Czego szukasz?
Zobacz także
Ceramika Paradyż Ceramika Paradyż
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Natura we wnętrzach – trend na 2020 rok. Dlaczego warto postawić na płytki drewnopodobne?

Przytulne, naturalne, niosące ze sobą poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Od wieków kojarzone jest z ciepłem domowego ogniska, które wycisza, uspokaja, koi. Drewno, bo o nim mowa, to surowiec niezwykły, pełen pozytywnych skojarzeń z rodzinnym azylem. Jeśli zaprosić go do domu, wprowadzi do wnętrz przyjazne, naturalne nuty pełne nawiązań do mistycznego świata przyrody. Projektanci Paradyż zafascynowani potencjałem drewna, postanowili stworzyć cztery nowe kolekcje płytek drewnopodobnych doskonale wpisujące się w aktualnie obowiązujące wzornicze trendy. Nie zabrakło zatem imitacji efektownych słojów i spękań, rozmaitych tonacji kolorystycznych oraz modnych aranżacji pachnących aromatem lasu.

Kolekcje płytek inspirowane drewnem

Drewno to surowiec pachnący wolnością. Kojarzy się z zielenią szumiącej korony drzew, przyjemnie chropowatą korą, słodkawym zapachem żywicy. Drewno to również dziedzictwo – stare dęby, smukłe sosny, giętkie brzozy – pamiętają o wiele więcej niż my i świat, który znamy współcześnie. Aranżowanie wnętrz w drewnie to zatem powrót do korzeni, do rzeczywistości, w której przyroda odgrywała główną rolę i która zawsze była blisko ludzi. Kolekcja Craftland marki Paradyż jest inspirowana pięknem drewna, które zostało pieczołowicie obrobione przez wprawnego rzemieślnika. Płytki drewnopodobne mają nawiązywać estetyką do solidnych desek pełnych słojów i spękań, świadczących o ich historii i wieku. To bez wątpienia głęboki ukłon w stronę współczesnego handmade oraz manufacturingu. Płytki z linii Craftland fantastycznie odnajdą się zatem wśród nurtu rustykalnego, ale nie tylko tego sielskiego, pełnego tradycyjnych, ludycznych tonów. Doskonale wypadną również pośród nurtu new rustic, łączącego w sobie ascetyczne piękno drewna oraz urodę amerykańskich loftów. Jeśli zestawić je z designerskimi meblami, industrialnym oświetleniem oraz chłodnymi wykończeniami z metalu, stworzą przestrzeń ponadczasową i oryginalną, wprowadzającą do wnętrz zupełnie nową jakość.

Craftland Light Gres Szkl. Rekt.

Craftland Light Gres Szkl. Rekt.

Craftland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Craftland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Craftland Brown Gres Szkl. Rekt.

Craftland Brown Gres Szkl. Rekt.

Craftland Dark Brown Gres Szkl. Rekt.

Craftland Dark Brown Gres Szkl. Rekt.

Drewno, które ociepla i powiększa wnętrza

Płytki Paradyż to także historie rozmaitych miejsc zamieszkiwanych przez naturę. I tak, kolekcja Iceland, powstała z myślą o mroźnej Islandii, gdzie zorza polarna maluje na niebie fantastyczne obrazy. Tamtejsi mieszkańcy, spragnieni wnętrz pełnych ciepła, kochają zatem drewno. Jego przyjazny, czysty odcień i misterny rysunek można odnaleźć właśnie na płytkach drewnopodobnych od firmy Ceramika Paradyż. Warto zauważyć, że tego rodzaju design doskonale odnajdzie się nie tylko w łazience czy kuchni. Dzięki swojej przyjemnej w dotyku fakturze, linia Iceland fantastycznie sprawdzi się również w przedpokoju, salonie lub sypialni. Wędrując z podłogi na ściany, może stworzyć modną imitację boazerii lub lamperii, a co za tym idzie, doskonale ocieplić wnętrze wizualnie. Jej ogromnym atutem jest również fakt, że potrafi spójnie łączyć pomieszczenia. Dzięki wykończeniu kilku różnych wnętrz tym samym rodzajem płytek, uda Ci się stworzyć płynne przejścia pomiędzy konkretnymi strefami, na wzór amerykańskich penthouse'ów. Taka przestrzeń w stylu home of wood wydaje się wówczas o wiele bardziej harmonijna, a co za tym idzie, większa niż w rzeczywistości.

Iceland Beige Gres Szkl. Rekt.

Iceland Beige Gres Szkl. Rekt.

Iceland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Iceland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Iceland Silver Gres Szkl. Rekt.

Iceland Silver Gres Szkl. Rekt.

Iceland Ivory Gres Szkl. Rekt.

Iceland Ivory Gres Szkl. Rekt.

Płytki drewnopodobne do skandynawskich wnętrz

W drewnie tkwi nie tylko ciepło i przytulność, ale również wysublimowana prostota i bezpretensjonalność. Dzięki jego pierwotnemu urokowi wnętrza pozostają czyste i świeże, dokładnie takie, jak przestrzenie skandynawskich domów rodem z zimnej Północy. Norweska estetyka była zatem kolejną inspiracją zespołu projektowego Ceramiki Paradyż, który stworzył wyjątkową kolekcję Nordland. Jej jasna tonacja wykreuje we wnętrzu zupełnie nową optykę, powiększy je wizualnie i doda orzeźwiających nut. Designerzy zachęcają jednak, aby tego rodzaju wykończenia zapraszać nie tylko do przestrzeni w stylu scandi. Płytki drewnopodobne fantastycznie odnajdą się również we wnętrzach klasycznych – zwłaszcza te ułożone w elegancką jodełkę. Pamiętaj, że wykańczając płytkami zarówno podłogę, jak i ściany, uda Ci się wykreować przestrzeń kompletną i spójną, o niepowtarzalnym, autentycznym klimacie. Współcześnie drewno powraca na ściany często i chętnie, dlatego nie bój się eksperymentować również z drewnopodobnymi płytkami.

Nordland Arctic Gres Szkl. Rekt.

Nordland Arctic Gres Szkl. Rekt.

Nordland Arctic Gres Szkl. Rekt.

Nordland Arctic Gres Szkl. Rekt.

Nordland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Nordland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Nordland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Nordland Naturale Gres Szkl. Rekt.

Neutralna baza dla różnych stylów – płytki drewnopodobne

Różnorodność projektów stworzonych przez Ceramikę Paradyż jest widoczna gołym okiem. I tak, kolekcja Wildland to historia o miejscach dzikich i nieokiełznanych, zupełnie takich, niczym magiczny żywioł ognia. To właśnie z najdalszych zakątków świata pochodzi drewno z lasów szumiących opowieściami dziewiczych dorzeczy Amazonki. Jego ciepły odcień, przepięknie odwzorowany na płytkach drewnopodobnych Paradyż, skutecznie ociepli wnętrze i zamieni je w przestrzeń nieocenionego relaksu. Pamiętaj, że takiego rodzaju design może z powodzeniem grać we wnętrzu pierwsze skrzypce, tworząc urokliwą, naturalną bazę. Finalnie to Ty zadecydujesz o odpowiednim doborze dodatków oraz kierunku, w którym pójdzie Twoja wymarzona aranżacja. Bliżej będzie jej do przytulnych tonów skandynawskich czy może do rustykalnej prostoty? A gdyby tak pójść jeszcze o krok dalej i nawiązać do urokliwego trendu chalet rodem z alpejskich wiosek lub modnych melanży z egzotyczną nutą? To, w jaki sposób wyeksponujesz subtelny urok drewna, zależy tylko od Ciebie.

Wildland Light Gres Szkl. Rekt.

Wildland Light Gres Szkl. Rekt.

Wildland Warm Gres Szkl. Rekt.

Wildland Warm Gres Szkl. Rekt.

Wildland Naturale (Twilight) Gres Szkl. Rekt.

Wildland Naturale (Twilight) Gres Szkl. Rekt.

Wildland Dark Gres Szkl. Rekt.

Wildland Dark Gres Szkl. Rekt.

Drewno to życie, spokój, szczerość, bezpieczeństwo. Materiał, który ma nieocenioną moc w kreowaniu przytulnego, harmonijnego klimatu. Jego jedną z żelaznych zasad jest mniej znaczy więcej, dlatego tak dobrze wypada jako naczelna gwiazda nastrojowych aranżacji. Projektanci Paradyż pamiętają o tym doskonale, stąd stworzyli cztery różne kolekcje charakteryzujące się wspólnym mianownikiem – ponadczasowością surowca, który w świetnym stylu potrafi zamienić dom w królestwo drewna. Home of wood - Dom z Drewna. Dom z Paradyża.


Inne artykuły w tej kategorii