Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Jak wyczyścić mikrofalówkę? 3 sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Jeśli często korzystasz z mikrofali, przede wszystkim musisz pamiętać o tym, by czyścić ją regularnie. Niestety pewnie zdarza Ci się zapominać o tym, że podgrzewane jedzenie pryska, chlapie i brudzi wnętrze urządzenia. Mikrofalówka, która nie jest systematycznie myta, w końcu zacznie się kleić i wydzielać nieprzyjemny zapach. A do tego nie chcesz przecież dopuścić.

W takim razie jak umyć mikrofalówkę? Jeśli będziesz robić to regularnie, czynność ta zajmie Ci dosłownie chwilkę. A pomyśl, o ile przyjemniej podgrzać pachnący obiad w czystym urządzeniu. A co jeśli pamięć zawodzi i zabrudzenia są już na tyle silne, że zwykłe przetarcie nie wystarcza? Możesz się domyślać lub nie, ale również tutaj najlepiej sprawdzi się niezawodne trio: cytryna, ocet i soda oczyszczona.

1. Jak wyczyścić mikrofalówkę za pomocą cytryny?

Na ściankach używanej na co dzień mikrofali gromadzi się tłuszcz, który jednocześnie generuje nieprzyjemny zapach. Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że mikrofali najczęściej używamy, kiedy nam się spieszy. A kiedy się spieszy, chcemy szybko podgrzać posiłek i nie wystarcza nam już czasu na mycie mikrofali. Jeśli w Twoim urządzeniu nagromadził się tłuszcz, możesz bez wysiłku pozbyć się go za pomocą… wody i cytryny. Tak – tyle wystarczy.

Jak wyczyścić mikrofalę za pomocą cytryny? To bardzo proste. Sporządź mieszankę wody i cytryny. Tak naprawdę sprawdzi się zarówno sok wyciśnięty z cytryny, jak i plasterki czy cząstki owocu zanurzone w płynie. Tak sporządzony roztwór umieść w miseczce, a ją włóż do mikrofali. Ustaw najwyższą moc urządzenia i włącz je na kilka chwil. Zwykle wystarczają już 3-4 minuty. Jeśli urządzenie jest bardzo zabrudzone, pozwól miksturze zadziałać nieco dłużej. Para wodna tworząca się podczas podgrzewania roztworu rozpuści zalegający tłuszcz. Później wystarczy już tylko przetrzeć wnętrze mikrofali czystą ściereczką.

2. Czyszczenie mikrofalówki za pomocą octu

Ocet to przyjaciel każdej Pani domu. Jest nie tylko często wykorzystywany w kuchni, ale może również z powodzeniem zastąpić wiele chemicznych środków czyszczących, które wykorzystujemy podczas sobotnich porządków. Możemy Cię zapewnić, że mając pod ręką kilka butelek octu, będziesz mógł wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Jedynym minusem jest jego charakterystyczny zapach, ale do tego można się przyzwyczaić (lub po sprzątaniu porządnie wywietrzyć mieszkanie).

Z pomocą octu również czyszczenie mikrofalówki przebiegnie bez problemu. Jak to zrobić? Podobnie jak w przypadku cytryny, należy sporządzić roztwór z wodą, a następnie na kilka minut włączyć mikrofalę na największą moc. Po tym zabiegu przetrzyj mikrofalę ściereczką i… szeroko otwórz okna.

3. Jak wyczyścić mikrofalówkę ze spalenizny? Sodą oczyszczoną!

Jak wyczyścić grill w mikrofalówce? Dostępne dziś na rynku mikrofalówki służą nie tylko zwykłemu podgrzewaniu jedzenia na talerzu. Są one również wyposażone w dodatkowe funkcje, między innymi grill i termoobieg. To właśnie te dwie funkcje, nieodpowiednio wykorzystane, mogą spowodować, że we wnętrzu mikrofali powstaną trudne do usunięcia przypalenia. Jak wyczyścić mikrofalówkę ze spalenizny? Zadziałaj w ten sam sposób, co w przypadku cytryny i octu. Rozpuść 2 łyżki sody w szklance wody, włącz mikrofalę, a po skończonej pracy przetrzyj ręcznikiem papierowym. Wszystkie przypalenia powinny bez problemu rozpuścić się dzięki parze wodnej.

Czy wiesz już, jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową? Tak naprawdę najważniejsza jest regularność. Wystarczy mała gąbka, woda i odrobina płynu do naczyń, a wszystkie zabrudzenia powinny zniknąć. Jeśli jednak systematyczność nie jest Twoją mocną stroną, jeden z powyższych sposobów na czyszczenie mikrofali z pewnością rozwiąże problem.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności