Co szukasz?
Zobacz także

Apartament Art-Deco w Warszawie

45 zdjęć

Apartament w Warszawie na ostatnim piętrze jednego z wieżowców w centrum tego miasta został zaaranżowany w stylu Art Deco. Założeniem projektu było stworzenie wnętrza, które miało robić wrażenie na odbiorcy. Liczne zdobienia, ażurowe ścianki, wyszukana forma stołu Longhi oraz elegancka marmurowa podłoga w połysku stworzyły niepowtarzalny charakter tej ciekawej przestrzeni. Z pewnością na wyjątkową uwagę mieszkania zasługuje atrium z drzewem, które znajduję się w centralnej części apartamentu.

To nawiązanie do natury było możliwe dzięki usytuowaniu mieszkania na ostatnim piętrze budynku. W miejscu wypoczynku projektujący architekt wnętrz zaprojektował ścianę pokrytą fornirem z drewna egzotycznego lakierowanym na wysoki połysk oraz kompozycję wnęk, które są też jednocześnie półkami. Dzięki takiemu zabiegowi projektowemu powstało ciekawe i niezwykle charakterne miejsce w apartamencie. Zabudowa kuchenna natomiast w frezowanych frontach jest częściowo wbudowana w ścianę pokrytą marmurem co nadaje jej lekkości i elegancji. Całe wnętrze utrzymane jest w tradycyjnej stylistyce z dużą ilością awangardy. Kolorystyczny ład z akcentem z dawnej epoki nadają całości indywidualizmu. Sypialnia również nie odbiega od stylu całego mieszkania.

Zaprojektowana została tu ścianka na wymiar w której znajduję się kominek i telewizor. Środkowy element zabudowy wykonany jest ze skóry a jego boczne elementy z mdf oraz luster co również powiększa optycznie pomieszczenie. W sypialni znajduje się również luksusowe łóżko firmy Fendi, które idealnie wpisuje się w klimat Art Deco. Całość podłogi pomieszczenia wyłożona jest wykładziną z bardzo charakterystycznym wzorem, taki zabieg projektowy ociepla wnętrze i sprawia, że jest ona bardziej przytulne.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego

Komentarze