Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Kermi
Kermi
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zasilanie elektryczne w grzejnikach - idealne na chłodne dni i wieczory

Wyjątkowe wzornictwo. Komfortowe działanie. Kto pragnie, by jego mieszkanie stanowiło odzwierciedlenie indywidualnego stylu życia, przy wyborze grzejników nie powinien iść na kompromis. Ani pod względem wyglądu, ani ich funkcji.

Grzejniki Kermi sprawiają, że ciepło staje się przeżyciem estetycznym. Innowacyjne, indywidualne, wielofunkcyjne. Łączą w sobie ekstrawaganckie wzornictwo, wyszukane materiały i perfekcyjne wykonanie. Liczne wyróżnienia i prestiżowe nagrody za wzornictwo mówią same za siebie. Oprócz wyjątkowej estetyki grzejniki te zapewniają inteligentny komfort i możliwość indywidualnego montażu dodatkowych akcesoriów. Co warto wiedzieć o grzejnikach Kermi?

Dodatkowy lub wyłączny tryb zasilania elektrycznego

Niezależnie od pory roku mamy wpływ na oszczędność i komfort w łazience. Za pomocą zasilania elektrycznego możemy regulować temperaturę i dostosowywać ją do warunków panujących w domu. Do wyboru mamy dodatkowy lub wyłączny tryb zasilania elektrycznego.

Obie opcje zasilania to prosty sposób uzyskania niezależnego ciepła. W przypadku standardowego podłączenia do sieci c.o. w większości modeli możliwe jest dodatkowe zasilanie elektryczne gwarantujące utrzymanie komfortowej temperatury poza sezonem grzewczym oraz zawsze przyjemnie ciepłe ręczniki. Natomiast grzejniki w wersji zasilanej wyłącznie elektrycznie są zupełnie niezależne od sieci c.o. Grzejniki wyposażone są w nowoczesną, przyjazną dla użytkownika technikę regulacji.

Elektryczne zasilanie grzejników łazienkowych i dekoracyjnych Kermi to nowoczesne i przyjazne w obsłudze rozwiązania techniczne. W zależności o potrzeb i upodobań można wybrać między czterema rozwiązaniami.

Zestawy elektryczne Standard i Comfort.

Zestawy elektryczne Standard i Comfort mogą być używane do dodatkowego lub wyłącznego trybu zasilania elektrycznego.

Nowe zestawy elektryczne firmy Kermi zapewniają doskonały komfort cieplny dopasowany do uwarunkowań pomieszczenia. W klasycznym zastosowaniu zestaw elektryczny wykorzystuje się jako dodatkowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym, eliminujące konieczność włączania systemu c.o., oraz do suszenia ręczników. Stanowią one optymalne rozwiązanie również do okresowego ogrzewania, np. pomieszczeń w domkach letniskowych lub rzadko używanych.

Możliwość swobodnego wyboru miejsca montażu grzejnika jest wielką zaletą zwłaszcza w przypadku zasilania wyłącznie elektrycznego, gdy podczas późniejszego montażu grzejnika nie ma możliwości podłączenia go do obiegu grzewczego lub gdy moc źródła ciepła nie pozwala na podłączenie dodatkowego grzejnika. Wymagane jest jedynie podłączenie do sieci 230 V.

Szerokie możliwości instalacji – maksymalny komfort cieplny

Nowe rozwiązania elektryczne umożliwiają dobór odpowiedniego urządzenia do danego zastosowania z szerokiej gamy grzejników dekoracyjnych Kermi. Komfort cieplny jest równie wysoki jak w przypadku grzejników podłączonych do sieci c.o. W zależności od zapotrzebowania na ciepło i wymiarów grzejników regulowane elektronicznie grzałki są dostępne w wersjach o różnej mocy. Całkowite bezpieczeństwo zapewnia wbudowana funkcja ochrony przed zamarzaniem. W przypadku wersji przeznaczonej do zasilania wyłącznie elektrycznego grzejniki są fabrycznie napełniane specjalną cieczą zapewniającą optymalne przenoszenie ciepła.

W przypadku wersji montowanej na ścianie możliwy jest wybór jednego z dwóch sposobów połączenia z regulatorem zdalnym – w zależności od warunków montażowych i wymagań w zakresie komfortu: Rozwiązanie przewodowe (WKS) wymaga bezpośredniego połączenia grzałki z regulatorem za pomocą przewodu ułożonego podtynkowo. Regulator można zamontować w dowolnym miejscu w puszce podtynkowej. Rozwiązanie bezprzewodowe zapewnia pełną swobodę. Regulatory (WFS / WFC) mają postać obudowy natynkowej i można je umieścić w dowolnym miejscu. Zasilanie dostarczane jest przez standardowe baterie, które dzięki niskiemu zużyciu energii osiągają długą żywotność.

srebrny grzejnik łazienkowy kermi, łazienka w odcieniach brązu, beżowe płytki łazienkowe

Wersja standardowa. Łatwa w obsłudze, bezstopniowa regulacja temperatury w pomieszczeniu.

W wersji standardowej regulator zamontowany jest bezpośrednio na grzałce (wersja kołnierzowa, FKS) lub ma postać zewnętrznego regulatora zdalnego (wersja naścienna WKS, WFS); regulator WFS można zamontować w dowolnym miejscu, na wysokości umożliwiającej wygodną obsługę.

Wersja Comfort. Najnowsza technika regulacyjna.

W wersji Comfort (WFC) regulator zdalny wyposażony jest w ekran LCD

Oprócz dodatkowego lub wyłącznego trybu zasilania elektrycznego idealnym rozwiązaniem na chłodne dni i wieczory może okazać się podłoga podgrzewana. Firma Kermi proponuje innowacyjne, zintegrowane połączenie ogrzewania podłogowego i grzejników łazienkowych w jednym urządzeniu, dbając przy tym o kwestie estetyczne (przyłącza są zupełnie ukryte pod osłoną). Stanowi ono wspólne podłączenie grzejnika łazienkowego i podłogowego do sieci rur w jednym miejscu, co pozwala na jednolitą regulację obydwu urządzeń.

Perfekcyjna regulacja komfortu cieplnego bez konieczności montażu skrzynki przyłączeniowej, podłączenia elektrycznego i skomplikowanych prac budowlanych – do grzejników Credo-Duo, Credo-V lub Credo-Uno-V. Zarówno w przejściowym okresie sezonu grzewczego jak i zimą, kiedy trzeba dogrzać łazienkę, warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności