Czego szukasz?
Zobacz także
PEKA PEKA
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kuchnia gotowa na lockdown – jak zorganizować wygodne miejsce do przechowywania?

Minął ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa świat zmienił się nie do poznania. Jeśli dużo czasu musiałeś i wciąż musisz spędzać w domu, to z pewnością wiesz już, jak ważną rolę odgrywa teraz kuchnia. To pomieszczenie, które nie tylko stanowi centrum życia domowego, ale też główny magazyn dla zwiększonych zapasów żywnościowych, które w dobie kryzysu zawsze warto mieć. Zastanawiasz się, jak zorganizować wygodną spiżarkę, która pomieści wszystkie niezbędne produkty spożywcze? Podpowiadamy!

Organizacja miejsca do przechowywania żywności

Nawet przed pandemią kuchnia była kluczowym miejscem w każdym domu, a co dopiero w czasie lockdownu. Wtedy bowiem, w celu zmniejszenia potencjalnego ryzyka zakażenia się koronawirusem i zapewnienia sobie żywności na wypadek zachorowania czy kwarantanny, bardzo ważne stało się gromadzenie zapasów, czyli produktów o długiej przydatności do spożycia, takich jak mąka, makaron, kasza, ryż oraz jedzenie w puszkach i słoikach. Niestety, nie każda kuchnia przeszła ten bojowy test pozytywnie – w wielu przypadkach okazało się, że zwykłe szafki nie są gotowe na przyjęcie znacznie zwiększonego zaopatrzenia.

Jeśli znalazłeś się w tym gronie, a część Twoich zakupów, zamiast trafiać do szafek, zaczęła zalegać na blacie i półkach, albo co gorsza – przeniosła się do innych pomieszczeń... czas pomyśleć nad zorganizowaniem funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania! Takiej, w której wszystkie produkty będą doskonale widoczne, będzie łatwo po nie sięgnąć, a równocześnie pozostaną schowane. By w prosty sposób wygospodarować w kuchni miejsce na wygodną spiżarnię, zapoznaj się z rozwiązaniami szwajcarskiej firmy Peka, która oferuje systemy ułatwiające i optymalizujące przechowywanie żywności oraz kuchennych akcesoriów.

Wyciąg wysoki TANDEM

Wyciąg wysoki TANDEM

Wyciąg wysoki DISPENSA

Wyciąg wysoki DISPENSA

Wyciąg podblatowy SNELLO

Wyciąg podblatowy SNELLO

System narożny Le Mans II

System narożny Le Mans II

Cargo w roli pojemnej spiżarni

Trudno sobie wyobrazić wygodniejszą i bardziej pojemną spiżarnię niż wysokie cargo DISPENSA – wysuwane na specjalnych prowadnicach, które wytrzymają aż 100 kg załadunku! Budowa koszyków zapewnia znakomitą widoczność zgromadzonych produktów, zwłaszcza że wysokość ich umiejscowienia daje się regulować wedle potrzeb. Dzięki temu możesz umieścić tam zarówno wysokie butelki, jak i mniejsze opakowania czy torebki z przyprawami. Cargo posiada system hamowania przy zamykaniu, co pozwala uniknąć hałasu i poprawia komfort użytkowania. Dodatkowo możesz je doposażyć w hamulec działający podczas otwierania albo skorzystać z wersji ekskluzywnej, czyli opcji elektrycznego otwierania szafki za pomocą dotyku. To idealny patent w przypadku, kiedy marzysz o kuchni bezuchwytowej.

Jeśli masz do zagospodarowania większą przestrzeń i możesz pozwolić sobie dodatkowo na cargo o szerokości 60 cm, przyjrzyj się systemowi TANDEM. Idealnie komponuje się on z lodówką i wówczas wszelkie pożywienie – świeże oraz suche – znajduje się pod ręką w jednym miejscu. System ten umożliwia umieszczenie produktów zarówno na drzwiach, jak i półkach wewnętrznych, które udźwigną aż 85 kg! W momencie otwierania tylne półki wysuwają się do przodu, dlatego łatwo sięgniesz nawet w najgłębsze zakamarki tej wyjątkowej spiżarni.

Pomocne okażą się również akcesoria w dolnej części zabudowy. System Snello idealnie sprawdza się do przechowywania przypraw, butelek z octem czy oliwą. Najlepiej zlokalizować go tuż przy płycie, tak, by podczas gotowania wygodnie sięgać po ulubione dodatki.

Funkcjonalne systemy do chowania kuchennych akcesoriów

W kuchni trzeba jednak znaleźć nie tylko przestrzeń na dobrze zorganizowaną spiżarnię! Dla komfortowego użytkowania tego pomieszczenia warto też przewidzieć wygodne wysuwy na garnki, urządzenia oraz różne akcesoria w dolnej części zabudowy. W tym przypadku również doskonale sprawdzą się systemy Peka, dzięki którym możesz maksymalnie wykorzystać nawet trudne miejsca.

W systemie JUNIOR możesz przechowywać zarówno zapasy mąki, ryżu czy makaronu, jak i przybory czy urządzenia małego AGD. Dzięki temu nie będziesz już musiał przeszukiwać głębokich szafek, by wyciągnąć blender lub mikser – wszystko będzie pod ręką! Na szczególną uwagę zasługują też systemy Peka dedykowane do narożników zabudowy meblowej – Le Mans. Garnki i patelnie potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca, szczególnie jeśli są przechowywane w tradycyjnej szafce. Dzięki systemowi Le Mans wyposażonemu w dwie opływowe półki, z których każda utrzyma obciążenie do 25 kg, schowasz wszystkie elementy w jednym miejscu.


Artykuł powstał we współpracy z marką Peka.


Inne artykuły w tej kategorii