Drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne w domu jednorodzinnym znacząco wpływają na funkcjonalność oraz wystrój wnętrza. Stolarka jest ważnym elementem nieruchomości, dobrze dobrana w oparciu o renomowane produkty okaże się inwestycją na lata. Marka POL-SKONE daje gwarancję najwyższej jakości, popartą wysokiej klasy materiałami, solidnymi konstrukcjami oraz doświadczeniem w produkcji od 30 lat.

drzwi z pionowym przeszkleniem

Jak dobrać odpowiedni styl drzwi?

Sztuka dobrej aranżacji dużej przestrzeni domu wymaga od nas przemyślanych decyzji. Przy wyborze drzwi wewnętrznych kierujmy się ich funkcjonalnością oraz stylem wystroju. Kompleksowa oferta POL-SKONE bogata w różnorodne kolekcje, rozbudowaną kolorystykę oraz nowoczesne systemy ościeżnic ułatwi dopasowanie idealnych skrzydeł.

klasyczne białe drzwi wewnętrzne

Klasyczne, dworkowe przestrzenie ozdobią kolekcje z profilowanymi skrzydłami np. CLASSIC, VITTORIA-W, NOSTRE. Rustykalne domy uzupełnią białe drzwi o ponadczasowych formach np. FIORD. Do rezydencji w stylu country, gdzie pojawiają się postarzane meble, drewno, wkomponują się naturalne okleiny np. z linii SABIA. Fornirowane drzwi POL-SKONE nawiązujące kolorystką do nurtu inspiracji naturą sprawdzą się w domach miłośników przyrody.

Gładkie modele typu IMPULS zdadzą egzamin w nowoczesnych budynkach. Industrialny styl podkreślą wzory z ciekawymi detalami jak: elementy ryflowanych paneli w kolekcji SEMPRE ONDA czy aluminiowymi dekorami w kolekcji SONATA. Modnie urządzone wnętrza uwydatni trendy akcent czerni, który znajdziemy w liniach MONA czy ESPINA. Nadchodzącym hitem, który podkręci modne wnętrza są drzwi dwukolorowe. Duet naturalnej okleiny i laminatu będzie przebojem. Czarna ościeżnica połączona ze skrzydłem w odcieniu dębu europejskiego nada charakteru przestrzeni.

Miejsca odpoczynku– stolarka dopasowana do pomieszczeń

Oprócz wystroju dobierzmy wzory drzwi pod funkcje, jakie mają spełniać w danych pomieszczeniach. Gdy zależy nam na poczuciu intymności w pokoju, zastosujmy wzory pełne lub z delikatną szybą, znajdziemy je np. w linii FORTIMO. Pełna stolarka przyda się w sypialni i pozytywnie wpłynie na wyciszającą atmosferę. Wzmocni także komfort spokoju w gabinecie czy biblioteczce. Interesujący projekt jak drzwi z tablicą SEMPRE pomogą w kształtowaniu kreatywność w pokoju dziecka.

Reprezentacyjne przestrzenie, gdzie spędzamy czas w większym gronie domowników lub zapraszamy gości, wyróżnią ozdobne skrzydła. Szykowności jadalni nadadzą drzwi dwuskrzydłowe z przeszkleniami. Eleganckie ramki zestawione z szybą wyglądają niezwykle stylowo i podniosą prestiż wnętrza. Eleganckie szklone wzory oferują linie FIORD czy INVERNO. Ekskluzywność nowoczesnych salonów podniosą wersje z aluminiowymi intarsjami np. ETIUDA czy nieszablonowymi przeszkleniami np. SEMPRE VERSE.

drzwi z przeszkleniami

W portfolio POL-SKONE znajdą się także propozycje dedykowane dla nowości architektonicznych np. drzwi dla pomieszczeń z systemem rekuperacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także SYSTEM REVES idealny dla skrzydeł, które od strony korytarza otwierają się w różnym kierunku. Pamiętajmy także o opcjach systemów przylgowych oraz bezprzylgowych.

Wybierz drzwi idealnie dopasowane do swojego wnętrza >>

Miejsca do przechowywania – jakie wybrać skrzydła?

W domach za sprawą większego metrażu często pojawiają się wymarzone miejsca do przechowywania. Te małe, użyteczne pomieszczenia taż mogą wyglądać stylowo, wystarczy dobrać do nich odpowiednie systemy. W garderobach połączonych z sypialnią drzwi składane zaoszczędzą miejsce. Przy zewnętrznych garderobach możemy pozwolić sobie na drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie.

Przestrzeń stała się luksusem współczesnego designu. Stąd duże otwarte wnętrza zyskują popularność. Efekt otwartości pogłębią wspominane drzwi przesuwne lub kryte w ścianie.

drzwi składane

Na wygląd i funkcjonalność spiżarni wpłyną drzwi w systemie przesuwnym naściennym np. MOVI. Drzwi składane okażą się niezastąpione także dla spiżarni połączonych z kuchniami. Nie wszystkie miejsca w domu chcemy eksponować. Należy do nich składzik, gdzie z reguły chowamy rzeczy sezonowe. Przy tego typu przestrzeni receptą będzie system krytej ościeżnicy HARMONY, pozwala on na pomalowanie drzwi pod kolor ścian, dzięki czemu pokój stanie się niemal niewidoczny.

drzwi przesuwne

Domowa strefa wellness i fitness – drzwi do zadań specjalnych

W rodzinnych budynkach mieszkalnych coraz częściej pojawiają się strefy fitness i relaksu. Dla miejsc, gdzie aktywnie spędzamy czas, warto dobrać drzwi specjalne o wzmocnionych parametrach. HIGRO to drzwi w szczególności przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności względnej powietrza i temperatury np. saun, basenów. Aby spełniały swoje właściwości należy przestrzegać zaleceń instrukcji, nie mogą być narażone bezpośrednio na działanie wody, dedykowane są dla pomieszczeń w których dopuszczalna wilgotność względna powietrza wynosi do 90% a temperatura nie przekracza 65°C.

drzwi o podwyższonej odporności na wilgoć

Do domowej siłowni możemy zamontować drzwi z 3 klasą mechaniczną np. DECO INVEST z profilem ze stali nierdzewnej. Tutaj sprawdzą się także drzwi wewnętrzne pełne np. CAMBIO. Drzwi do strefy fitness dobierzemy także pod wyszukany design domu, efekt taki uzyskamy ze szklanymi drzwiami LUMEN. Poczucie ciszy w strefie relaksu wzmocnią drzwi dźwiękoizolacyjne.

drzwi do domowej siłowni
>> POL-SKONE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Remont
Komentarze
Wybrałam drewniane drzwi wewnętrzne parkietlux z mlecznymi przeszkleniami i metalowymi listewkami. Pasują do nowoczesnego wnętrza, są solidne i idealnie spasowane.
  • Dodano 14 dni temu