Jak połączyć design z funkcjonalnością w kuchni?

W dzisiejszych czasach kuchnia przestała pełnić funkcję wyłącznie miejsca, w którym przygotowuje się posiłki. Dla wielu ludzi kuchnia to serce domu – to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu omawiając domowe sprawy, rozmawiając z członkami rodziny przy wspólnych posiłkach czy spotykając się ze znajomymi, aby razem ugotować coś pysznego. Oczywistym więc jest, że tak ważne pomieszczenie powinno być wyposażone nie tylko funkcjonalnie, ale także estetycznie – tak, aby każda wizyta w kuchni była dla nas przyjemnością. To właśnie dlatego urządzenia AGD powinny być nie tylko nowoczesne i ekologiczne, ale również powinny stanowić z kuchnią integralną, miłą w odbiorze całość.

duża kuchnia z wyspą

Jeśli mamy duszę rodem z dalekiej Północy i bliskie są nam klimaty skandynawskie prawdopodobnie zdecydujemy się na białe, jasne i dość surowe wnętrze. Będzie ergonomiczne i bez zbędnych dodatków ewentualnie z jakimś akcentem industrialnym (w modzie są ostatnio ceglane ściany) bądź drewnianym. Linia urządzeń AGD ma tu bardzo duże znaczenie, bo to ona dopełni całość. Świetnie sprawdzą się proste i eleganckie linie czy ciekawa kolorystyka. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na nowości od Beko – zestawy piekarników i płyt grzewczych w kolorach beżowym czy grafitowym. Tradycjonaliści mogą z kolei sięgnąć po estetyczną biel lub nieśmiertelną, elegancką czerń. Każde z urządzeń jest łatwe w utrzymaniu czystości – sprawdzonym rozwiązaniem są tu chowane pokrętła i gładka, szklana powierzchnia. Amatorzy kuchennych wyzwań na pewno docenią również bogactwo zastosowanych udogodnień.

duża skandynawska kuchnia z wyspą

Nowe piekarniki Beko wyposażone są m.in. w technologię Surf gwarantującą szybsze i bardziej równomierne wypieczenie potrawy z każdej strony, czy technologię Split&Cook umożliwiającą przygotowanie jednocześnie dwóch potraw w różnych temperaturach, nie martwiąc się, że ich zapachy się zmieszają. Nowoczesne płyty indukcyjne kuszą z kolei technologią Indyflex, dzięki której połączymy kilka pól grzewczych w jedno.

>> Sprawdź linię Cast by Beko <<

Kuchnia singla, który wiele godzin spędza w pracy będzie zapewne nowoczesna, oszczędna i na wysoki połysk. Meble (zapewne utrzymane w ciemnej kolorystyce, być może wpadające nawet w styl glamour) oraz urządzenia AGD muszą być łatwe w utrzymaniu czystości i praktyczne. Wolny czas, którego mamy niewiele chętniej wykorzystamy przecież na nasze hobby niż na żmudne czyszczenie piekarnika (tu przyda się urządzenie z nano-powłoką i/lub funkcją pyrolizy, czyli autoczyszczenia za pomocą bardzo wysokiej temperatury). Jeszcze więcej czasu zyskamy gotując na płycie indukcyjnej (technologia Booster jeszcze bardziej przyspieszy proces gotowania), a gdy dodamy do tego piekarnik z funkcją książki kucharskiej to okaże się, że gotowanie jest kolejną umiejętnością do szlifowania, a nie nużącym obowiązkiem. Na koniec wszystkie naczynia może umyć nam zmywarka. Przy jej wyborze nie warto od razu skreślać urządzeń wolnostojących. W ofercie Beko znajdziemy przykładowo kilka bardzo estetycznych modeli z czarnym frontem idealnie komponujących się z pomieszczeniami utrzymanymi w ciemnej kolorystyce.

duża ciemna kuchnia z wyspą

Gdy jesteśmy tradycyjną polską rodziną chętnie spędzamy czas wspólnie z naszą rodziną i znajomymi, szykujemy przyjęcia czy niedzielne obiady stąd nasza kuchnia musi nie tylko „wykarmić” wszystkich tych gości, ale także pomieścić nasze garnki, naczynia i produkty żywnościowe… W każdej rodzinnej kuchni niezależnie od wystroju swoje miejsce znajdzie duża lodówka – na przykład typu side-by-side, w której zmieścimy nawet największe zakupy. Wielbiciele rozwiązań bardziej tradycyjnych na pewno docenią modele typu combi, w których zamrażarka znajduje się w dolnej części urządzenia. „Klasyczne” lodówki pozostają świetnym wyborem dla mniejszych rodzin. Nowoczesne urządzenia tego typu, proponowane przez firmę Beko są wyposażone m.in. w specjalną szufladę Everfresh+, w której owoce i warzywa pozostaną świeże nawet przez 30 dni. Jeśli chodzi o rodzinne gotowanie świetnym wyborem będzie piekarnik Beko dysponujący aż 82 litrami pojemności. Żaden obiad nie będzie dla niego wyzwaniem.

Wreszcie dla konesera lubiącego się wyróżnić powstała indywidualna linia Cast by Beko, zaprojektowana przez cenioną projektantkę mebli Patricię Urquiolę. Linia łączy na pozór przeciwstawne aspekty: niezwykłą funkcjonalność ze światowym, oszczędnym designem. Sama projektantka powiedziała: “Głównym założeniem koncepcji było stworzenie współczesnej linii produktów, które są eleganckie w swoim minimalizmie, a jednocześnie dalekie od standardowych rozwiązań. Projekty te mogą być używane w wielu zróżnicowanych środowiskach wszędzie tam gdzie kładzie się nacisk na innowacyjność i efektywność”. Linia Cast doskonale wkomponuje się w styl industrialny – bez trudu połączymy ją z metalem i betonem, a rozświetlimy nieco kolorowymi dodatkami.

Technologia jest coraz bardziej potrzebna i niezastąpiona w naszych domach. Poszukujemy jednak nie tylko ciekawych czy zaawansowanych, ale także ładnych, estetycznych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu i pieniędzy i dbałość o środowisko. Znalezienie złotego środka w tym zakresie jest niezwykle trudne, ale Beko robi wszystko, aby jak najbardziej się do niego zbliżyć.

>> BEKO <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
W kuchni bardzo podoba mi się połączenie nowoczesności z tradycją. Sama zamawiałam szafki na zamówienie, bo chciałam żeby były drewniane z metalowym przodem. W sklepach nei mogłam takich znaleźć, a firma Kuchnie A3 spełniła moje marzenie od razu :)
  • Dodano 3 lata temu
Świetnie robi to chociażby globalo, które swoje okapy i pochłaniacze produkuje w taki sposób, żeby były odpowiednie wydajne i nadawały się do zamontowania w kazdej kuchni, po to właśnie, by ją oczyścić i odpowiednio przefiltrować w niej powietrze.
  • Dodano 2 lata temu