Co szukasz?
Zobacz także

Drabina na ręczniki – wieszak i ozdoba łazienki w jednym! Jaką wybrać?

Drabina na ręczniki to modna, elegancka i bardzo praktyczna ozdoba łazienki. Drabina na ręczniki do łazienki może posłużyć jako wieszak na suche i mokre ręczniki, a po dodaniu koszyczków – jako półka na kosmetyki. Jaka drabina na ręczniki sprawdzi się w Twojej łazience? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Skorzystaj z naszych rad!

drabina wieszak na ręczniki
Fot. SAS Wnętrza i Kuchnie
Tu znajdziesz wszystko, co potrzebne do przechowywania w łazience >>

Drabina na ręczniki – wieszak, który warto mieć. Dlaczego?

Drabina na ręczniki w łazience nie wydaje się oczywistym elementem – ani dekoracyjnym, ani użytkowym. Dekoratorzy wnętrz polubili ją jednak już kilka lat temu i dziś elegancka, ozdobna drabinka na ręczniki znajduje zastosowanie w łazienkach o różnych stylach aranżacji: klasycznych, nowoczesnych i industrialnych. Dlaczego drabina-wieszak na ręczniki to dobry wybór do każdej łazienki? To przede wszystkim:

  • oryginalny element dekoracyjny – elegancka, schludna drabinka (szczególnie drewniana i bambusowa) świetnie uzupełnia ciepły i przytulny wystrój łazienki;
  • element wielofunkcyjny – możesz wieszać na niej ręczniki, zarówno mokre jak i suche, a także pranie i akcesoria łazienkowe. Drabina ma na tyle uniwersalny kształt, że nawet gdy zmienisz wystrój wnętrza, drabinka na ręczniki nadal będzie pasować do łazienki;
  • dekoracja o szerokim zastosowaniu – możesz przechowywać na niej nie tylko ręczniki, ale także (po zamocowaniu koszyczków) kosmetyki, akcesoria pielęgnacyjne i inne przedmioty.

Wieszak-drabinka na ręczniki dostępny jest w wielu wariantach, zarówno pod względem materiału, jak i kolorystyki, rozmiaru czy stylistyki. Do wyboru są najczęściej stojaki-drabinki na ręczniki wykonane z drewna, bambusa i metalu. Takie drabinki są specjalnie przygotowane i zabezpieczone tak, by były odporne na wilgoć. Dzięki temu w nienaruszonym stanie przetrwają wiele lat.

Jakie łazienki będą modne w 2021 roku? Poznaj trendy! >>

Drabina na ręczniki – w jakiej łazience się sprawdzi?

Drabinka na ręczniki znajdzie zastosowanie w niemal każdej łazience. Wyjątkiem są jedynie bardzo małe pomieszczenia, w których, ze względu na swoją konstrukcję, drabina na ręczniki zabierze przestrzeń. Najczęściej wybierane są dwa rodzaje drabiny-wieszaka na ręczniki: stojąca (opiera się ją o ścianę) i zawieszana (mocowana do ściany np. na haczykach czy wkrętach). Jaką rolę może pełnić drabinka na ręczniki w różnych rodzajach łazienek?

Drabina na ręczniki w łazience w bloku

Nie wszystkie łazienki w blokach są mikroskopijnej wielkości, jednak rzadko kiedy są również bardzo przestronne. Jeśli dysponujesz łazienką o co najmniej średniej wielkości, to wieszak-drabinka na ręczniki sprawdzi się w niej idealnie z kilku powodów.

Po pierwsze: to sposób na sprytne przechowywanie nie tylko ręczników, ale także kosmetyków i innych drobnych przedmiotów (po zamocowaniu koszyczków lub haczyków). Po drugie: z tego samego względu stojak-drabinka na ręczniki to spora oszczędność miejsca. Po trzecie: będzie wyglądać o wiele lepiej niż grzejnik na ścianie, a może pełnić funkcję podobną, co on. Możliwości zaaranżowania drabiny w łazience są niemal nieograniczone!

Drabina na ręczniki w łazience loftowej

Stojak-drabinka na ręczniki to także świetny element dekoracyjny i zarazem praktyczny do łazienki loftowej. Industrialny styl w tym pomieszczeniu jest często wymagający pod kątem mebli. Dlatego metalowa drabina-wieszak będzie wyborem wręcz idealnym.

Drabina na ręczniki w dużej łazience

Drabina w dużej łazience, prócz oczywistej funkcji praktycznej, będzie pełnić jeszcze jedną rolę: ozdobną. W dużych, przestronnych pomieszczeniach, drabinę warto dobrać stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia: urządzeń sanitarnych i mebli.

drabina wieszak na ręczniki
Fot. Vprojekt design by Weronika

Drabinka na ręczniki – jaką wybrać?

Jaką drabinkę-wieszak wybrać? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest urządzona łazienka. Najczęściej do wyboru są drabiny drewniane, bambusowe i metalowe.

Drewniana drabinka na ręczniki

Drewniana drabinka na ręczniki to uniwersalny wybór, przede wszystkim do łazienek w stylu klasycznym, ale także nowoczesnym. Wybierając drewnianą drabinkę, zwróć uwagę na to, by była przystosowana do używania w łazience. Drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane, by było odporne na wilgoć. W przeciwnym wypadku drabinka szybko może ulec zniszczeniu, a przy tym barwić ręczniki.

drewniana drabina na ręczniki
Fot. Littlebohohouse

Bambusowa drabinka na ręczniki

Bambusowa drabinka na ręczniki to również bardzo wdzięczny sposób na funkcjonalną dekorację łazienki. Bambus to jeden z najodporniejszych na wszelkie uszkodzenia materiałów, dlatego doskonale sprawdzi się w wilgotnym i ciepłym pomieszczeniu, jakim jest łazienka.

Metalowa drabinka na ręczniki

Rozwiązaniem idealnym do łazienek loftowych jest metalowa drabinka na ręczniki. Metal powinien być jednak zabezpieczony, by nie ulegał korozji pod wpływem kontaktu z mokrymi tekstyliami. W zależności od aranżacji łazienki, do wyboru są różne kolory takich drabin. Biała i czarna to uniwersalny, najczęstszy wybór.

Drabina na ręczniki do łazienki to nowoczesny, praktyczny i elegancki element wyposażenia łazienki. Wybór jest spory, dlatego bez problemu znajdziesz taką drabinę, która będzie idealnie pasować do Twojej łazienki. Niewysoka cena, elegancki wygląd i wiele możliwości wykorzystania sprawiają, że wieszaki-drabinki pojawiają się w łazienkach coraz częściej.

Tu znajdziesz wszystkie wieszaki i uchwyty łazienkowe >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów