Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl Homebook.pl
Opublikowany:  

Wydarzenia

Rusza najnowsza edycja plebiscytu must have w ramach Łódź Design Festival 2021

Must have to okazja do zaprezentowania projektów, które odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów. Rozwiązania powinny być nie tylko interesujące wizualnie, ale i dobrze przemyślane – szczególnie ważny jest aspekt społeczny, ekologiczny czy zdrowotny. Nabór trwa do 5 marca 2021 r. Sam festiwal potrwa natomiast od 14 do 25 maja 2021 r. Hasło przewodnie to „Lepiej”.

must have 2021

Czym jest must have?

Must have to plebiscyt organizowany już od dziesięciu lat przez Łódź Design Festival. Jego celem jest odzwierciedlenie najważniejszych trendów powstałych w polskim designie w ostatnim czasie oraz wsparcie sektora przemysłów kreatywnych. Projektanci i producenci mogą pochwalić się swoimi produktami przed publicznością, w tym przed specjalistami z branży. Znak jakości must have jest rozpoznawalną w kraju i za granicą rekomendacją konsumencką i nadaje się go nieodpłatnie.

Sam festiwal organizowany jest w Łodzi od 15 lat. Twórcy dbają o przygotowanie wartościowego programu nawet w trakcie pandemii. Pomagają w tym partnerzy, a wśród nich Łódzkie Centrum Wydarzeń z dyrektorem Maciejem Łaskim na czele. Podczas zeszłorocznej prezentacji w kompleksie handlowo-rozrywkowym Manufaktura wykorzystane zostały przeszklone pawilony, w których pokazano ponad pięćdziesiąt wyróżnionych produktów. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. W ciągu dziesięciu dni wystawę obejrzało blisko 200 tys. zwiedzających. Według Macieja Łaskiego świadczy to o tęsknocie za obcowaniem z designem z najwyższej półki.

must have 2021

Jedenasta edycja plebiscytu must have

Organizatorzy Łódź Design Festival przyjmują już zgłoszenia do tegorocznej edycji must have. Ostateczny termin to 5 marca 2021 r. Od uczestnika nie jest wymagana żadna opłata. Można wysłać nieograniczoną liczbę propozycji. Formularz znajduje się na stronie musthave.lodzdesign.com wraz ze szczegółami na temat poprzednich edycji i przyznanych nagród. Do tej pory wyróżniono 658 produktów z kategorii: meble, moda (ubiór, biżuteria, akcesoria), wyposażenie (oświetlenie, akcesoria), budownictwo i akcesoria, ogród, elektronika, sport i rekreacja, dziecko, zdrowie i uroda, hobby, rozrywka i edukacja oraz inne. Ważne będzie to, czy rozwiązanie odpowiada na współczesne potrzeby, czy produkt został zaprojektowany z troską o zasoby, nie powoduje tworzenia zbędnych odpadów, jest wrażliwy społecznie lub pomaga dbać o zdrowie.

Rada Ekspertów przedstawia ok. siedemdziesiąt nominacji dla najlepszych zgłoszeń. Wśród ekspertów znajdują się uznani architekci, przedstawiciele najważniejszych ośrodków wzornictwa, a także dziennikarze. Kryteria wyboru to: funkcjonalność, ergonomia, estetyka, wytrzymałość, jakość oraz jej stosunek do ceny. Istotne jest to, by projekty pochodziły z Polski i powstały w wyniku współpracy polskiego projektanta lub grupy projektowej z producentem. Produkty powinny być dostępne na rodzimym rynku w latach 2018-2021.


Inne artykuły w tej kategorii