Co szukasz?
Zobacz także

3 zalety nowoczesnych płyt gazowych, które ułatwiają codzienne gotowanie

Wielu z nas gotuje codziennie i często poświęca tej czynności prawie godzinę z każdego popołudnia. Spędzając tyle czasu w kuchni, przy płycie grzejnej, warto pomyśleć nad wyborem takiej, która maksymalnie ułatwi nam gotowanie – w końcu to jeden z najczęściej używanych sprzętów AGD! Do tego mając na uwadze jak zabiegani jesteśmy – dobra płyta grzejna może nam oszczędzić sporo nerwów i ewentualnych kłótni o przypalone mleko czy przegotowany makaron. Na szczęście już dziś możemy zainstalować w swoich kuchniach nowe płyty gazowe 2.0. Zaprezentowaliśmy dla Was ich najważniejsze funkcje, które pomogą ułatwić kuchenną codzienność.

płyta gazowa

1. Funkcja Timer – sposób na idealnie przygotowane potrawy

W codziennej gonitwie często brakuje nam czasu na spokojne przygotowanie posiłku – wykonujemy parę czynności na raz – gotujemy, sprzątamy, zajmujemy się dzieckiem i wiele, wiele innych. Gotując w tym samym momencie makaron, ryż lub, o poranku, jajko na miękko, odrywamy się od garnka i staramy zapamiętać, że za parę minut musimy wrócić i wyłączyć ogień. Jak często zdarzyło się o tym zapomnieć? Jak często z jajka na miękko wyszło jajko na twardo? Naprzeciw takim wyzwaniom wychodzi nowo dostępna funkcja Timer w płytach gazowych marki Amica. Dzięki niej ustawisz czas, po którym palnik wyłączy się automatycznie i poinformuje Cię o tym charakterystycznym dźwiękiem. Czy to nie idealne rozwiązanie? Koniec z przegotowaniem na gazie!

2. Pokrętła z 9-stopniową regulacją płomienia

Przypalić potrawę można nie tylko ze względu na zbyt długi czas gotowania, ale też nieodpowiednie ustawienie wielkości płomienia. Pokrętła w starych płytach gazowych bywały bardzo nieprecyzyjne – przekręcasz w prawo – ogień za mały, w lewo – ogień za duży. Idealnym rozwiązaniem jest 9-stopniowa kontrola płomienia na pokrętłach, która ułatwia cały proces i pomoże szybko dobrać odpowiednią wielkość płomienia. Dobrze wiedzieć na jakich poziomach gotować – 2-3 to ogień idealny do duszenia potraw, poziom 6-7 jest optymalny do gotowania warzyw, a 8-9 sprawdzi się do smażenia mięsa czy ryb.

nowoczesna kuchnia z płytą gazową
>> Tutaj znajdziesz wszystkie płyty gazowe marki AMICA <<

W tej kwestii możemy również mówić o większej efektywności płyty gazowej 2.0 – dobierając odpowiedni płomień dla odpowiedniej potrawy i naczynia, nie grzejemy powietrza dookoła, lecz ustawiamy ogień idealnie na garnek czy patelnię!

3. Zwiększona odległość między palnikami = więcej miejsca do gotowania

Dwa rozwiązania wspomniane powyżej sprawią, że oszczędzisz sobie czasu i nerwów przy gotowaniu. Trzecie z nich wspomoże Cię przy szykowaniu większego obiadu dla przyjaciół czy rodziny, kiedy trzeba wyciągnąć największe garnki i skorzystać ze wszystkich palników na raz. Koniec z gotowaniem partiami. Dzięki zwiększonej odległości między palnikami na płycie gazowej Amica, mamy pewność, że wszystkie garnki się zmieszczą. Zaoszczędzimy przy tym sporo czasu i pracy. Więcej miejsca przy zachowaniu standardowych rozmiarów płyty pozwoli także na użycie klasycznego garnka WOK, w którym gotuje się szybciej, z zachowaniem wartości odżywczych produktów!

płyta grzejna gazowa

Dzięki zaawansowanej technologicznie płycie gazowej możesz zapomnieć o trudnościach i skupić się na czerpaniu przyjemności z gotowania!

>> AMICA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze