jedna trzecia badanych wskazuje, że strony internetowe producentów materiałów budowlanych są dla nich najważniejszym źródłem informacji. O opinię zapytaliśmy przedstawicielkę firmy KRISPOL, która aktywnie wspiera budujących za pomocą branżowych porad.

Na naszej stronie internetowej inwestor może sprawnie wyszukać artykuły w sekcji PORADY. Kompleksowo pomagamy nie tylko osobom na etapie budowy, ale i inwestorom, którzy już zakończyli pracę, dostarczając artykuły np. o właściwej konserwacji – mówi Patrycja Haremska, specjalista ds. PR I Content Marketingu KRISPOL.

nowoczesny salon

Firma KRISPOL jako jedna z pierwszych w branży zdecydowała się również na porady w formie wideo.

Wiemy, że część inwestorów korzysta z kanałów na YouTube. Zdecydowaliśmy się na cykl porad w ramach Akademii Eksperta, żeby dotrzeć z naszymi praktycznymi poradami również do tych, którzy wolą przekaz w formie wideo – dodaje Patrycja Haremska.

To świetna porcja wiedzy dla osób, które dopiero rozpoczynają budowę domu, a nie chcą popełniać błędów, które niestety często są powtarzalne u każdego inwestora.

Jak oszczędzić, żeby nie stracić?

Budowanie domu w planach a w rzeczywistości często wiąże się z koniecznością optymalizacji budżetu. Tu na początkujących inwestorów czyha najwięcej pułapek. Z jednej strony szukają oszczędności, z drugiej często po latach jej żałują. Jak więc oszczędzać by nie tracić? Przekalkuluj, co w perspektywie budowy będzie służyć najdłużej. Dla przykładu okna to element, którego renowację przeprowadzamy raz na 20, a nawet i 30 lat, wybór solidnych okien o dobrych parametrach jest więc kluczowy. Wybieraj polskich producentów, dziś polskie produkty mogą poszczycić się świetną jakością, a często też dużo lepszą ceną niż analogiczny produkt z oferty konkurencji eksportowej. Warto też na bieżąco śledzić promocje.

Gwarancja spokoju

Jedne z najtrudniejszych decyzji podczas budowy domu dotyczą elementów wykończenia, które są związane z dużymi wydatkami. Zakup wspomnianych okien, drzwi zewnętrznych czy bramy garażowej pochłania często budżet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rozsądny inwestor nie podejmuje decyzji pochopnie albo szuka pomocy u fachowców. W sieci salonów KRISHOME w całej Polsce specjaliści pomagają dobrać stolarkę otworową, która będzie pracowała na energooszczędność domu i generowała oszczędności w przyszłości. Dodatkowo możliwość zamówienia całego kompletu stolarki w jednym miejscu, to dla inwestorów wygoda i możliwość montażu w jednym czasie na inwestycji.

nowoczesna jadalnia

Zawsze podkreślamy, że stolarka o najwyższych parametrach to jedno, ale ważnym czynnikiem dla zadowolenia z inwestycji jest również prawidłowo wykonany, ciepły montaż. Warto przed ostateczną decyzją sprawdzić kompetencje monterów – mówi Marcin Garbaciak z Akademii Eksperta firmy KRISPOL, który na co dzień szkoli fachowców.

Taki racjonalny wybór to gwarancja spokoju i zadowolenia z decyzji, które podejmuje się często tylko raz w życiu.

Budowa wymarzonego domu to nie lada wyzwanie. Podczas tego procesu warto więc korzystać z porad specjalistów, którzy dzięki doświadczeniu w branży, pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie oszczędzajmy na elementach, które posłużą nam przez wiele długich lat – dobrej jakości okna czy drzwi mają przecież ogromny wpływ na to, jak nasza rodzina będzie czuła się w domu. Stawiajmy na rozwiązania energooszczędne i zwróćmy szczególną uwagę na montaż, traktując stolarkę jako inwestycję, która zwróci nam się w przyszłości.

>> KRISPOL <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze