Czego szukasz?
Zobacz także
TEFAL
TEFAL
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Najlepsze patelnie – jak wybrać trwałą i zdrową patelnię? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Jaki jest przepis na idealną jajecznicę, naleśniki czy krwistego steka? Wbrew pozorom nie wystarczą wysokiej jakości składniki i szczypta kreatywności. Ważne jest też to, na czym smażymy, grillujemy i dusimy, czyli patelnia! Niezawodny sprzęt kuchenny to klucz do aromatycznych posiłków, dlatego razem z marką Tefal odpowiemy na pytanie, jak wybrać trwałe i – co najważniejsze – zdrowe naczynia.

Jaki rodzaj patelni wybrać?

Jeśli jesteś fanem grillowania pod chmurką, a warunki pogodowe nie nastrajają do stania przy trzaskającym ogniu, sięgnij po patelnie grillowe. Ich ryflowane dno przyrumieni skórkę kiełbasek i warzywnych szaszłyków niczym na prawdziwym ruszcie. Gdy z kolei uwielbiasz naleśniki, najlepszym wyborem będzie patelnia stworzona z myślą o puszystych placuszkach, czyli specjalnie wyprofilowane rozwiązanie o niskich brzegach, które ułatwiają wylewanie i przekręcanie ciasta.

Podobnymi kryteriami powinni się kierować zwolennicy kuchni orientalnej – ich kubki smakowe podbiją potrawy z woka Tefal, czyli naczynia przypominającego owalną misę. Rozwiązanie z jedną rączką pozwoli na sprawne przyrządzanie pyszności na ogniu, a wersja wyposażona w dwa mniejsze uchwyty zamieni się przy okazji w efektowne naczynie do serwowania posiłków podczas rodzinnych spotkań i zastąpi głęboką brytfannę czy rondel. Można w nich przygotowywać nie tylko specjały techniką stir-fry, lecz także mięso, ryby czy włoskie risotto.

Jeśli jednak kulinarne potrzeby nie są aż tak sprecyzowane albo wręcz przeciwnie – są zbyt szerokie, sięgnij po patelnie uniwersalne Tefal Unlimited (albo ich kilka wariantów w różnych rozmiarach: 20, 24, 28 i 30 cm). To klasyczne modele ze spłaszczonym dnem i nieco wyższymi brzegami, które umożliwiają gotowanie rozmaitych smakołyków, bez rozchlapywania i przywierania. Podobnie jak pozostałe patelnie Tefal są one dostosowane do każdego rodzaju kuchenek – od gazowych, po elektryczne, ceramiczne czy indukcyjnie – a uzupełnieniem całej kolekcji Unlimited jest praktyczny garnek z pokrywką Tefal w rozmiarze 24 cm.

Patelnia do naleśników 25cm Tefal Unlimited G2553872

Patelnia do naleśników 25cm Tefal Unlimited G2553872

Patelnia Unlimited 30cm Tefal G2550772

Patelnia Unlimited 30cm Tefal G2550772

Garnek All in one 26cm Tefal Unlimited G2557172

Garnek All in one 26cm Tefal Unlimited G2557172

Garnek z pokrywą 24cm Tefal Unlimited G2554672

Garnek z pokrywą 24cm Tefal Unlimited G2554672

Z czego wykonana jest patelnia?

Trwałość patelni, a także to, czy przygotowane na niej posiłki będą zdrowe, w dużej mierze zależy od materiałów, z których wykonano produkt. Do najczęściej wybieranych zaliczane są patelnie aluminiowe, takie jak Tefal Unlimited. To alternatywy lekkie, a także na odporne na kuchenne burze. Wszystko dlatego, że ich powierzchnia została pokryta nieprzywierającą powłoką Anti-Scratch®, która jest nawet 6 razy bardziej wytrzymała niż standardowa powłoka Titanium. Nie ulega ona uszkodzeniu nawet pod wpływem metalowych łyżek i szpatułek, dlatego można na niej puszczać wodze kulinarnych fantazji, bez obaw o zarysowania i związane z tym ulatnianie się jakichkolwiek toksycznych substancji.

Patelnie i garnki z linii Tefal Unlimited dodatkowo zostały wyprodukowane w ekologicznym procesie wytwórczym i nadają się do recyklingu. Nie zawierają niebezpiecznych składników takich jak PFOA, czyli kwas perfluorooktanowy, a także szkodliwych dla człowieka kadmu oraz ołowiu.

Patelnia Unlimited 28cm Tefal G2550672

Patelnia Unlimited 28cm Tefal G2550672

Patelnia Unlimited 24cm Tefal G2550472

Patelnia Unlimited 24cm Tefal G2550472

Patelnia Unlimited 20cm Tefal G2550272

Patelnia Unlimited 20cm Tefal G2550272

Wok Unlimited 28cm Tefal G2551972

Wok Unlimited 28cm Tefal G2551972

Jaka patelnia będzie najzdrowsza?

Zdrowa patelnia to zarówno taka, która jest wykonana z bezpiecznych składników i nie zawiera PFOA, jak i taka, która pozwala na beztłuszczowe smażenie! W przypadku drugiego kryterium wystarczy wybrać rozwiązania z nieprzywierającym dnem, takim jak Anti-Scratch®. Powłoka zastosowana na grubym termofuzyjnym dnie Thermo-Fusion® minimalizuje użycie oleju, oliwy czy masła do zera, a tym samym gwarantuje niską kaloryczność spożywanych potraw. To wpływa pozytywnie na sylwetkę oraz nie obciąża tak układu pokarmowego.

Nad zdrowotnością oraz smakiem przyrządzanych potraw w naczyniach Tefal Unlimited dba również wskaźnik Thermo-Signal®, który informuje o gotowości powierzchni do pracy. Dzięki temu domowi kucharze unikną smażenia na nierozgrzanej patelni, co w rezultacie nie tyle nie pogorszy walorów smakowych dania, ile nie przysporzy żadnych dolegliwości żołądkowych.

Czy uchwyt jest trwały i solidny?

Nie należy też zapominać o bardzo ważnej części każdej patelni czy kuchennego garnka. Uchwycie! To element, który będzie zapewniał ergonomię oraz wygodę podczas codziennego gotowania. Jaki powinien być? Solidny, odporny na działanie wysokiej temperatury i dopasowany do dłoni, tak by kulinarne rewolucje obyły się bez niefortunnych upadków. W Tefal Unlimited za te zalety odpowiada stal nierdzewna zastosowana na końcówce, a także wysokiej jakości surowce, które nie obluzowują się w czasie wieloletniej eksploatacji i nie nagrzewają się. Można je nawet używać w piekarniku rozgrzanym do 175°C.

Bez PFOA, kadmu i ołowiu. Z innowacyjną powłoką Tefal Anti-Scratch®. Pozwalająca na przyrządzanie zdrowych posiłków bez tłuszczu. Z ergonomicznym uchwytem i dostosowana do kulinarnych zmagań. W 100% ekologiczna. Taka jest najlepsza patelnia, a przykładem tego są rozwiązania Tefal Unlimited. To połączenie funkcjonalności i trwałości odpowiedzialne za zdrowe oraz smaczne dania!


Inne artykuły w tej kategorii