Dlaczego warto łączyć okna dachowe? 6 zalet montażu okien w zestawach

Światło to symbol życia, dobrobytu, wiedzy i natchnienia. Nic zatem dziwnego, że jasne przestrzenie pełne światła słonecznego budzą w nas pozytywne skojarzenia i emocje. Dawniej tradycyjne okna były jedynym rozwiązaniem, które wprowadzało do wnętrz przyjazne słoneczne refleksy. Dziś z powodzeniem można stosować nowoczesne okna dachowe, łącząc je w efektowne zestawy, dzięki którym na poddaszu zawsze będzie jasno, komfortowo i przestrzennie. Dlaczego warto? Podpowiadamy!

okna dachowe VELUX

1. Więcej światła we wnętrzach

Łączenie okien dachowych to rozwiązanie tyle designerskie, co niezwykle efektowne. Dzięki możliwości montażu okien obok siebie w pionie lub poziomie możesz fantastycznie rozjaśnić przestrzeń i dodać jej przyjaznego, świeżego rysu. Nie jest tajemnicą, że wnętrza pełne światła doskonale wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Okazałe połacie okienne to także okazja na solidne wietrzenie wnętrz, a co za tym idzie dostarczenie domownikom dawki świeżego powietrza.

Co równie istotne, takie rozwiązanie fantastycznie sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na jego stylistykę. Dużo światła lubi przecież zarówno styl skandynawski, jak i boho, glamour czy minimalistyczny. Nic w tym dziwnego — światło we wnętrzach buduje nastrój i jest stałym elementem wpływającym na estetykę stylizacji.

okna dachowe VELUX

2. Natura zza okna w Twoim domu

Łączenie okien dachowych to również niezwykłe doznania związane z podziwianiem pejzażu znajdującego się za oknem. Obojętnie czy preferujesz wielkomiejskie krajobrazy, czy Twój dom położony jest tuż przy leśnym zaciszu – duża powierzchnia okien zapewnia wyjątkowy kontakt z otoczeniem. Dzięki oknom łączonym w zestawy możesz zatem być bliżej widoku roztaczającego się wokół domu.

Takie rozwiązanie spodoba się wszystkim łaknącym kontaktu z przyrodą lub marzącym o „przedłużeniu” domowej przestrzeni – podobnie jak w przypadku tarasów połączonych z wnętrzem domu przy pomocy dużych przeszkleń. Ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na łączenie okien, w sposób, który „zapraszałby” naturę do środka jest m.in. połączenie klasycznych okien dachowych VELUX z oknami kolankowymi. Taka aranżacja pozwala efektywnie zwiększyć ilość przeszkleń, które mogą ciągnąć się od okna połaciowego, aż do samej podłogi!

okna połaciowe VELUX
Dowiedz się więcej o montażu okien w zestawach>>

3. Łączenie okien sposobem na optyczne powiększenie wnętrz

Połączenie okien dachowych daje fantastyczną możliwość wizualnego powiększenia przestrzeni. Taki panoramiczny widok sprawia, że pomieszczenia wydają się nie tylko jaśniejsze, ale i bardziej przestronne, dlatego okna warto łączyć szczególnie tam, gdzie metraż wnętrz jest stosunkowo kameralny. Tyczy się to m.in. niewielkich sypialni czy łazienek usytuowanych na poddaszu.

okna dachowe VELUX

4. Nowe możliwości aranżacji we wnętrzach

Tak jak wspominaliśmy w poprzednich akapitach, łączenie okien sprawdzi się w każdym wnętrzu – bez względu na jego styl. Okazałe połacie zawsze prezentują się designersko i sprawiają, że pomieszczenie nabiera zupełnie nowego wyrazu stylistycznego. W jaki sposób jednak warto łączyć okna, aby prezentowały się efektownie?

Jak podpowiadają architekci VELUX, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby w poziomie łączyć okna tej samej wysokości, natomiast w pionie, tej samej szerokości. W drugim jednak przypadku, mogą być one różnej długości np. krótsze na górze i dłuższe na dole. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest zestaw okienny składający się z dwóch okien zamontowanych obok siebie lub w zestawie pionowym. Pod takim zestawem łatwo jest ustawić łóżko, biurko czy zaaranżować funkcjonalny kącik do pracy. Oprócz tego okna można łączyć w tzw. zestawy asymetryczne. Wówczas ograniczeniem okazuje się wyłącznie powierzchnia dachu oraz… wyobraźnia projektanta.

okna dachowe VELUX

5. Łatwość i precyzja montażu

Okna połączone w zestawy to nie tylko kwestie estetyczne i funkcjonalne, ale również łatwość montażu, ponieważ możesz wybierać wśród sprawdzonych, gotowych rozwiązań instalacyjnych. Wysokiej jakości, kompleksowy system montażu obejmuje kołnierz uszczelniający dopasowany do rodzaju pokrycia dachowego oraz produkty izolacyjne. Warto korzystać z gotowych rozwiązań izolacyjnych VELUX, które zapewniają szczelne połączenie okna z dachem i ochronę przed stratami ciepła.

6. W zestawie taniej

Zestawy VELUX to możliwość wyboru energooszczędnych i atrakcyjnych rozwiązań w promocyjnych cenach. Teraz zestawy kombi z trzyszybowymi oknami dachowymi drewnianymi lub drewniano-poliuretanowymi oraz kołnierzem uszczelniającym są tańsze nawet o 400 zł. Atrakcyjny rabat możesz także zyskać, decydując się na zestawy okien dachowych z pionowymi oknami kolankowymi dostępnymi w różnych szerokościach i wysokościach, dzięki czemu niezwykłe przeszklenia mogą sięgać aż do podłogi.

okna dachowe VELUX

Łączenie okien dachowych to wyjątkowo estetyczna metoda na doświetlenie przestrzeni, wprowadzenie do nich nuty świeżości i możliwość zastosowania designerskich szaleństw. Jeżeli zatem marzysz o przestrzeni jasnej, pięknej i komfortowej, idź w ślad za propozycją VELUX i śmiało połącz okna w stylowe zestawienia!

>> VELUX <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze