Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Śnieżka
Śnieżka
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kreatywna przestrzeń dla dziecka

Pokój dziecięcy nie jest tylko zwykłym pomieszczeniem, ale odrębnym światem, który ma duży wpływ na kształtowanie osobowości, charakteru, zainteresowań i inteligencji dziecka. Mając to na uwadze, możesz pomóc swojemu maluchowi dorastać, tworząc mu odpowiednią, harmonijną atmosferę wnętrza. Dla dzieci ich sypialnia jest miejscem do zabawy, czytania, odrabiania pracy domowej i do samotnego wyciszania się tuż przed snem.

To jednak przede wszystkim świątynia kreatywności i wyobraźni. Dlatego niezależnie, czy masz dziecko w okresie niemowlęcym, przedszkolaka, ucznia podstawówki, czy nastolatka, spróbuj zamienić jego pokój w coś magicznego.

PRZESTRZEŃ WIELU MOŻLIWOŚCI

Dzieci spędzają w swoich pokojach dużo czasu. Ważne jest zatem, by wnętrze odzwierciedlało ich osobowość, dlatego warto zaangażować pociechę w proces projektowania. Może się okazać, że ma bardzo dużo pomysłów, które Ty będziesz mógł wcielić w życie. Świat dziecka powinien być przede wszystkim plastyczny. Taki, który ono samo może dowolnie kształtować, w zależności od potrzeb.

By był miejscem idealnym do nauki, które zaraz potem stanie się bazą kosmiczną, pracownią plastyczną lub salą małego gimnastyka i sypialnią. Uzyskamy to oczywiście za pomocą doboru odpowiednich akcesoriów, funkcjonalnych rozwiązań w zakresie mebli oraz malując pokój na kolor, który udźwignie wszystkie funkcje wnętrza, stanowiąc idealne tło dla każdego rodzaju aktywności, jednocześnie nie będąc silnym bodźcem wzrokowym. Dla zachowania tej równowagi, użyliśmy w naszym wnętrzu neutralnej barwy 547 Podniebna Podróż z oferty farb Śnieżka Satynowa.

Śnieżka

ŚNIEŻKA SATYNOWA PODNIEBNA PODRÓŻ


PIERWSZY POKÓJ

Pokój urządzany dla niemowlęcia jest totalnym polem do popisu dla rodziców. Oprócz uzyskania funkcjonalnej przestrzeni, która ułatwi pielęgnację dziecka, kluczem do sukcesu jest znalezienie równowagi. Można to zrobić poprzez użycie stonowanych kolorów i delikatnych tekstur oraz pojedynczych, mocnych lub kontrastowych akcentów, które sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej interesująca. Jeśli zdecydujesz się na chłodną kolorystykę wnętrza, możesz ocieplić ją drewnem i miękkimi tkaninami.

Przykładem takiego podejścia jest zaprezentowany przez nas projekt, w którym ściany pomalowaliśmy farbą Śnieżka Satynowa w odcieniu 557 Lodowy Błękit.

Śnieżka

ŚNIEŻKA SATYNOWA LODOWY BŁĘKIT


PASJA PRZEDE WSZYSTKIM

Wybór tematu przewodniego dziecięcego pokoju jest łatwym i prostym sposobem na osiągnięcie spójnego projektu. W tym celu trzeba znać zainteresowania i pasje naszego dziecka. W zależności od tego, wnętrze może stać się laboratorium naukowca, zamkiem księżniczki, statkiem lub imitacją domku na drzewie. Możliwości są nieograniczone, tak jak nieograniczona jest wyobraźnia dziecka. Aranżacja takiego pokoju sama w sobie może być wspaniałą zabawą, zwłaszcza przy wyborze przedmiotów, sprzętów i dekoracji, które stworzą wymarzony świat.

Znaczący i pomocny w kreowaniu przestrzeni jest także kolor ścian, właściwy charakterowi motywu przewodniego. W naszej aranżacji pokoju małego fascynata historii i podróży ściany pomalowaliśmy emulsyjną farbą lateksową Śnieżka Barwy Natury w ciepłym odcieniu 129 Upalna Sawanna.

Śnieżka

ŚNIEŻKA BARWY NATURY BEŻOWY UPALNA SAWANNA


ŚWIAT BEZ ELEKTRONIKI

Jako rodzic jesteś inspiracją dla Twojego dziecka. Cokolwiek zrobisz, będzie w ten, czy inny sposób starać się Ciebie naśladować, więc upewnij się, że dajesz mu dobry przykład. Staraj się pobudzić swoje dziecko. Spróbuj stworzyć mu miejsce dla aktywności takich jak malowanie, rysowanie, szycie, budowanie modeli, itp.

Przyzwyczajanie dziecka od wczesnego dzieciństwa do twórczego i innowacyjnego działania, będzie owocować w przyszłości i stanie się iskrą do uruchomienia w nim takich procesów myślowych, które nie uaktywniają się przy oglądaniu telewizji lub graniu w gry wideo. Jeśli nie masz własnego pomysłu, jak taki pokój miałby wyglądać, skorzystaj z naszej inspiracji, w której ściany pokryliśmy farbą Śnieżka Barwy Natury w kolorze 153 Rajski Ptak.

Śnieżka

ŚNIEŻKA BARWY NATURY CZERWONY RAJSKI PTAK


Umożliwianie dzieciom wyrażenia swojej osobowości we własnej przestrzeni jest bardzo ważne. Dlatego warto angażować je w całym procesie projektowania i urządzania wnętrza. Tworząc swoją przestrzeń, chętniej jej będą używać, zwłaszcza jeśli odbywać się to będzie w atmosferze zabawy. A taką zabawę gwarantuje wspólne malowanie pokoju farbami od Śnieżki.

Śnieżka

Testery kolorów – Śnieżka SatynowaInne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności