Czego szukasz?
Zobacz także
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Opublikowany:  

Tam, gdzie design spotyka się ze sztuką – nowy salon Gala Collezione we Wrocławiu

Wyobraź sobie miejsce, w którym spacerujesz alejkami pomiędzy bogatą ofertą kolekcji najnowszych mebli. Możesz na nich siadać. Dotykać ich. Możesz również podziwiać z ich perspektywy ciekawe rzeźby i niesamowite obrazy lokalnych twórców. Sztuka i design są na wyciągnięcie Twojej ręki. Takie miejsce powstało właśnie na mapie Wrocławia, a jest nim autoryzowany salon firmowy Gala Collezione.

To już kolejny salon, w którym polski producent mebli tapicerowanych prezentuje swój nietuzinkowy i bardzo nowoczesny sposób myślenia o sklepach meblowych. Miejsca, w których sprzedawane są produkty z oferty Gala Collezione, znane są z dbałości o efektowną prezentację asortymentu. Tym razem o całościową aranżację salonu zadbali projektantka wnętrz – Marta Krugiołka-Pawlak oraz architekt – Mateusz Jaroszewski z pracowni MM Dekor, którzy tak mówią o swoim projekcie:

Kolorystyka salonu miała, po pierwsze, nawiązywać do marki Gala Collezione. Kolor czerni był oczywisty. Po drugie, chcieliśmy wyróżnić się na tle konkurencji – wokół dominują powierzchnie w jasnych kolorach, bielach i beżach. Naszym celem było również uzyskanie wrażania elegancji i szyku. Dodatki w kolorze złota dopełniają całość i podkreślają prestiż marki. Wnętrze urozmaicają i ocieplają ozdobne akcenty w postaci ażurowych ścianek z zielonym mchem, a także podwieszane kwietniki oraz złote klatki z bukszpanami. Cały projekt jest spójny. Tworzy on bazę i tło dla prezentowanych tu wysokiej jakości mebli tapicerowanych. Podkreśla je, lecz nie dominuje nam nimi.

Wrocławski salon firmowy Gala Collezione to przestrzeń, która z założenia ma nie tylko prezentować jakościowe produkty w atrakcyjnych aranżacjach. Został pomyślany jako miejsce wyzwalające kreatywność, przynoszące pomysły, dające wrażenia i budzące emocje, które płyną z bezpośredniego obcowania z szeroko rozumianą sztuką – meblarską i nie tylko. W tym rozumieniu systemy modułowe, narożniki, sofy czy fotele z kolekcji Gala Collezione i Sweet Sit, uzupełnione przez produkty marek takich jak Paged, MEBIN czy REMO, są czymś więcej niż produktem handlowym. Dlatego poza klientem indywidualnym, doskonale odnajdą się tutaj architekci i projektanci wnętrz. Mariaż designu i sztuki tworzy tu niezwykle twórczą aurę.

Na prezentowane w salonie meble nowe światło rzucają prace dwojga artystów - Katarzyny Miernik-Staszelis oraz Jana Herby, których twórczość jest na co dzień związana ze stolicą Dolnego Śląska. Katarzyna Miernik-Staszelis to architekt wnętrz – od dłuższego czasu i malarka – od zawsze. Lubi minimalizm, abstrakcję i eksperymenty. Jest właścicielką pracowni wnętrz MOIA oraz przestrzeni dla sztuki i dizajnu NIEGALERIA. Obszarem twórczych realizacji Jana Herby są rzeźba i instalacja. W jego pracach ważną rolę odgrywa materiał – jego pochodzenie, historia, struktura nadana upływem czasu. Artysta najchętniej pracuje w metalu i drewnie - znalezionym, wyłowionym z rzeki, odzyskanym z niszczejącego budynku. Charakterystyczne dla jego stylu są synteza i połączenie zrecyklingowanych form organicznych z surowym, chłodnym metalem oraz przenikanie się elementów figuratywnych z abstrakcyjnymi.

Jeśli ciekawi Cię efekt połączenia inspirowanych minimalizmem obrazów Katarzyny Miernik-Staszelis z surowością rzeźb Jana Herby oraz współczesnym designem mebli Gala Collezione, odwiedź wrocławski autoryzowany salon tego producenta. Mieści się on przy ulicy Braniborskiej 14, w Galerii Wnętrz Domar. W przypadku tego miejsca słowo „galeria” zyskuje pełnię swojego znaczenia.


Artykuł powstał we współpracy z marką Gala Collezione.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności