Domowe przetwory – jakie sprzęty warto mieć, by ułatwić sobie pracę?

Domowe przetwory to najlepszy sposób na przedłużenia lata. Zamknięcie jego dobrodziejstw w słoikach pozwala na cieszenie się witaminami i smakiem wakacji przez cały rok. Do przygotowania wszelkich kiszonek, dżemów i przecierów przyda się jednak odpowiedni sprzęt elektryczny i przyrządy kuchenne, które nie tylko ułatwią pracę nad przetworami, ale i uczynią ją czystą przyjemnością!

kuchnia, sprzęt kuchenny, robot kuchenny

Sokowirówki i wyciskarki

Soki owocowe domowej roboty to najlepszy sposób na przyrządzenie prawdziwej bomby witaminowej! Zazwyczaj są one dużo zdrowsze i bogatsze niż te kupione w sklepie, a do ich przygotowania można wykorzystać owoce i warzywa z własnej działki czy ogródka babci. Idealnie sprawdzają się też w roli przetworów, które bez problemu trzymać można w słoikach lub szklanych butelkach, aby cieszyły smakiem również jesienią i zimą. Do ich zrobienia przydadzą się różnego rodzaju sokowirówki i wyciskarki, w których można wycisnąć soki z dowolnego owocu czy warzywa.

Najlepiej wybierać modele, które nie wymagają wcześniejszego krojenia wybranych produktów na sok, takie jak chociażby wyciskarka wolnoobrotowa GÖTZE & JENSEN SJ701T czy sokowirówka GÖTZE & JENSEN JM501X. Dzięki specjalnym systemom same rozdrabniają one na kawałki nawet największe owoce, co znacznie usprawnia całą pracę nad przetworami. Dobrym wyborem sprzętu pomagającego w przygotowaniu soków lub koktajli są również blendery kielichowe, takie jak GÖTZE & JENSEN TB702X. Część przyrządzonego w nim napoju można wlać do słoików i zachować jako przetwory, a część zostawić w jego szklanym dzbanku do wypicia od razu.

soki, przetwory
Źródło: Bratwustle / adobestock.com

Szatkownice do warzyw i owoców

Sałatki i kiszonki to przysmaki, które doskonale spełniają się w roli dodatków do jesiennych i zimowych obiadów. Z powodu potrzeby krojenia na mniejsze kawałki dużej ilości warzyw, ich przygotowanie bywa jednak bardzo czasochłonne. Pracę nad ulubionymi przetworami z pewnością ułatwią specjalne szatkownice. W porównaniu do zwykłych noży nie tylko usprawniają one rozdrabnianie warzyw i owoców, ale są dużo bezpieczniejsze w użyciu. Świetnie sprawdzą się więc podczas przygotowywania przetworów, do których trzeba poszatkować dużą ilość produktów, np. do przyrządzenia kapusty kiszonej czy surówki z ogórków.

sałatka  pomidorów, przetwory
Źródło: Shutterstock

Szatkownice występują w postaci zwykłych tarek, na których warzywa trze się mechanicznie oraz w wersjach elektrycznych. Te drugie pozwalają na bardzo szybkie i sprawne krojenie warzyw, gdyż wystarczy jedynie wrzucić do nich wybrane przysmaki, a maszyna zrobi resztę sama. Dodatkowo niektóre z nich, tak jak w przypadku szatkownicy SENCOR SSG 3504RD posiadają wymienne nakładki, które umożliwiają krojenie na plastry w różnych rozmiarach.

Tutaj znajdziesz sprzęty, dzięki którym wyczarujesz pyszne przetwory >>

Suszarki do grzybów

Jednym z popularniejszych sposobów konserwacji produktów spożywczych jest ich suszenie. Pozwala to na zachowanie oryginalnego smaku i zapachu, a przy tym długie przechowywanie ulubionych przysmaków. Jesienią suszy się przede wszystkim zebrane w lesie grzyby, które następnie można wykorzystać w różnych rodzajach dań. „Suszki” można przygotować również z rozmaitych warzyw i owoców, aby w kolejnych miesiącach zrobić z nich smaczne kompoty czy użyć jako dodatek do ciast. Tutaj idealnie sprawdzą się wszelkie suszarki do grzybów.

suszarka do grzybów, suszarka do warzyw, suszarka do owoców
Źródło: Shutterstock

Suszarka MILLA HOME FD501 zachowuje smak i aromat ulubionych produktów na długi czas bez konieczności użycia niezdrowych konserwantów czy ulepszaczy. Jest więc sprzętem obowiązkowym w kuchni miłośnika zdrowego odżywiania. Dzięki dużej mocy i specjalnym wentylatorom suszy produkty bardzo szybko, ale równomiernie.

Mikser do pysznych ciast

Niezawodnym sposobem na przechowywanie żywności jest jej mrożenie. Pojemniki z mrożonymi owocami i warzywami nie wymagają dużej ilości miejsca w zamrażarce, a rozmrożone w zimny grudniowy wieczór czarują smakiem, przypominając chwile wakacji. Niektórzy gospodarze domu decydują się również na mrożenie…ciast. Przygotowane latem tarteletki z malinami, cynamonowa szarlotka czy sernik z brzoskwiniami jesienią czy zimą cieszą ze zdwojoną siłą. Do ich przygotowania niezbędny będzie, oczywiście, dobry mikser. Najlepiej taki z wymiennymi końcówkami i misami w zestawie, jak np. model BOSCH MFQ2620G.

kuchnia, sprzęt kuchenny

Sprzęt wielofunkcyjny

Miłośnikom przetworów z pewnością przyda się także wielofunkcyjny sprzęt, który pomoże w przygotowywani ulubionych przysmaków, a tym samym pozwoli na dużą oszczędności czasu i pracy. Roboty do zadań specjalnych poszatkują, zmielą czy rozdrobnią wszelkie niezbędne produkty, pomagając w przyrządzaniu pysznych soków, przecierów, surówek czy słoikowych dań.

kuchnia, sprzęt kuchenny

Przydadzą się też podczas przyrządzania codziennych posiłków, znacznie przyspieszając i uprzyjemniając gotowanie. W tej sferze godnym polecenia jest chociażby niezwykle przestronny robot kuchenny BOSCH MUM 4875EU czy też nowoczesny blender BRAUN MQ7087. Nie podlega wątpliwości, że skradną one serca nie jednej pani czy pana domu!

Przyrządzanie ulubionych przetworów na jesień i zimę może być szybkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy zastąpić tradycyjne noże, obieraczki, trzepaczki i pałki do ucierania specjalistycznym sprzętem elektrycznym. Znacznie ułatwia i przyspiesza on przygotowanie słoikowych przysmaków, a przy tym pozwala cieszyć się smakami lata przez cały rok!

>> MEDIA EXPERT <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze

Zobacz więcej produktów