Letnie must have w Twoim ogrodzie! ☀️
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Nieznane zalety używania robota koszącego dla Twojego trawnika


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Husqvarna.


Obecnie robot autonomiczny koszący trawnik nikogo już nie dziwi. Te inteligentne maszyny nie tylko przejmują obowiązek koszenia, ale także sprawiają, że murawa każdego dnia wygląda doskonale. Sprawdź, jakie są zalety korzystania z kosiarki automatycznej i jaki model wybrać do trawnika do 1000 m².

Robot do koszenia trawy – poznaj najnowsze rozwiązania Husqvarny!

Roboty koszące z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, stając się prawdziwym hitem w sektorze ogrodnictwa. Dlatego na rynku pojawia się wiele tego rodzaju kosiarek. Dostępne są zarówno tańsze modele, jak i te z zaawansowanymi technologiami. Jeżeli zależy Ci na najlepszej pielęgnacji trawnika i maksymalnej łatwości użytkowania, wybierz robota do koszenia trawy marki Husqvarna, światowego lidera branży maszyn ogrodowych. Kosiarki autonomiczne Automower® pod każdym względem przewyższają konkurencję.

Technologia Husqvarna AIM – poznaj inteligentne mapowanie terenu

Chcesz pełną kontrolę nad pracą robota, decydować kiedy, gdzie i na jaką wysokość kosi trawę? Takie możliwości oferuje technologia AIM, czyli Automower® Intelligent Mapping dostępna w robotach Husqvarna z linii X-line z wbudowanym systemem GPS. Roboty tworzą mapę, która odwzorowuje dokładnie powierzchnię ogrodu, rozmieszczenie obiektów małej architektury oraz uwzględnia rozłożenie przewodów ograniczającego i doprowadzających.

Dzięki technologii AIM i funkcji kontroli stref można używać aplikacji Automower® Connect do tworzenia:

 • obszarów roboczych z dopasowanym harmonogramem pracy i inną wysokością koszenia, jeśli jest taka potrzeba;

 • stref wyłączonych tymczasowo lub stale, których robot ma nie kosić.

Roboty koszące z GPS informują również o zmianie swojego położenia. Wystarczy zdefiniować obszar pracy dla kosiarki w aplikacji Automower® Connect, aby dostać informację, jeśli zostanie ona przemieszczona poza wyznaczony teren. Minimalizuje to ryzyko kradzieży i daje stały dostęp do informacji o lokalizacji robota.

Wąskie przejścia, zbocza i nierówne tereny a praca robota koszącego

Roboty do koszenia trawy Automower® zaskakują nie tylko najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, ale także doskonałymi zdolnościami radzenia sobie w trudnym terenie. To kosiarki, które stworzone są do pielęgnacji każdego trawnika, nawet takiego z wąskimi przejściami czy wzniesieniami.

Trawniki przydomowe często są podzielone na strefy przez alejki czy podjazdy. Czasami są połączone wąskim przesmykiem trawy. Kosiarki autonomiczne Husqvarna Automower® automatycznie wykrywają wąskie przejścia, by w konsekwencji zmienić tryb pracy, aby je dokładnie skosić. Jednocześnie przejazd przez nie sprawia problemu przy odpowiedniej instalacji i ustawieniu punktów startu pracy za pomocą przewodów doprowadzających. Co więcej, aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych śladów po kołach, za każdym razem zmieniają sposób przejazdu, jeśli tylko mają na to miejsce. Doskonale radzą sobie także z koszeniem na wzniesieniach. Nowa seria robotów koszących Automower® NERA wyróżnia się opatentowaną, ruchomą osią przednią, która zwiększa zwrotność i poprawia wydajność w trudnym terenie oraz na zboczach o nachyleniu do 50%.

Inne inteligentne funkcje, które ułatwiają koszenie w trudnym terenie, to:

 • wykrywanie i unikanie obiektów – zastosowanie technologii radarowej powoduje, że zbliżając się do przeszkody, kosiarka zmienia kierunek jazdy, aby zapobiec kolizji,

 • TargetHeight – automatyczne obniżanie wysokości koszenia z maksymalnej do określonej,

 • spiralne koszenie – w celu wyrównania ewentualnych różnic wysokości trawy czujniki wykrywają, czy kosiarka wchodzi na obszar o wyższej trawie, i przełącza technikę cięcia na systematyczny spiralny wzór.

Robot do koszenia trawy – poznaj nową jakość trawnika!

Tym, co wyróżnia roboty koszące Automower® na tle konkurencji, jest to, że zapewniają nie tylko doskonały wygląd trawnika, ale także jego świetną kondycję. Każdego dnia ścinają dobowy przyrost, co pobudza trawę do rozkrzewiania się i gęstnienia. Z kolei kilkumilimetrowe ścinki, które pozostają na trawniku, z czasem zamieniają się w odżywczy, naturalny nawóz. Warto też dodać, że inteligentne roboty Husqvarna poruszają się w trybie nieregularnym. Dzięki temu nie zostawiają nieskoszonych fragmentów ani śladów po kołach.

Najnowocześniejsza technologia zastosowana w kosiarkach autonomicznych Automower® również przyczynia się do poprawy jakości trawnika. Jego pielęgnację ułatwiają m.in. takie funkcje, jak:

 • czujnik mrozu – harmonogram koszenia jest automatycznie przerywany w przypadku niskich temperatur, aby chronić trawnik przed uszkodzeniem,

 • czynnik pogody – robot dostosowuje czas pracy do tempa wzrostu trawnika, co oznacza w praktyce, że maksymalnie wydłuża koszenie w okresie intensywnego wzrostu trawy, natomiast w porze suszy i upałów oraz jesienią skraca je, ograniczając eksploatację trawnika i zużycie samej maszyny.

Troska o środowisko naturalne

Warto podkreślić, że roboty koszące Husqvarna nie tylko gwarantują idealny trawnik każdego dnia bez wysiłku, ale także są przyjazne dla środowiska. To maszyny praktycznie bezobsługowe: wystarczy zdefiniować obszar ich pracy i ustalić harmonogram. Same się ładują, przy czym znajdują najkrótszą drogę do stacji dokującej, aby ograniczyć zużycie energii, a po naładowaniu same wracają do koszenia.

Roboty koszące Husqvarna są energooszczędne i cechują się zerową emisją dwutlenku węgla. Poza tym wyróżniają się imponująco cichą pracą. Generują szmer, który często nie przekracza nawet 60 dB. Kosiarki Automower® nie zakłócają zatem spokoju w sąsiedztwie. Eliminują także problem z utylizacją odpadów i ograniczają konieczność sztucznego nawożenia.

Najlepsze roboty koszące do ogrodów do 1000 m2

Może się wydawać, że roboty do trawy przeznaczone są do koszenia tylko dużych trawników. Tymczasem Husqvarna oferuje modele, które znakomicie sprawdzają się w ogrodach o powierzchni do 1000 m².

Jedną z propozycji jest Automower® 305. Ten podstawowy model obsługuje trawniki o wielkości do 600 m² i kosi na wzniesieniach o nachyleniu do 40%. Wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami. Warto wspomnieć o czynniku pogody, który optymalizuje czas pracy w zależności od warunków atmosferycznych i tempa wzrostu trawnika, oraz funkcji koszenia po spirali. Automower® 305 ma także czujnik mrozu, a jego pracę można kontrolować za pomocą aplikacji Automower® Connect@Home.

Dla bardziej wymagających użytkowników polecany jest Automower® 405X, który także przeznaczony jest do pielęgnacji trawników o powierzchni 600 m² i koszenia na wzniesieniach o nachyleniu do 40%. Bardzo istotną zaletą tego modelu jest możliwość tworzenia stref pracy i stref wyłączonych w technologii AIM. Model ten ma funkcję TargetHeight oraz FOTA, czyli automatyczną, bezprzewodową aktualizację oprogramowania. Wyróżnia się też pakietem funkcji X-Line, w którego skład wchodzą: aplikacja Automower® Connect z możliwością śledzenia położenia maszyny, unikalny design X-Line, reflektory LED i gumowy zderzak przedni.

Do ogrodów o powierzchni do 1000 m² rekomendowany jest także Automower® 310 Mark II, który radzi sobie ze zboczami o nachyleniu do 40% oraz wąskimi przejściami. Ten łatwy w użyciu i czyszczeniu model ma czujnik mrozu, zegar pogodowy i można go obsługiwać za pomocą smartfona. Jak dla każdego robota Automower istnieje możliwość utworzenia obszaru pracy nawet tam, gdzie maszyna nie ma którędy dojechać z trawnika głównego. W takim wypadku konieczne będzie przenoszenie kosiarki między tymi dwiema strefami.

Wszystkie roboty koszące Husqvarna Automower® są stworzone do perfekcyjnej pielęgnacji trawników. Gwarantują efekty, jakich nie zapewnia żadna inna kosiarka, a przy tym są ekologiczne i oddają użytkownikowi wolny czas.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Husqvarna.Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

 • Informacje o promocjach
 • Aktualności w ofercie
 • Rankingi produktów
 • Najnowsze trendy
 • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności