Pralka, której naprawdę potrzebujesz

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez treningu, inni wracają do domu tylko po to, by uprać najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyć w kolejną podróż. Styl życia ma duży wpływ na potrzeby wobec pralki. Nie warto zatem kupować pralki bez zastanowienia lecz wybrać taką, która odpowiada na codzienne potrzeby każdego z nas!

łazienka w stylu nowoczesnym

Czas na trening!

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia chcą być zawsze gotowe na kolejny trening. Powinny zatem wybrać pralkę oferującą im odpowiednie programy, które radzą sobie ze specyficznymi materiałami z jakich są wykonane ubrania sportowe oraz mocnymi zabrudzeniami. Amica oferuje m.in. modele posiadające dedykowany program do prania syntetyków, który doskonale radzi sobie z tymi tkaninami dzięki temu, że maksymalna temperatura wody podczas prania wynosi do 60C. Przy wyborze pralki warto też zwrócić uwagę na to, by posiadała program Sport w którym proces prania został skrócony do 40 minut. Dzięki temu pełny cykl zapewnia efektywne pranie w rekordowym tempie. Osoby, które mają ulubiony zestaw ubrań do ćwiczeń i piorą go bardzo często, powinny zwrócić uwagę, czy pralka, którą chcą kupić posiada funkcję Skróć Czas. Pozwala ona na zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej i wody oraz na skrócenie czasu prania bez utraty jakości.

Mamo, plama!

Która mama nie miała do czynienia z dziecięcymi ubrankami ze śladami jedzenia czy zabawy na dworze? Bluzeczka ubrudzona trawą czy spodenki z plamą z czekolady to dla wielu rodziców codzienność. Przy wyborze pralki przez rodziców warto upewnić się, że pralka posiada program Pranie Wstępne. To dodatkowy program przed praniem zasadniczym, zalecany do prania mocno zabrudzonej odzieży, ułatwiający pozbycie się trudnych do usunięcia plam. Bardzo wygodną funkcją dla rodziców dzieci, które brudzą ubrania w błyskawicznym tempie jest dostępny w modelach pralek Amica program MIX pozwalający na jednoczesne pranie różnych tkanin i kolorów bez konieczności wstępnej selekcji. W kontekście maluszków istotny jest również program Pranie Antyalergiczne. Rodzice podejmujący decyzję o wyborze pralki powinni zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję czyli Child Lock, która uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień i programów prania przez dzieci. 

pralka amica w nowoczesnej łazience

Jeszcze dalej niż na koniec świata!

Co z osobami, które często podróżują? Na co powinny zwracać uwagę przy wyborze pralki ci, którzy nie lubią siedzieć za długo w jednym miejscu? Kluczową kwestią jest z pewnością pojemność. Ważne jednak, by pralka była w stanie wyprać jak największą ilość brudnych ubrań po powrocie z podróży, a jednocześnie nie zabierała zbyt wiele miejsca – w takim przypadku sprawdzi się pralka oznaczona jako slim. Osoby, które dużo podróżują po powrocie do domu chcą po porostu załadować brudnie ubrania do niezawodnej pralki i odpocząć. Dlatego przy wyborze sprzętu powinny zwracać uwagę na solidność wykonania oraz Silnik Logic Drive. Jego zaletą jest też cicha praca, która pozwala na ucięcie krótkiej drzemki po wyczerpującej wyprawie.

pralka amica w nowoczesnej łazience

A na co dzień?

Nie każdy z nas jest podróżnikiem czy sportowcem, nie oznacza to jednak, że powinniśmy wybierać pralkę bez zastanowienia. Niektórzy potrzebują jedynie delikatnego odświeżenia ubrań. Dla nich przydatny będzie program, który w 15 minut delikatnie upierze nasze ubrania w zaledwie 30C. Inni, cenią sobie oszczędność i tu istotne są klasa energetyczna A+++ oraz funkcja opóźnienie startu, pozwalająca zaprogramować pralkę tak, aby uruchomiła się w odpowiednim dla nas momencie np. w czasie najbardziej opłacalnej taryfy opłat za energię elektryczną.

łazienka w stylu nowoczesnym

Wybór pralki nie powinien być przypadkowy. Amica prócz jakości i solidności oferuje bardzo szeroką gamę ustawień oraz funkcji pozwalających na wybranie modelu, który idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Wybierz --> swoją nową pralkę

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze