10 zalet nowoczesnych robotów sprzątających – jaki model wybrać?

Słodkie leniuchowanie zamiast czasochłonnego i męczącego sprzątania? To coś o czym marzy każdy, zwłaszcza właściciele większych powierzchniowo mieszkań i domów. Choć nie wymyślono jeszcze robota, który posprząta wszystko, to na szczęście na rynku dostępne są specjalne roboty sprzątające, potrafiące samodzielnie odkurzyć podłogi i dywany. Ich innowacyjne systemy sprawiają, że sprzątanie domu staje się dużo szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze – oto 10 zalet nowoczesnych robotów sprzątających.

salon, jadalnia, styl nowojorski

1. Dotrą tam, gdzie nie dosięgnie zwykły odkurzacz

Standardowym odkurzaczem, ograniczanym przez rurę, nie ma możliwości dosięgnąć w trudniej dostępne miejsca. Roboty sprzątające, dzięki swojej płaskiej budowie, małemu rozmiarowi i braku zbędnych elementów potrafią dotrzeć w największe zakamarki domu, np. pod szafę czy za kanapę. Dodatkowo niektóre modele, takie jak IROBOT Roomba I7 czy ELECTROLUX PI92–6DGM, mają wbudowaną szczotkę boczną, która wymiata brud wzdłuż krawędzi i narożników ścian i mebli.

2. Samodzielnie omijają przeszkody

Dobry robot sprzątający jest w stanie posprzątać każde pomieszczenie, również to, w których znajduje się duża ilość mebli i wiele różnorodnych przedmiotów. Dzięki specjalnym czujnikom odkurzacz jest w stanie zobaczyć zbliżającą się „przeszkodę”, a następnie ją ominąć lub przed nią zawrócić. Nie straszne są mu więc nawet rozrzucone po podłodze zabawki dzieci czy rozstawione po domu niewielkie dekoracje.

3. Mają ogromną moc ssania

Cechą charakterystyczną nowoczesnych odkurzaczy sprzątających jest duża moc ssania. Dzięki temu są one w stanie zebrać z podłogi dużo większą ilość zabrudzeń niż standardowe odkurzacze, a do tego nie jest problemem dla nich zassanie nawet najmniejszych elementów. Często posiadają one też dodatkowe samoczyszczące się systemy. Przykładowo odkurzacz SAMSUNG VR05R5050WK został wyposażony w specjalną konstrukcję, która przesuwa kurz ze szczotki do pojemnika na brud. Dzięki temu na szczotce osadza się znacznie mniej zabrudzeń.

pokój dziecka, sypialnia dziecięca

4. Sprzątają zarówno dywany, jak i podłogi

Podczas gdy zwykłe odkurzacze wymagają zazwyczaj mechanicznego przełączenia z funkcji sprzątania podłóg, na czyszczenie dywanów – roboty sprzątające robią to same! Najczęściej wyposażone są one w specjalne gumowe szczotki, które ściśle przylegają do podłogi i same dostosowują się do sprzątanej powierzchni. Nie trzeba więc martwić się pomieszczeniami, w których znajdują się dywany lub wykładzina. Robot sprzątający sam wjedzie na taki obszar i bez problemu go odkurzy.

salon, dywan, podłoga

5. Koncentrują się na najbardziej zabrudzonych miejscach

Wiele modeli robotów sprzątających przy pomocy optycznych i akustycznych czujników odnajdują w mieszkaniu najbardziej zabrudzone miejsca, np. przy drzwiach wejściowych domu, obok kuwety kotów czy tam, gdzie stoją zabłocone narzędzia ogrodowe. Następnie koncentrują swoją pracę na tych właśnie obszarach, poświęcając im więcej czasu i sprzątając je z podwójną siłą.

Zobacz wszystkie roboty sprzątające dostępne w Media Expert >>

6. Bez problemu wciągają sierść zwierząt

Robot odkurzający to wybawienie dla miłośników zwierząt, ponieważ idealnie sprawdzi się w domu, w którym mieszkają czworonożni lokatorzy. Bez problemu wciągnie sierść i kłębki futra, jednocześnie się nimi nie zapychając. Odkurzacz IROBOT Roomba e5 posiada dodatkowo specjalny filtr, który przechwytuje aż do 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów.

jadalnia, dywan, zwierzęta

7. Mogą odkurzać i myć jednocześnie

Odkurzanie i mycie podłogi jednocześnie? To możliwe! Odkurzacz SAMSUNG VR05R5050WK to jeden z tych modeli, który wyposażony został w nakładkę mopującą i zbiornik na wodę. Taki zestaw pozwala na umycie podłoża zaraz po jego odkurzeniu. Co więcej funkcję mopowania można w dowolnym momencie wyłączyć, a wówczas robot skupia się jedynie na odkurzaniu.

8. Są bardzo ciche

Zwykły odkurzacz to bez wątpienia jedno z najgłośniejszych urządzeń służących do sprzątania przestrzeni domowych. Może być więc niemałym zaskoczeniem jak ciche są roboty odkurzające. Bardzo często pracują one tak bezgłośnie, że podczas sprzątania pozostają prawie niesłyszalne i niezauważalne. Stanowią więc świetną alternatywę dla zwykłych odkurzaczy np. w domu, gdzie mieszkają śpiące w dzień małe dzieci lub zwierzęta bojące się hałasu.

9. Ich ładowanie jest banalnie proste

Robotów sprzątających nie trzeba podłączać do prądu w trakcie ich pracy. Ich baterie ładuje się poprzez specjalne stacje dokujące. Niektóre modele, takie jak ELECTROLUX PI92–6DGM czy IROBOT Roomba I7, samodzielnie powracają do stacji, gdy tylko spadnie poziom naładowania ich baterii. Inne zaś wystarczy postawić na platformie ładującej, która zacznie ładować je automatycznie.

10. Są bardzo intuicyjne w obsłudze

Najczęściej roboty sprzątające sterowane są za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna oraz nie wymaga czytania skomplikowanych instrukcji. Pozwala ona nie tylko na włączenie odkurzania z dowolnego miejsca (również spoza domu), ale i zaprogramowanie harmonogramu sprzątania na cały dzień lub tydzień. Niewątpliwie jest to wygodniejsze niż każdorazowe wyciąganie odkurzacza z szafy czy komórki, czasochłonne odkurzanie, a następnie ponowne chowanie sprzętu jak w przypadku zwykłych odkurzaczy.

salon, dywan

Roboty do odkurzania domu zawojowały rynek sprzętu RTV i AGD! Te innowacyjne rozwiązania pozwalają bowiem zaoszczędzić na sprzątaniu dużo czasu i energii, które przeznaczyć można na inne domowe obowiązki lub przyjemności. Na rynku dostępne są różnorodne ich modele, różniące się od siebie budową i pojedynczymi funkcjami. Warto więc wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania i potrzeby jego użytkownika.

>> MEDIA EXPERT <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze

Zobacz więcej produktów