🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Czy fotel gamingowy sprawdzi się w pracy biurowej?

Czy fotel gamingowy nadaje się do pracy przy komputerze? Dość oczywistą odpowiedzią wydaje się, że tak - skoro bowiem fotel gamingowy jest zaprojektowany do wygodnego spędzania na nim wielu godzin, to czemu miałby nie sprawdzić się w pracy biurowej? Sprawdzamy, czy faktycznie tak jest! Odpowiadamy również na pytanie: fotel gamingowy czy biurowy – jaki wybrać do pracy w domu?

fotel gamingowy czy biurowy
Fot. EWEM aranżacja wnętrz Edyta Wełnicka

Fotel gamingowy i biurowy – jakie podobieństwa je łączą?

Fotele gamingowe i fotele biurowe mają kilka wspólnych cech. To przede wszystkim konstrukcja - siedzisko osadzone na nóżce z kółkami. Co jeszcze łączy fotele biurowe i gamingowe? To:

  • oparcie - każdy fotel biurowy i gamingowy naturalnie ma oparcie pod plecy. Fotele gamingowe mają jednak kubełkowy kształt, a biurowe, w zależności od modelu, mogą być różne;
  • zagłówek - w fotelach gamingowych to standard. Nie jest to jednak oczywisty element każdego fotela biurowego, choć w tych z wyższej półki zagłówek jest raczej obowiązkowym elementem konstrukcji;
  • podłokietnik - fotele biurowe i gamingowe łączy również to, że mają podłokietniki;
  • regulacja wysokości - fotel gamingowy i biurowy łączy jeszcze jedno: są regulowane pod względem wysokości, dzięki czemu są uniwersalne: łatwo bowiem możesz dopasować wysokość do osoby, która aktualnie z niego korzysta.

Obrotowy fotel gamingowy i biurowy może różnić jednak komfort użytkowania, co będzie zauważalne tym bardziej, im więcej czasu każdego dnia się na nich spędza.

Sprawdź także: Jaki fotel gamingowy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

vidaXL Fotel dla gracza, czarny, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza, czarny, sztuczna skóra

542 zł
Czarny fotel do biura z ekoskóry Rambler

Czarny fotel do biura z ekoskóry Rambler

536 zł
vidaXL Fotel dla gracza, czerwone wino, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza, czerwone wino, sztuczna skóra

470 zł
vidaXL Fotel dla gracza, czerwony, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza, czerwony, sztuczna skóra

857 zł

Fotel gamingowy a biurowy – co je różni?

Biurowe i gamingowe fotele na kółkach nie są sobie jednak równe pod wieloma innymi względami. Choć ich konstrukcje są podobne, to o wygodzie często decydują elementy nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Tym, co przede wszystkim różni fotel biurowy i gamingowy, naturalnie jest design. Klasyczne fotele biurowe są proste i mają dość uniwersalny wygląd, dzięki czemu pasują do wnętrz w różnej aranżacji.

Fotele gamingowe z kolei mają bardzo nowoczesny, wręcz futurystyczny wygląd, określany nawet mianem kosmicznego. To dla wielu osób pewna, dość spora bariera: bo jak taki mebel dopasować do poważnego, często również minimalistycznego wnętrza gabinetu?

Fotel biurowy i gamingowy różni jeszcze kilka cech. To:

  • wygoda - różnica w tej kwestii często jest niezauważalna dopóty, dopóki nie spędzi się podobnego czasu w jednym i drugim fotelu. Nie oznacza to, że fotel biurowy nie jest wygodny, ale to, że fotel gamingowy zapewnia komfort na dłużej i jest on większy;
  • dodatkowe elementy - nie wszystkie modele foteli biurowych są wyposażone np. w zagłówek, podpórkę pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa czy pod kark - a gamingowe tak! To szczegóły, na które nie zwraca się uwagi i nie docenia się ich znaczenia dopóty, dopóki się ich nie przetestuje;
  • dodatkowe funkcje - fotele gamingowe posiadają funkcję umożliwiającą swobodne kiwanie się na nim. Nie jest to standard we wszystkich fotelach biurowych, a w niektórych jest ona mniej rozbudowana. Druga zasadnicza różnica w tej kwestii to możliwość rozłożenia fotela do pozycji leżącej. To praktycznie standard w fotelach gamingowych i rzadkość w fotelach biurowych.

Fotele gamingowe i biurowe różnią się także materiałami wykonania. Klasyczne, najpopularniejsze fotele biurowe to te z siateczki. Ma ona swoje zalety i wady. Z jednej strony bowiem zapewnia świetną cyrkulację powietrza, przez co praca nawet w czasie upałów nie jest taka męcząca. Z drugiej jednak - przy dłuższym siedzeniu wpija się ona w skórę, co może powodować nawet dość spory dyskomfort.

Fotel gamingowy czy biurowy – który lepiej wybrać do pracy przy komputerze?

Ergonomiczny fotel gamingowy przyda się nie tylko zapalonym graczom. Ze względu na konstrukcję opracowaną tak, by zapewnić maksymalny komfort nawet podczas wielu godzin korzystania z niego, fotel gamingowy sprawdzi się również wśród tych osób, które spędzają długie godziny przed komputerem w pracy. W zasadzie nie ma większej różnicy to, czy na komputerze grasz, piszesz, rysujesz czy projektujesz - we wszystkich przypadkach najważniejsze jest to, by zapewniał możliwość siedzenia w prawidłowej pozycji, która nie obciąża nienaturalnie kręgosłupa.

Jeśli więc pracujesz przy komputerze, a w wolnej chwili lubisz pograć - to wybór dobry dla Ciebie. Tak samo, jeśli co prawda nie jesteś graczem, jednak zależy Ci na tym, by mieć wygodny fotel, w którym możesz się rozsiąść i nie myśleć o bólu kręgosłupa.

Nie przegap: Fotele gamingowe do 300 zł, 500 zł i do 1000 zł – sprawdź nasze propozycje

vidaXL Fotel dla gracza z podnóżkiem, czerwone wino, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza z podnóżkiem, czerwone wino, sztuczna skóra

895 zł
vidaXL Fotel dla gracza, czerwone wino, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza, czerwone wino, sztuczna skóra

470 zł
vidaXL Fotel dla gracza, czerwony, sztuczna skóra

vidaXL Fotel dla gracza, czerwony, sztuczna skóra

857 zł
Dwukolorowy wygodny fotel obrotowy Honor

Dwukolorowy wygodny fotel obrotowy Honor

729 zł

Czy fotele gamingowe są dobre dla kręgosłupa?

Czy fotele gamingowe są zdrowe? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przed zakupem nowego fotela. Z pewnością fotele dla graczy są zaprojektowane i wyposażone w taki sposób, by gwarantowały wygodę nawet podczas wielu godzin siedzenia. Dodatkowe podpórki pod plecy czy kark, zagłówek, a także kubełkowy kształt oparcia to znaczna przewaga nad klasycznymi fotelami biurowymi.

Pamiętaj jednak o tym, że żaden mebel, nawet najwygodniejszy i z najwyższej półki, nie zastąpi regularnej aktywności fizycznej. Jej potrzeba jest tym większa, im więcej czasu spędzasz w pozycji siedzącej!

To może Ci się przydać: Ranking foteli dla graczy – sprawdź 7 najlepszych foteli gamingowych

Czy fotel gamingowy nadaje się do nauki?

Fotel gamingowy dobrze sprawdzi się do nauki - z tego samego względu, co do pracy przy komputerze. Zapewnia sporą wygodę, a także stabilizuje ciało, odciążając kręgosłup i sprawiając, że nawet wielogodzinne siedzenie będzie bardziej komfortowe. Dlatego fotele gamingowe dla dzieci to częsty i uniwersalny wybór. Jednorazowy, większy wydatek na taki mebel zwraca się szybko - bo delikatny kręgosłup i szkielet dziecka nie cierpi tak bardzo, jak przy wielogodzinnym siedzeniu na niewygodnym krześle czy prostym fotelu biurowym.

Czy fotel gamingowy nadaje się do biura? Podsumowanie

Komu przyda się fotel gamingowy? Zdecydowanie nie tylko zapalonemu graczowi, ale także każdemu, kto sporo czasu spędza w pozycji siedzącej i chce zadbać o komfort oraz zdrowie swojego kręgosłupa. Warto więc zastąpić klasyczne krzesła do biurka właśnie fotelem gamingowym, jeśli przed komputerem czy przy papierach spędzasz sporo czasu.

Ergonomiczny fotel dla gracza kupisz już za cenę niewiele wyższą niż zwykły fotel biurowy, a korzyści wynikających z jego użytkowania na dłuższą metę jest sporo.

Fotel biurowy obrotowy OC-810 czarno-niebieski

Fotel biurowy obrotowy OC-810 czarno-niebieski

449 zł 799 zł
Fotel biurowy BIANCO biało-czarny

Fotel biurowy BIANCO biało-czarny

249 zł 329 zł
Fotel biurowy obrotowy OC-810 czarno-czerwony

Fotel biurowy obrotowy OC-810 czarno-czerwony

449 zł 799 zł
Fotel gabinetowy President, ze skóry, czarny

Fotel gabinetowy President, ze skóry, czarny

2064 zł 2949 zł

Jaki fotel do pracy wybrać? Przede wszystkim wygodny! Choć aspekt wizualny jest bardzo ważny, to jednak nie powinien górować nad wygodą. Lepiej jednorazowo zainwestować więcej i cieszyć się maksymalną wygodą i komfortem - często nieporównywalnym do fotela biurowego - niż wydawać dwa razy lub cierpieć z powodu bólu kręgosłupa.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności