Kuchnia intuicyjna – jakie sprzęty wybrać, by wygodniej gotować?

Bez względu na to jak często i dla ilu osób gotujemy, wszyscy chcielibyśmy, by przygotowanie posiłków było łatwe i wygodne. Nie każdy z nas ma umiejętności szefa kuchni, ale za to każdy może w swojej kuchni wykorzystać urządzenia, których obsługa jest intuicyjna, a zastosowane w nich użyteczne funkcje pomagają w osiągnięciu spektakularnych efektów kulinarnych.

kuchnia intuicyjna, nowoczesna kuchnia, AGD w kuchni

Gotuję intuicyjnie

Trochę bardziej w lewo, a może w prawo – nie zawsze udaje nam się postawić garnek dokładnie na środku pola grzejnego, zwłaszcza gdy bardzo się spieszymy lub, jak to często bywa, robimy kilka rzeczy naraz. Nowe, intuicyjne płyty indukcyjne Amica (np. model PI6544NSTK) posiadają praktyczne i bardzo intuicyjne rozwiązanie Hob&Go, dzięki któremu nie musimy martwić się o to, gdzie stawiamy garnek. Wystarczy, że umieścimy go na płycie, a ona automatycznie aktywuje odpowiednie pole grzejne. Nam pozostaje już tylko ustawić moc grzania. To rozwiązanie przyda się zwłaszcza rano, gdy jeszcze zaspani będziemy chcieli przygotować dla siebie i swoich najbliższych owsiankę lub podgrzać mleko.

kuchnia intuicyjna, płyta indukcyjna

W ciągu tygodnia decydujemy się zazwyczaj na potrawy, których przygotowanie nie zabiera wiele czasu. Gdy nadchodzi weekend częściej sięgamy po przepisy, które pamiętamy z rodzinnych obiadów np. na zrazy czy pieczeń. Ich przygotowanie ułatwi zastosowana w płytach Amica funkcjonalność AutoBridge, która oznacza automatyczne łączenie pól w jedno. To funkcja, która rozpoznaje pozycję dużego garnka np. brytfanny i łączy pola, tworząc jedno, duże pole grzania. Strefa odpowiada kształtowi naczynia, dzięki czemu gotowanie jest nie tylko efektywniejsze, ale i bardziej wygodne.

kuchnia intuicyjna, płyta indukcyjna, nowoczesna kuchnia

Wybieram wygodę

Oprócz najnowszych rozwiązań, w płytach intuicyjnych Amica znajdziemy funkcje, które doskonale sprawdzają się także w innych modelach. Wśród nich warto wymienić FlexiSpace, która pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty dzięki kwadratowym cewkom, co sprawdza się podczas korzystania z garnków o niestandardowych kształtach.

płyta intuicyjna, płyta indukcyjna, kuchnia intuicyjna

Goście pukają już do drzwi, a ty dopiero zabierasz się za gotowanie? Bez obaw – w czasie, gdy będą się rozsiadać w salonie, przy pomocy funkcji PowerBooster woda w garnku zagotuje się w zaledwie 4 minuty. Termin podania dania do stołu niezagrożony, ale ty nadal nie jesteś pewny, jak jaka temperatura będzie najlepsza do przygotowania konkretnej potrawy? Płyty Amica posiadają trzy programy gotowe, które pozwalają na szybkie ustawienie mocy grzania i osiągnięcie odpowiedniej temperatury – 42 stopnie idealnie nadają się do topienia masła i czekolady, w 70°C podgrzejemy zupę i sosy, a w 94°C ugotujemy makaron i ryż. A co, jeśli danie jest już gotowe do podania, a goście się spóźniają? Wtedy przyda się funkcja utrzymująca taką moc grzania na danym polu, aby temperatura w garnku wynosiła około 65°C – jest to idealna temperatura do serwowania np. zupy.

Czy to rozwiązanie dla mnie?

Wiele osób, które urządza kuchnie zastanawia się czy może w swoim mieszkaniu zamontować płytę indukcyjną. Niektóre modele najnowszych płyt Amica wyposażono w rozwiązanie PowerChoice, które pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do istniejącej instalacji elektrycznej, zarówno jednofazowej, jak i trójfazowej. Oznacza to, że z łatwością podłączymy płytę zarówno do tzw. siły jak i tradycyjnego gniazdka. Dzięki temu, na zakup płyty indukcyjnej może zdecydować się każdy, bez problemów związanych z przeciążeniem nawet przy korzystaniu z wszystkich pól jednocześnie.

nowoczesna płyta indukcyjna, płyta indukcyjna, kuchnia intuicyjna

Najlepsza kuchnia to taka, w której gotowanie jest czystą przyjemnością! By tak było, wyposażmy ją w urządzenia, których obsługa jest intuicyjna – szybka, sprawna i bezproblemowa. Nowoczesne płyty indukcyjne Amica wspomogą każdego domowego kucharza w jego kulinarnych eksperymentach! Sprawdź sam, jakie to proste!

>> AMICA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze