Gotowanie na gazie nigdy nie było tak stylowe

Choć płyty indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością, szefowie kuchni najlepszych restauracji świata są zgodni: nic nie zastąpi gotowania na gazie. Na niekorzyść płyt gazowych przemawia jednak ich design, często nieprzystający do nowoczesnych wnętrz, jednak Amica znalazła na to sposób.

W dzisiejszych kuchniach nie tylko gotujemy, ale też spędzamy czas na wspólnych spotkaniach i chętnie łączymy je z salonem. To narzuca zupełnie nowe podejście do kuchennej estetyki – kuchnia i jej wyposażenie mają być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne, ale również piękne.

biały blat kuchenny, granatowe meble kuchenne

Sztampowy standard

Szare lub czarne ruszty, duże palniki i emaliowana, ewentualnie stalowa płyta – tak zazwyczaj prezentują się płyty gazowe używane w naszych domach. Toporne konstrukcje przeczą coraz popularniejszej koncepcji kuchennego minimalizmu, zgodnie z którym sprzęty nie powinny przyciągać wzroku, ale płynie wkomponować się w zabudowę.

Te warunki spełniają płyty gazowe z najnowszej linii urządzeń kuchennych Amica IN., które redefiniują dotychczasowe postrzeganie płyt gazowych.

biały blat kuchenny, płyta gazowa Amica

Gazowy design

Nieestetyczne ruszty na całej powierzchni kuchenki zastąpiły ergonomiczne ruszty żeliwne, umieszczone wyłącznie w okolicy palników. Ich kształt dopasowano tak, by jak najlepiej podtrzymywał garnki, bez przeładowania kuchenki zbędnymi elementami. Dzięki nietypowej konstrukcji stały się bardziej wytrzymałe, stabilne i zdolne do utrzymania nawet największych naczyń, a także łatwiejsze w czyszczeniu.

Kolejnym elementem wyróżniającym płyty Amica IN. są płaskie palniki ukryte pod szklaną taflą, spod której wystaje wyłącznie górna część palnika emitująca płomień kuchenki. Dzięki temu powierzchnia blatu pozostaje jednolita i estetyczne, a czyszczenie płyty jest znacznie łatwiejsze.

Linia Amica IN. zdecydowanie poszerza gamę kolorystyczną płyt gazowych dostępnych na rynku, oferując modele w trzech barwach: pure white, black magic i manhattan beige, a także w wersji wykończonej szczotkowaną stalą nierdzewną. Barwę bieli, czerni lub beżu przyjmuje całe szklane pokrycie płyty, połączone ze inoxowy panelem, na którym znalazły się minimalistyczne pokrętła palników z czerwonymi akcentami. Funkcje praktyczną pełni światło wskaźnika ciepła resztkowego, które informuje o nagrzaniu płyty. Gdy ta stanie się zimna, światło również gaśnie.

płyta gazowa Amica

Piękno i nowoczesność

Design płyt gazowych z linii Amica IN. współgra z ich funkcjonalnością, podporządkowaną najnowszym osiągnięciom w dziedzinie kuchennych technologii. Płyty są dostępne w dwóch wielkościach, z czterema lub pięcioma polami grzejnymi przystosowanymi do gotowania w naczyniach różnej wielkości. W standardowym wyposażeniu mają elektryczny zapalacz gazu w pokrętle oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

W modelach najbardziej zaawansowanych o numerach IN 9610, znajduje się także elektroniczny zapłon, gwarantujący płynne i skuteczne odpalanie palników w każdej sytuacji, a także ochronę przed samoczynnym ich zgaśnięciem.

Wskaźnik ciepła resztkowego zapobiega przypadkowemu oparzeniu, ponieważ informuje, że płyta wciąż jest gorąca, natomiast blokada rodzicielska gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych, zapobiegając przypadkowemu włączeniu lub wyłączeniu palnika.

Dużym udogodnieniem jest również palnik Booster o mocy 4 kW, którego użycie skraca czas gotowania i umożliwia równomierne rozgrzanie nawet największych naczyń.

płyta gazowa Amica

Design płyt gazowych Amica IN. jeszcze przed ich rynkowym debiutem doceniła kapituła IF Design Awards, która przyznała wyróżnienie modelowi Amica IN 9610 GCB w barwie black magic.

Zobaczcie więcej płyt gazowych Amica

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
Ja znalazłam rozwiązanie. Kupiłam kuchnię gazową, a wyglada jak indukcyjna:) Jest przepiękna, ekonomiczna i czyści się ją bardzo szybko. SOLGAZ!!! SOLGAZ!!!!
  • Dodano 2 lata temu