Wartość dodana rozwiązań grzewczych. Poznaj zalety elastycznych radiatorów Arbonia

Aranżując życiową przestrzeń czy remontując mieszkanie mamy w głowie setki pomysłów na dodatki zdobiące dostojne komody, lampy oświetlające pomieszczenie czy kolory dodające charakteru do naszego lokum. Stylistyczne możliwości sprawiają, że snujemy plany, organizujemy, wybieramy i przebieramy w asortymentowym misz-maszu. Często pomijamy elementy, takie jak np. radiatory. To gwarancja ciepła w chłodne dni oraz przytulnej atmosfery podczas jesiennej pluchy, ale czy wiecie, że grzejnik może się stać ścianą działową, ciekawym wykorzystaniem nietypowego miejsca czy pozyskiwać światło do domu? Dziś nowoczesna technika grzewcza spełnia o wiele więcej funkcji niż nam się wydaje. Elastyczny radiator to wygoda, funkcjonalność i styl, zamknięte w znakomitej konstrukcji.

Dlaczego wybór rozwiązań grzewczych ma znaczenie? Otóż dlatego, że będą one towarzyszyć nam przez lata, a niekiedy zmiana podjętej decyzji może wiązać się z kosztem, wysiłkiem i czasem. Warto zastanowić się w jaki sposób ciepło wypełni wnętrze naszego domu. Systemy grzewcze oferowane przez markę Arbonia to jeden z elementów, z którymi należałoby się zapoznać. Prócz szerokiej palety kolorystycznej, możemy dobrać design, który najbardziej nam odpowiada i najlepiej odzwierciedla potrzeby cieplne pomieszczenia.

czerwony grzejnik ścienny w poczekalni

Jakie systemy grzewcze będą najlepsze?

Ogrzewanie domu to poważny temat. Miłośnicy nowoczesnych trendów mogą zmierzać ku rozwiązaniom podłogowym, gdzie ciepło rozłożone równomiernie na powierzchni podłoża odpowiednio ogrzewa przestrzeń domu. Jednak równie często wykorzystywanym sposobem jest montaż radiatorów. Dobrze dobrany to zdecydowanie najbardziej wydajny sposób, a do tego nie pochłonie znacznej części naszego budżetu. Jak intryguje producent jednych z najlepszych instalacji grzewczych – Kermi: "Uważa się, że dobry smak oznacza większe wydatki. Ale wcale nie musi tak być". Idealny stosunek ciepła promieniowania do konwekcji jest gwarancją efektywności, komfortu i wygody. Podczas wyboru metody ogrzewania weźmy pod uwagę typ budynku, rozłożenie pomieszczeń i funkcje, które spełnia. Dla przykładu – radiator w łazience jest niezastąpionym elementem. To nie tylko miejsce, na którym szybko wysuszymy ręcznik, ale także gwarancja tego, że po wyjściu z gorącej wody nie zaskoczy nas niższa temperatura. Prócz praktyczności, ważna jest także stylistyka, a elastyczny radiator spełnia te wymogi w 100%. Jeśli szukacie wszechstronnego rozwiązania, to doskonały wybór!

beżowy grzejnik w salonie

Instalacyjne dylematy ogrzewania

Bogata oferta Arbonia zaspokaja potrzeby estetyczne i celująco przechodzi test zadań technicznych. O ile na etapie wyboru systemu ogrzewania do domu, nie będziemy mieć problemu ze zmianami w zakresie instalacji, to w przypadku gdy chcemy zmienić mało efektowne grzejniki straszące pod parapetem w salonie spotykamy się już z większym problemem. Arbonia całkowicie wyeliminuje ten dylemat. Gdy decydujecie się na wnętrzarskie modyfikacje montaż radiatorów Arbonia nie będzie się wiązał ze zmianami instalacji grzewczej. Aż 30 wielkości konstrukcyjnych i 2 rozstawy przyłączy umożliwiają idealne dopasowanie w miejscu dotychczasowego urządzenia. Zgodnie z wytycznymi normy VDI 6036 elementy mocujące gwarantują maksymalną nośność, stabilność i przede wszystkim bezpieczeństwo. Grzejnik, mocowanie i materiał budowlany Twojego domu będzie doskonałym połączeniem!

wysoki czarny grzejnik do sufitu w salonie
>> Poznaj radiatory ARBONIA <<

Higieniczne atuty elastycznych radiatorów

Technologia i styl to jedno. Do listy kolejnych atutów elastycznych radiatorów należy dopisać higienę. Pewnie każdy, kto boryka się z alergią na kurz doskonale wie, jak wiele zdziałać może odpowiedni grzejnik. Elementy grzewcze Arbonia w postaci produktów Sano są urzeczywistnieniem troski o zdrowie i higienę w pomieszczeniu. Bardzo często takie rozwiązania grzewcze montowane są w miejscach, gdzie należy maksymalnie zadbać o kwestie zdrowotne, jak szpitale czy sanatoria. Zwiększony odstęp między członami w rozwiązaniach rurowych wspomaga utrzymanie nieskazitelnego blasku i nie generuje większych trudności podczas sprzątania. To sposób na porządek w domu, nie tylko dla tych, którym kurz zatruwa życie, ale i tych, dla których domowe porządki nie należą do ulubionych obowiązków. Jeśli chcecie więc wybrać wygodę, gwarantujemy ze Arbonia da ją na pewno.

biały wysoki grzejnik ścienny w salonie z czerwonymi ścianami

A może radiator i ścianka w jednym?

Na koniec zostawiliśmy najprzyjemniejszy aspekt radiatorów elastycznych. Kiedyś grzejnik miał tylko gwarantować ciepło, teraz może znacznie więcej! Radiatory ławkowe w mig staną się dodatkową półką w przedpokoju albo siedziskiem dla zmęczonych po podróży. Wyobraźnia projektantów Arbonia nie zna granic, a połączenie funkcjonalności ze stylem zaowocowało radiatorem w postaci ścianki działowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach i loftowych przestrzeniach. Ciekawa ścianka przynosząca przyjemne ciepło odgrodzi jadalnię od kuchni i odwrotnie. Pewnie w każdym domu jest też miejsce, które nie nadaje się do aranżacji i stoi niewykorzystane. Mowa tutaj o nagich ścianach, kątach czy łukach, które będą się prezentować efektownie, gdy ozdobi je radiator kątowy czy łukowy i prócz ciepłego powiewu zimą, zaskoczy niebanalnym zagospodarowaniem przestrzeni!

radiator ławkowy arbonia kermi

Dla jednych liczy się styl i design, dla innych funkcjonalność i technologia. Grupa Arbonia, której częścią jest marka Kermi, połączył wszystkie te elementy oferując rozwiązania grzewcze o najwyższej technologii. To zbiór różnorodnych możliwości konstrukcyjnych, gwarantujących porządek i łatwość montażu. Zatem, chyba znaleźliśmy idealny sposób na ciepło w domu!

>> ARBONIA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
Piękne grzejniki dekoracyjne są teraz w Leroy Merlin - koniecznie zobaczcie ich aktualna gazetkę! Najlepiej w naszej apce mojagazetka.com, bo to największa baza promocji wprost na Twój telefon ❤ Kasia z Mojej Gazetki
  • Dodano 2 lata temu