Wygodna sofa do salonu – jak wybrać odpowiedni model na czas kwarantanny i nie tylko?

Ostatnie kilka tygodni, które spędziliśmy w swoich domach, sporo nas nauczyły. Dla jednych była to lekcja cierpliwości, dla innych kreatywności, a dla jeszcze innych – wrażliwości. Na pewno wszyscy zdali sobie sprawę z dwóch rzeczy – że dobrze znana codzienność może w jednej chwili stanąć na głowie oraz że przemyślana i funkcjonalna aranżacja własnego mieszkania sprzyja zgodnemu funkcjonowaniu wszystkich domowników.

duży szary narożnik
Na dużym narożniku Belluno (marka Gala Collezione) z powodzeniem zmieści się cała rodzina. Bar z ruchomym blatem zapewni dodatkowo wygodne miejsce do pracy na laptopie.

W rodzinnym kręgu

Pandemia spowolniła nieco nasz tryb życia. Zostaliśmy w domach i do nich przenieśliśmy większość naszych codziennych działań. Dzieci zaczęły się uczyć online, dorośli – pracować zdalnie. Przed pandemią często mijaliśmy się ze sobą, spędzając wspólnie zaledwie kilka chwil w ciągu dnia. Ktoś pędził do szkoły, inny do pracy, na zakupy, zajęcia dodatkowe czy spotkanie z przyjaciółmi.

Teraz okazało się, że trzeba wspólnie dzielić dostępną przestrzeń i zgodnie się w niej pomieścić. Gdzieś trzeba odrobić zadane lekcje, gdzieś ustawić komputer do pracy, a przy tym jeszcze trzeba zjeść posiłek, odpocząć lub po prostu się pobawić. Mało kto z nas mieszka w wielopokojowych pałacach. Jednak nawet, jeśli nasze własne M ma ograniczoną powierzchnię, można się dobrze zorganizować.

meble modułowe do salonu
W czasie kwarantanny sofa staje się centrum domowego życia. Dobrze, by zapewniała miejsce dla wypoczynku wszystkim członkom rodziny, tak jak na przykład duży narożnik Plaza (marka Gala Collezione).

Mimo, że powoli świat zaczyna wracać do normalności, jeszcze przez długi czas zachęcani będziemy do utrzymywania dystansu społecznego i pozostawania we własnych domach. Spójrzmy więc na nie krytycznym wzrokiem i zastanówmy się, co warto w nich zmienić, by czuć się w nich bardziej komfortowo.

Życie w salonie

Pokój dzienny to serce każdego domu i mieszkania. Nawet jeśli każdy dysponuje swoim własnym pokojem, i tak w salonie przecinają się ścieżki wszystkich domowników. Zazwyczaj takie pomieszczenie pełni rolę wielofunkcyjną – pokoju do odpoczynku, sali telewizyjnej, jadalni, a nawet gabinetu do pracy czy sypialni.

Główną rolę w salonie odgrywa sofa, która staje się centrum domowego życia. W czasie kwarantanny wiele osób przekonało się, jak ważnym jest ona meblem. Czasem służy on do relaksu, czasem jako kącik czytelniczy czy telewizyjny, czasem jako miejsce pogawędek, nauki, pracy czy nocnego wypoczynku. Czy Twoja sofa potrafi sprostać tym wszystkim zadaniom szczególnie teraz, gdy z całą rodziną spędzacie tyle czasu w domu?

beżowy narożnik z regulowanymi zagłówkami
Narożnik Coletto (marka Gala Collezione) doskonale sprawdzi się jako kącik czytelniczy czy miejsce słodkiej, popołudniowej drzemki.

Zastanów się, czy jest odpowiednio duża, by zapewnić miejsce dla każdego z domowników i odpowiednio komfortowa, by Twój kręgosłup pomimo siedzącego trybu życia (do jakiego nagle zostaliśmy zmuszeni) pozostał w dobrej kondycji. Czy jej obicie wykonane jest z tkaniny, która wytrzyma o wiele intensywniejsze niż dotąd użytkowanie oraz czy w razie potrzeby możesz urządzić sobie nawet na niej domowe biuro, gdy dzieci zajmą stół podczas lekcji on-line.

Może to odpowiedni moment, by zmienić swój wysłużony narożnik lub sofę na nowy, bardziej komfortowy model?

Sofa do zadań specjalnych

Funkcjonalne rozwiązania, jakie możesz znaleźć w nowoczesnych meblach wypoczynkowych, pozwolą Ci zmienić sofę w komfortowe biuro. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Domodi, aż 14% ankietowanych deklaruje, że pracę zdalną wykonuje siedząc na kanapie. Jeśli także Ty znajdujesz się w tej grupie, bo na przykład nie masz miejsca w domu na postawienie biurka do pracy, stół w salonie został zaanektowany przez odrabiające zadanie domowe dzieci lub po prostu jest Ci tak najwygodniej, to rozważ zainwestowanie w sofę, która dbać będzie o komfort i wygodę.

narożnik z ruchomym blatem
Ruchomy blat w barze narożnika Calpe (marka Gala Collezione) służyć może jako podręczny stolik oraz wygodna podkładka do laptopa podczas pracy w homeoffice.

Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę? Po pierwsze – ruchome zagłówki, które zapewnią Ci wygodne wsparcie dla głowy oraz pozwolą na dopasowanie wysokości oparcia do Twoich potrzeb. Po drugie – siedziska z funkcją relaksu, które pozwalają na zmianę kąta nachylenia oparcia i podnóżka i dopasowania ich tak, by zapewniały najbardziej ergonomiczną pozycję podczas pracy. Po trzecie – wzbogacenie sofy o bar z ruchomym blatem, który można wykorzystać jako wygodną podkładkę pod laptopa. Tego typu bary są m.in. dostępne w wybranych systemach modułowych z oferty Gala Collezione, takich jak Massimo, Belluno czy Calpe.

Tego typu sofa lub narożnik okaże się Twoim sprzymierzeńcem nie tylko podczas pracy w trybie home office. Szybko stanie się także ulubionym miejscem wypoczynku wszystkich domowników.

Więcej funkcjonalnych mebli znajdziesz na www.GalaMeble.com >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze
Bardzo przydatny tekst, fajnie i lekko się czyta no i porad masa. My zdecydowaliśmy się na zakup ze sklepu w Gdyni na ul Hutniczej 5, sklep miał rozwiązania idealnie pasujące do naszego salonu, ale na plus jest również darmowy montaż i dostawa.
  • Dodano 6 dni temu

Zobacz więcej produktów