Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Wydarzenia

4 Design Days: zmiana daty!

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną organizatorzy 4 Design Days wyznaczyli nowe daty szóstej edycji wydarzenia. W maju 2021 r. odbędą się jedynie debaty online, a główna część zostanie zrealizowana stacjonarnie w dniach 27-30 stycznia 2022 r.

Czym jest 4 Design Days?

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie związane z rynkiem nieruchomości, architekturą, wnętrzami oraz wzornictwem. Najnowsza edycja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 27-30 stycznia 2022 r. Od początku pięcioletniej historii imprezy jej organizatorem jest Grupa PTWP – wydawca pism i portali branżowych (m.in. propertynews.pl i propertydesign.pl) oraz organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największego biznesowego wydarzenia Europy Środkowej.

4 Design Days ma na ogół formułę stacjonarną, ale ze względu na sytuację związaną z COVID-19 wydarzenie przybrało formę hybrydową: część programu realizowana jest na miejscu, a część online. Już w dniach 28-29 stycznia 2021 r. zainteresowani mogli obejrzeć dyskusje w ramach 4 Design Days Pre-Opening Online w wirtualnym studiu. Zarejestrowano wtedy blisko 1800 widzów – rekordowo ponad 900 oglądających w tym samym czasie. Debaty live odtworzono w sumie 60 tys. razy. W maju 2021 r. miało odbyć się spotkanie w formie hybrydowej, ale organizatorzy pozostawili jedynie część online.

Program 4 Design Days w styczniu 2022 r.

Czego można spodziewać się w styczniu przyszłego roku? Tak jak w poprzednich latach dwa dni przeznaczone będą dla przedstawicieli branży, a dwa kolejne dla wszystkich zainteresowanych. Na dni 27-28 stycznia 2022 r. przygotowanych jest kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych dla profesjonalistów zajmujących się architekturą, wzornictwem, projektowaniem czy nieruchomościami. W weekend 29-30 stycznia 2022 r. odbędzie się konferencja z częścią wystawienniczą, dostępną przez wszystkie dni wydarzenia, w ramach której zapoznać się będzie można z ofertą producentów u usługodawców z branży wnętrzarskiej. Są to dni otwarte dla mieszkańców regionu, a także gości z kraju i zagranicy.

Organizatorzy 4 Design Days liczą na powrót do skali wydarzenia sprzed pandemii, a tymczasem zachęceni styczniowym sukcesem 4 Design Days Pre-Opening zapraszają na debaty także w maju. Jak zapowiedział Robert Posytek, współautor programu, zaproszeni rozmawiać będą: o Bauhausie w nowej roli – o tym, czy jego idee są w stanie zatrzymać kryzys klimatyczny i zapewnić lepsze życie przyszłym pokoleniom, a także czy sprawdzą się w popandemicznych wnętrzach; jak na fundamentach szkoły Waltera Gropiusa stworzyć wizję architektury przyszłości stawiającej jako priorytet człowieka i środowisko naturalne; o funkcjonalności, innowacyjności, ekonomizacji, sztuce i bezpieczeństwie – czy zdominują one trendy we wzornictwie przemysłowym i projektowaniu przestrzeni do życia i pracy.

Informacje na temat 4 Desing Days znaleźć można na stronie www.4dd.pl, a także w mediach społecznościowych: Facebook: facebook.com/4DesignDays Instagram: instagram.com/4designdays #4designdays #4dd


Inne artykuły w tej kategorii