Kuchnia w dobrym brzmieniu

Ktoś kiedyś powiedział, że dom wypełniony muzyką, to dom szczęśliwy. Rzeczywiście, dźwięczne melodie potrafią nieść ze sobą ogrom pozytywnych emocji, i, jak mówi jedna ze starych, znanych prawd, łagodzić obyczaje. Muzyki zatem warto słuchać nie tylko od święta!

W świecie ulubionych brzmień zanurzamy się zazwyczaj podczas wieczornego relaksu, biorąc aromatyczną kąpiel lub układając się do snu. Coraz częściej jednak muzyka gości również w polskich kuchniach. I nic w tym dziwnego! Lekkie, przyjemne nuty pomagają nie tylko w monotonnych czynnościach, jak obieranie ziemniaków, ale również dodatnio wpływają na nastrój towarzyszący kulinarnym przygodom i zachęcają do rodzinnego gotowania.

salon w stylu skandynawskim z aneksem kuchennym

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w sprzęt RTV?

Współcześnie kuchnia przestała być miejscem, w którym rządzi uporczywy dźwięk miksera i miarowe buczenie lodówki. Nowoczesne sprzęty kuchenne są nie tylko znacznie bardziej energooszczędne, ale i o wiele cichsze niż choćby dekadę temu. Taki obrót sprawy pozwala zatem na spokojne rozkoszowanie się muzyką, radiowymi audycjami czy zajmującymi historiami płynącymi z audiobook’ów. Soundbar firmy Samsung to doskonała propozycja nie tylko do salonu czy sypialni, ale również do kuchennej przestrzeni. Wybierać możesz spośród kliku designerskich zakrzywionych modeli, które potrafią bezprzewodowo łączyć się telewizorem Samsung oraz są w pełni kompatybilne z systemem Multiroom. Soundbary Samsung to nie tylko wyjątkowa czystość dźwięku i wielowymiarowe brzmienie, ale również świetne wzornictwo i zaskakująco niewielkie gabaryty, idealne również do niewielkich kuchni.

Wejdź i zadbaj o dobre brzmienie w swojej kuchni >

Dlaczego muzyka to zdrowa rozrywka?

Aby umilić sobie kulinarne przygody, warto wyposażyć kuchnię w nowoczesny sprzęt RTV. Jak jednak dowodzą najnowsze badania, muzyka to nie tylko znakomite źródło rozrywki i świetny sposób na nudę, ale również nie lada uczta dla ducha i ciała. Otóż, przyjemne dla ucha melodie pozytywnie oddziałują na układ krwionośny i oddechowy, łagodzą stres, wzmacniają system immunologiczny i pobudzają do pracy twórczej. Oprócz tego, radosne dźwięki wzmagają produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Muzyka może być więc z powodzeniem wykorzystywana jako skuteczny środek do regulowania własnego nastroju. Warto zwrócić uwagę, że w kuchni bardzo często gościmy zaraz po przebudzeniu - robimy kawę, przeglądamy wiadomości, jemy śniadanie. Wszystkim tym czynnościom mogą od rana towarzyszyć lekkie, przyjemne brzmienia - będzie to jedno z najmilszych “dzień dobry”, jakie możesz zafundować sobie i swoim bliskim.

Muzyka - sposób na pielęgnowanie więzi

Kuchnia od wieków uważana jest za serce domu i symbol familijnego ogniska. W XXI wieku to wciąż miejsce, w którym nie tylko przyrządza się potrawy, ale także spędza czas na rozmowach, przesiaduje przy kawie czy lampce wina, organizuje rodzinne posiłki - po prostu jest się razem. Warto zwrócić uwagę, że współczesne kuchnie coraz śmielej łączymy ze strefą jadalnianą i wypoczynkową. Pomieszczenia te zaczęły tworzyć integralną część dzienną, służącą wszystkim domownikom. To kolejny istotny powód, dla którego warto wyposażyć kuchenne wnętrze w sprzęt RTV. Muzyka od zawsze sprzyjała spotkaniom w familijnym gronie czy wspólnemu gotowaniu - i tak też jest do dziś.

“Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą” - wyznał Richard Wagner. “Życie bez muzyki byłoby błędem” - dodał Fryderyk Nietzsche. Na temat muzyki padło już wiele pięknych i wielkich słów, jednak żadne nie oddadzą jej prawdziwego piękna, siły i magii. Aby przeżywać muzykę, warto się z nią zaprzyjaźnić i zapraszać do domu przy każdej okazji - również tak prozaicznej, jak codzienne przyrządzanie obiadu czy niedzielne pieczenie szarlotki.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
... to kuchnia w cichym brzmieniu okapów Globalo :)
  • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów