Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Opublikowany:  

Słodki sen nastolatka - meble z funkcją spania dla starszych uczniów

Koniec wakacji to idealny czas na wnętrzarskie metamorfozy pokoi naszych dzieci. W ramach przygotowania do powrotu do szkoły, poza kupnem zeszytów czy książek, warto zadbać o przestrzeń do efektywnej nauki i wypoczynku. Szczególnie jeśli mamy w domu nastolatka, którego potrzeby mocno się zmieniają, na pierwszym miejscu stawiając dobry sen. Jeśli Twoje dziecko wyrosło z tradycyjnego łóżka, podpowiadamy, jaki mebel wybrać i na co zwrócić uwagę.

Wybierając mebel do spania dla nastolatka warto oprzeć się na wiedzy ekspertów. Najnowsze badania wskazują, że człowiek pomiędzy 6. a 17. rokiem życia potrzebuje około 10 godzin nieprzerwanego snu. Wówczas jego zdolność koncentracji i przyswajania wiedzy znajduje się na optymalnym poziomie. Nie wystarczy jednak zadbać o długość nocnego odpoczynku, ale też o jego jakość. Z tego względu powinniśmy wybrać łóżko, które przede wszystkim wyróżnia się wygodą. To cecha sof i narożników z oferty marki Sweet Sit.

Sofa z funkcją spania typu stelaż włoski – wygoda przede wszystkim

Sofą gwarantującą największy komfort spania jest np. Ema z funkcją spania typu włoskiego. Po pierwsze - najważniejsze, meble z tą funkcją przeznaczone są do spania codziennego. Po drugie – równie ważne, stelaż włoski charakteryzuje się tym, że powierzchnię nocnego wypoczynku stanowi pełnowymiarowy materac o grubości 12 cm. Po trzecie, mechanizm obsługuje się tak lekko i łatwo, że nawet najbardziej zmęczony, rozkojarzony nastolatek poradzi sobie ze złożeniem i rozłożeniem łóżka.

Izabela Widomska, Architekt Wnętrz

Izabela Widomska, Architekt Wnętrz

Sofy z systemem włoskim to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób poszukujących rozkładanego mebla do spania na co dzień. Mechanizm jest bardzo stabilny i łatwy w rozkładaniu. Chowający się w środku mebla pełnoprawny materac daje o wiele większy komfort, niż spanie na sofie z innym systemem rozkładania się i żeby rozłożyć tę funkcję nie ma potrzeby zdejmowania poduszek z mebla. A co najważniejsze, nie ma w tym przypadku podziału mebla na dwie części. Polecam!

Niewątpliwym walorem sofy Ema są jej kompaktowe gabaryty. Mebel jest dostępny w trzech szerokościach: 157, 177, 197 cm. To bardzo zgrabna sofa, o prostej, zwartej bryle, która dobrze wkomponuje się w przestrzeń mniejszego pokoju. Jeśli zaś chodzi o walory wizualne, jest to mebel świetnie prezentujący się zarówno w jasnych pastelach, typu róż, mięta, jak również w ciemnych, zdecydowanych odcieniach szarości czy granatu, popularnych zwłaszcza w chłopięcych pokojach.

Sofa z funkcją spania typu DL PLUS – do spania i przechowywania

Jedną z trudności, jaka towarzyszy okresowi adolescencji jest utrzymanie porządku. Układanie książek na biurku, składanie ubrań w szafie czy ścielenie łóżka bywa ponad siły młodego człowieka. Meblem do nocnego wypoczynku, który zaoszczędzi wszystkim domownikom napięć i stresów, a przede wszystkim ułatwi życie nastolatka w kwestii utrzymania porządku jest sofa Paxi.

Mebel ten posiada funkcję spania typu DL PLUS, która nie ma sobie równych w prostocie obsługi. Sofę Paxi przeznaczono do spania codziennego, co sprawia, że jest ona sojusznikiem rodziców w dbaniu o komfortowy sen młodego człowieka. Złożony mebel, ze względu na swoje miękkie, poduchowe oparcie i boki, umożliwia przyjemne wtulenie się w pozycji siedzącej czy półsiedzącej. Opcjonalne elementy – zagłówek i taboret – odciążą młody kręgosłup i zwiększą poczucie wygody, przynosząc odpoczynek po godzinach spędzonych przy biurku, nad książkami.

Sofę Paxi szczególnie polecamy rodzicom nastolatków z pewnej ważnej przyczyny: poza tym, że ich latorośle wyśpią się na niej wygodnie, to jeszcze szybko i bezproblemowo schowają pościel w specjalnej przeznaczonej do tego skrzyni. Oznacza to, że możemy zapomnieć o widoku pościeli zalegającej na łóżku przez cały dzień. Sofa z pojemnikiem na pościel to mebel przydatny i pomocny w efektywnym dbaniu o porządek w mocno zabałaganionej niekiedy przestrzeni młodzieżowej.

Narożnik - relaks w towarzystwie

Poza snem, jedną z głównych sfer codziennego życia nastolatka jest aktywność towarzyska. W tym specyficznym okresie czas spędzany z rodzicami często ustępuje na rzecz spotkań z rówieśnikami. To oni stają się dla siebie głównym punktem odniesienia. Warto to uwzględnić i zaaranżować pokój młodzieżowy tak, by sprzyjał kontaktom z przyjaciółmi. Tu także wybór łóżka okazuje się być kluczowy.

Meblem idealnym do ugoszczenia kilku osób jest narożnik. W skład kolekcji Nappa wchodzi sofa, a także jeden z najmniejszych narożników w ofercie Sweet Sit. Mimo niewielkich rozmiarów może się na nim wygodnie rozsiąść kilka osób. Szerokie siedziska i lekko odchylone oparcia sprzyjają przyjęciu luźnej, niezobowiązującej pozycji – takiej, w jakiej lubi siedzieć młodzież. Można również wyciągnąć na nim nogi bez rozkładania całości – to opcja idealna na wieczór z filmem lub książką.

Narożnik posiada funkcję spania typu C.S.T – Comfort Sleeping Technology. Oznacza to, że jest on przeznaczony do spania codziennego, a sposób jego rozkładania jest analogiczny do tradycyjnej wersalki czyli prosty i szybki. W celu wzmocnienia poczucia komfortu użytkowania, w siedziskach i oparciach zastosowano wysokiej jakości wypełnienie. Dzięki temu po rozłożeniu obie części mebla, współtworzące powierzchnię spania, są równie wygodne i sprężyste.

Nappa to coś więcej niż komfortowy i solidny mebel. Reprezentuje sobą jeszcze jeden walor, za który cenią ją nastolatki: to uniwersalny, a jednocześnie świeży styl. Geometryczne pikowanie i drewniane nóżki kreują pełną energii i lekkości młodzieżową przestrzeń. Ponadto wysokie nogi optycznie powiększają niewielkie pomieszczenie.

Kiedy zmieniają się dzieci i ich potrzeby, nadchodzi czas, by zmieniła się również ich przestrzeń. Kompaktowe sofy i narożniki, ze względu na swoje gabaryty i wielofunkcyjność, a przede wszystkim na komfortowe funkcje spania przeznaczone do codziennego użytku, są meblami, które ułatwią życie nastolatkom i ich rodzicom.


Artykuł powstał we współpracy z marką Gala Collezione.


Inne artykuły w tej kategorii