Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

3 pomysły na zabudowę kuchenną

Zabudowa kuchenna musi być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna, ponieważ jest to często eksponowane miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Warto poznać kuchenne rozwiązania aranżacyjne, dzięki którym nasze ulubione pomieszczenie stanie się przytulne i eleganckie.

Zrezygnuj z górnej zabudowy

Jednym z pomysłów na stworzenie oryginalnej kuchni jest zrezygnowanie z montowania górnej zabudowy. Uzyskaną w ten sposób przestrzeń możemy zagospodarować w funkcjonalny sposób, na przykład wieszając relingi, listwy magnetyczne, półki, koszyki na zioła i przyprawy. W miejscach, w których zazwyczaj znajdują się szafki, mogą zawisnąć rodzinne fotografie, inspirujące plakaty lub ceramiczne wzory. Należy pamiętać, że rezygnując z górnej zabudowy, pozbawiamy się miejsca do przechowywania kuchennych przedmiotów, dlatego jest to forma aranżacji przeznaczona dla osób, które mają osobne miejsce dla tych produktów.

Drewniana skrzynka

Drewniana skrzynka

100 zł
Ręcznik kuchenny, żółte i czarne trójkąty

Ręcznik kuchenny, żółte i czarne trójkąty

36 zł

Wysoko, jeszcze wyżej!

Posiadacze kuchni o dużym metrażu często decydują się na wysoką zabudowę – od podłogi aż po sufit. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie zabraknie miejsca na przechowywanie sprzętów kuchennych. Wysoka zabudowa pozwala na eleganckie zabudowanie lodówki czy piekarnika. Jest to funkcjonalne i wizualnie czyste rozwiązanie. Jednak może ono przytłoczyć swoim rozmiarem pomieszczenie – należy pamiętać, że pasuje do dużych, jasnych kuchni z wieloma oknami lub tarasem. Dodatkowo niskie osoby muszą pamiętać o stołku lub drabinie, dzięki której sięgną po wszystkie, wysoko ułożone przedmioty.

Dąb Panna Cotta Grande

Dąb Panna Cotta Grande

Tradycyjna polska kuchnia

Najczęściej spotykana w polskich domach jest kuchnia z górną i dolną zabudową. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, które nie przytłacza kuchni oraz pasuje do mniejszych i większych pomieszczeń. Taką kuchnię charakteryzuje ciekawa ekspozycja mebli, jak i dodatków, ponieważ można zdecydować się na pełne szafki, witryny lub interesujące półki na kieliszki czy butelki.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności